Оксана Оробець: «Українці беруть не кількістю, а якістю»
Хортинг

 

 

- Оксано, розкажіть, як ви почали займатися фітнесом?

- Чесно кажучи, фітнес для мене почався з моєї мами. Саме вона привила мені любов до цього спорту, відкрила його для мене та, більше того, стала моїм першим тренером. Крім того, я займалась танцями та гімнастикою. Тому, коли дізналась про такий вид спорту як фітнес, то одразу ж спробувала себе. І в 2001-му році проводився перший чемпіонат України із цього виду спорту. Я дізналася про ці змагання, вирішила спробувати власні сили. І, якось так склалось, що у свої 13-ть років я просто приїхала туди і перемогла. Ось тоді і зрозуміла, що це моє! 

 

- Розкрийте секрет, чим саме привабив Вас фітнес, чому обрали саме його?

- Насправді, секрету й немає. Просто цей вид спорту підходив ідеально особисто мені. Фітнес поєднує у собі саме те, що подобається мені. Цей вид спорту складається з двох раундів. У першому ти просто робиш своє тіло красивим, а у другому – уже демонструєш на що здатне це тіло. І хоча є люди, які не вважають це спортом, але це не так. Фітнес вимагає жорсткої самодисципліни, тяжкої праці на тренуваннях та жорсткої дієти. І в результаті, ти маєш зробити своє тіло досконалим як із середини, так і ззовні. Адже на сцені ти маєш усього за півтори хвилини показати все на що ти здатен: це і фізична сила, і хореографія, і гімнастика і візуальна краса. Це має бути маленьке спортивне шоу. І те, що я у дитинстві займалася танцями і гімнастикою, наразі дуже мені допомагає, адже моє тіло уже має хорошу базову спортивну підготовку.

 

- Будучи неодноразовою чемпіонкою світу з фітнесу, чи можете ви оцінити рівень розвитку фітнесу в Україні і в Черкасах зокрема?

- Для початку варто сказати, що треба розмежовувати дитячий та дорослий фітнес. Адже ці дві категорії наразі знаходяться на різних рівнях свого розвитку. У дитячому фітнесі виступають діти до 17 років. У них немає ще таких суворих вимог чи обмежень, як у дорослому фітнесі. Вони не сидять ні на яких дієтах і ні в якому разі не ходять до тренажерного залу. Раунд «тіло» відсутній у цій віковій категорії. Головне для них – це вільна програма. Варто сказати, що саме Черкаси є своєрідним центром України з фітнесу. Наше місто регулярно посідає призові місця на різноманітних всеукраїнських чемпіонатах. Якщо брати в цілому нашу державу, то вона завжди входить у трійку кращих на різноманітних  міжнародних змаганнях. Найвище, доречі, йде Угорщина. Якщо говорити про дорослий фітнес, то тут все дещо складніше ніж у дитячому. Нажаль, у нашій країні дорослий фітнес не дуже популярний вид спорту. Але, незважаючи на це, за кордоном українці всеодно доходять до фіналів. Українці беруть не кількістю, а якістю.y_a127d78e

 

- Скажіть, що потрібно, щоб досягти успіху у цьому виді спорту?

- Найголовніше і найперше – це не втратити свій час. Тобто, починати займатися фітнесом не в 25-ть років, а хоча б у 16-ть. У фітнес приходять люди, які раніше займалися гімнастикою. Якщо у 16-років час полишати гімнастику, то для фітнесу це оптимальний вік для успішного старту. Адже у такому віці організм уже сформований і з ним уже можна щось робити. Також велику роль у фітнесі грають пропорції тіла. Спортсмен має бути правильно складеним генетично. Адже цей вид спорту потребує і візуальної досконалості, не лише фізичної. Нажаль, така вимога цього порту. Ну, і третьою складовою успіху є тренер. Без нього у цьому спорті ніяк. Але, нажаль, в Україні дуже мало тренерів з фітнесу. У нас є тренери, які займаються лише тілом, і ті, які ставлять програму. Але дозволити собі декількох тренерів – це задоволення не з дешевих. А ось так, щоб все це робив один тренер – для  нас це практично утопія. Тому і потрібно кілька тренерів, щоб ти мав змогу гарно виступати у цьому виді спорту.

 

- Скажіть, чи є у Вас хобі?

- Так, танці. Танці й спорт. Я все життя танцювала і займалась спортом. Хоча я називаю спорт своїм найдорожчим хобі, адже у нього я вкладаю гроші, час і здоровя. Тому фітнес – моє дороге хобі.

 

- Підготовка до різноманітних змагань потребує жорстких та виснажливих дієт. Скажіть, чи можете ви себе чимось почастувати?

- Звичайно можна. І період ось такого «балування» навіть має назву – це  називається міжсезоння. Це час коли можна їсти все, але потім поступово входиш в режим збалансованого харчування, який поступово переходить в жорстку дієту і, звичайно, тренування. Але всьому треба знати міру: як дієтам, так і частуванню.

 

- Оксано, чи не плануєте розпочати карєру тренера?

- Більше того, я вже її розпочала. Наразі, основний мій заробіток – це моя тренерська діяльність. Я зараз заробляю тим, що займаюсь з дітьми танцями. До того ж, я ставлю вільну програму по фітнесу.

 

- Розкажіть, де плануєте святкувати Новий рік?

- Оскільки це свято родинне, то, звісно, у колі сімї. А вже потім, можливо, зустрінусь з друзями. Якщо чесно, то якогось чіткого плану ще й немає.