Хортинг
|
Тріумф хортингістів. Наші спортсмени у черговий раз продемонстрували свою вправність та силу. Цього разу наші земляки змагалися за звання кращих на традиційній Олімпіаді бойових мистецтв. Змагання проходили 24-го березня у столичному палаці спорту.
«Ця олімпіада визнана в Китаї, бо аналогів у світі немає, такого поєднання різних стилів. Цьогоріч наша команда виступала не вперше на цій олімпіади, яка є не просто змаганнями, але й путівкою в життя для хлопців, можливістю засяяти десь. Наші враження – це море позитиву. Ми побачили, що потрібно ще працювати. Не потрібно розслаблятися, а навпаки – активніше працювати. Тому що конкуренція росте, це помітно. Коли ми туди приїхали, то побачили наскільки якіснішими та технічнішими стали поєдинки»,– ділиться Аза Шульга, президент Черкаської обласної федерації хортинг.
Незважаючи на негоду, до участі у змаганнях долучилося 1900 учасників із 22-ох країн світу. У найбільшому за кількістю учасників спарингу одночасно на усіх майданчиках спаринговалося 900 спортсменів. Спаринг тривав 3 хвилини. Спортсмени і глядачі отримали дипломи свідків встановлення рекордів України. Міжнародна Олімпіада бойових мистецтв – найпрестижніші та найбільші змагання сезону. Минулоріч вони були занесені до книги рекордів Гіннеса. Попри сильну конкуренцію, черкасці таки спромоглися зійти на п’єдестал першості. Золото в категорії до 70 кг виборов Сергій Русняк. У ваговій категорії до 82 кг срібним призером став також черкасець – Іван Нестеренко. Бронзовим призером змагань став ще один наш земляк – Антон Сіліжницький.
«Сильні хлопці дуже. Цікаво було те, що були представлені різні види. Поєдинки були не схожими. Наприклад, у першому поєдинку попався боксер, на третьому – самбіст, на другому – борець, а на четвертому – взагалі таєць. Усі були різні», – говорить Іван Нестеренко, хортингіст.
Змагальники визначали кращих одночасно на 13-ти килимах у 12 різновидах бойових мистецтв (дзю-дзюцу, кіокушин карате, каратэ шотокан, кунг-фу саньда, бойове самбо, кікбоксинг, сегу будо, мікс файт, айкідо, хортинг, кураш и таолу). Попри велику кількість учасників, змагання тривали всього день. Проте зійти на п’єдестал першості вдалося не багатьом.
«Могли долучитися до участі не лише титуловані чемпіони, але й початківці. І, звісно, були такі команди, які привезли до 20 осіб і поїхали ні з чим. Але так буває», – додає Аза Шульга, президент Черкаської обласної федерації хортингу.
Сьогодні черкаські хортингісти активно готуються до наступних стартів та удосконалюють своє бойове мистецтво. |