Рональд Мур: « Я ненавиджу програвати» |
БК «Черкаські Мавпи» |
Американський плеймейкер Рональд Мур один із потенційних лідерів «Черкаських Мавп». У своєму останньому сезоні в NCAA захисник віддавав майже 8 результативних передач у середньому за гру, кілька місяців тому він став чемпіоном та володарем Кубка Угорщини. Про бажання грати командно, бачення себе у Черкасах та власні захоплення новачок черкаського клубу повідав клубному сайту.– Перше і традиційне питання для всіх новачків «Черкаських Мавп». Чому ти вибрав саме помаранчево-чорні кольори нашого клубу у це міжсезоння?– Я не люблю лукавити і скажу, що у мене було чимало пропозицій цього літа від різних чемпіонатів та клубів. Однак цей варіант мене зацікавив найбільше і це зрозуміло, бо я в Черкасах (сміється). За цей період я почув чимало схвальних відгуків про Суперлігу, це добротний чемпіонат, у якому дуже сильні легіонери, саме вони виконують ключову роль у складах більшості команд. Сьогодні переді мною стоїть завдання – допомогти «Черкаським Мавпам» досягнути максимуму своїх можливостей, цілком вірогідно, що це буде плей-офф, а можливо, і ще вище.– Зрозуміло, що велика кількість пропозицій обумовлена твоїм прекрасним минулим сезоном. В Угорщині ти допоміг своїй команді стати чемпіоном та володарем національного кубка. Розкажи про свій останній сезон.– Дійсно, ти правий, останній сезон в «Альбакомі» був дуже успішним. В першу чергу, вагомого успіху ми досягнули не через фінансові можливості клубу чи ще якість моменти, а завдяки згуртованому колективу, який працював як єдиний механізм. У спорті такий підхід традиційно дає результат, напевне, за основу потрібно його брати і в Черкасах. Принаймні, мені б дуже хотілося, аби я повторив своє минулорічне досягнення, але вже в Україні (сміється). А взагалі-то, я ненавиджу програвати, просто ненавиджу, я готовий битися і падати на майданчику, але не програвати.– Рональде, скажи, а ти взагалі ким мріяв стати, баскетболістом?– З самого дитинства я обожнював цю гру, але не ставив перед собою ніяких глобальних цілей і, можливо, навіть не пов’язував серйозно своє життя з баскетболом. Займатися цим видом спорту я почав у десять років і вже поступово він став сенсом мого життя. Уявіть собі, перші думки про професійну кар’єру у мене з’явилися лише в коледжі, коли я дійсно зрозумів, що вже перебуваю на доволі високому рівні. Лише після цього я наважився мріяти про НБА, а до того у мене навіть у думках такого не було.
– Ти говориш про НБА, але відразу після завершення коледжу відправився у Європу і відмовився від можливості пограти у D-Lige, так званій лізі розвитку. Чому ти вирішив, що краще «синиця у руках»?– Та я взагалі не вагався і відразу, майже без роздумів, поїхав у Європу і абсолютно не жалкую. Зрозуміло, якщо у мене з’явиться варіант повернутися в Америку і грати там, то я з радістю погоджуся, але це може були виключно НБА. Україна для мене – вже четверта Європейська країна і я радий цьому, адже я отримую життєвий досвід, знайомлюсь з різними культурами і поглядами та займаюся улюбленою справою. Це моє життя.
– Який сезон ти вважаєш найкращим у своїй кар’єрі?– Як не дивно – це напівпрофесійний рівень, коли я виступав за свій коледж. Це було неповторно у нас була класна команда і ми виграли три чемпіонства в лізі МААС (Конференція, що складається з одинадцяти шкіл з трьох штатів північного сходу США). У мене була хороша статистика і в NCAA, але внутрішній турнір мені чомусь більше запам’ятався.
– Слухай, Рональде, ти відома людина в США, я знайшов в інтернеті диск для всесвітньо відомого
|