Катерина Коваленко: «У спорті є свої герої – про них має знати вся країна» |
Написав Вікторія Хамаза |
Субота, 16 серпня 2014, 17:05 |
До вашої уваги флеш-інтерв’ю з директоркою ДЮСШ з веслування Катериною Коваленко. Про плани, досягнення та перспективи веслування у Черкасах із перших вуст.- Катерино, як можете оцінити виступи черкаських спортсменів у цьому сезоні?- Цей рік особливо важкий, ситуація в країні напружена і це не може не відобразитися на всіх сферах життя. Так, у нашому виді спорту на початку сезону були відмінені важливі всеукраїнські старти. Щоправда, згодом ситуація стабілізувалася – наступні чемпіонати та Кубки відбуваються згідно з календарним планом. Проте не всі батьки охоче відпускають дітей на змагання за межі області, особливо маленьких. До цього ми ставимося з розумінням. Першочергова задача адміністрації та тренерсько-викладацького складу ДЮСШ з веслування – це збереження життя і здоров’я вихованців та убезпечення від необдуманих, ризикованих кроків. Наші спортсмени провели належну зимову підготовку та демонструють стабільні, прогнозовані на цей рік, результати.- Можливо когось виокремите?- Із приємністю варто відзначити успіхи наймолодших спортсменок: Валерії Шарової, Марії Кобилинської, Влади Руденко, Олени Бакун, Юлії Цікало – дівчата радують своїми результатами, вони за цей рік вже стали призерками чемпіонату України та Всеукраїнських змагань.
- Який старт у цьому спортивному сезоні запам’ятався Вам найбільше?- На сьогодні найважливіших маємо два старти. Один відбувся в м. Ковель – Відкритий чемпіонат України з веслування на байдарках та каное серед юнаків 1998-1999 рр. та 2000-2001 рр.н. (25-28.07.2014). Інший – це чемпіонат України серед закладів фізичної культури та спорту (м. Дніпропетровськ, 31.07-3.08.14). Честь нашої ДЮСШ з веслування відстоювали дев’ять спортсменів, які вибороли це право на Всеукраїнських зональних змаганнях у м. Києві (4-6.07.14).- Катю, чого наразі не вистачає черкаським веслярам?- Тут варто дивитися на проблему значно ширше. Достатньо багато є проблем, які об’єднують всі види спорту. Це, в першу чергу, оновлення матеріально-технічної бази та повноцінного забезпечення участі спортсменів у змаганнях і навчально-тренувальних зборах.- Чи забезпечені наші спортсмени всім необхідним інвентарем?- А з наболілого для нашого виду спорту, то не вистачає байдарки-четвірки. Ми чи не єдина «веслувальна» область яка не має цього інвентарю. Пріоритет саме байдарки-четвірки полягає в тому, що ми можемо зі спортсменів різних шкіл Черкащини готувати спільні екіпажі, які здатні конкурувати і здобувати нагороди чемпіонатів України та відбиратись на міжнародні змагання.Сьогодні ж, за відсутності такого інвентарю, ми змушені створювати спільні екіпажі зі спортсменами сусідніх областей, а відтак втрачаємо рейтинг і престиж для міста та області у веслуванні на байдарках і каное.
- Наскільки відрізняється фінансування цього виду спорту в Україні та за кордоном?- Як спортсменка, я відвідала Угорщину, Грецію, Болгарію, Росію, спілкувалась зі спортсменами Білорусі, Азербайджану, а також тренерами і організаторами різного рівня змагань. Тому сказати однозначно дуже складно. У кожній країні є свої пріоритетні види спорту, які відповідно так і фінансуються. Зокрема, в Угорщині веслування є одним із національних видів спорту, а успішні спортсмени-веслувальники – відомі на всю країну, вони – герої соціальних реклам та проектів, на них рівняються діти. Про наших українців Юру Чебана та Інну Осипенко-Радомську знають лише представники веслування. А вони – переможці та призери Олімпійських ігор.- Як, на Вашу думку, можна покращити розвиток інфраструктури водних видів спорту?- Це підняття рівня популярності та значимості спорту в цілому. Ось це і є основною задачею. У спорті є свої герої – про них мусить знати вся країна, їх повинні пізнавати на вулицях, не залежно від того представники вони олімпійського чи не олімпійського виду спорту. Вихованцям спортивних шкіл, учням загальноосвітніх шкіл – необхідно рівнятись на кращих і найдостойніших представників спорту нашої країни!- Чи вплине на розвиток водних видів спорту поява веслувального каналу у Черкасах?- Звісно вплине! І не тільки на веслувальні види спорту, а на місто вцілому! Тут, у нас на Дніпрі, може бути дистанція на 200 метрів, 500 та 1000 метрів. Тут ми можемо приймати змагання різного рангу: від регіональних, до всеукраїнських та міжнародних. Створення веслувального каналу дасть можливість залучити не тільки спортивний актив і спортивну громадськість нашої країни, але й зробить його привабливим для туристів. А це важливо, це додаткові інвестиції.Це розвиток міста, інфраструктури. Цей проект лежить у нас багато років. Його втілення відкриє для Черкас багато перспектив. У комплексі веслувального каналу може бути і підводний туризм, і слалом, і можна створювати безліч трас для водних видів спорту. Абсолютно всі водні види спорту у Черкасах можуть бути представлені. |