Результати I ігрового дня основного відбіркового раунду Євро-2019 з футзалу серед жінок
Четвер, 13 вересня 2018, 07:49

1-DSC 1170

12 вересня національна жіноча збірна України з футзалу у Черкасах розпочала боротьбу за єдину путівку із групи №3 до «Фіналу чотирьох»

Україна – Угорщина – 4:4

Голи: Дударчук (13 – з 10-метрового), Форсюк (21), Сидоренко (23), Бабенко (23) – Кота (7, 30), Шипош (11), Сагайдачна (32 – автогол)

Україна: Сагайдачна (Цикаленко, 32) – Тітова, Форсюк, Воловенко, Павленко – Сидоренко, Дударчук, Бабенко, Дубицька

Угорщина: Надь – Шипош, Чепрегі, А. Варга, Кота – Сабо, Крешеніц, Галь, Гельб

Попередження: Дубицька (33) – Чепрегі (8), А. Варга (34)

На 15-й хвилині Шипош (Угорщина) не реалізувала 10-метровий (воротар)

Якщо не враховувати різноманітні товариські поєдинки та матчі в рамках представницьких турнірів, то гра проти збірної Угорщини була для «синьо-жовтих» першою офіційною. А тут вона ще і домашньою була. Тобто, для підопічних Олега Шайтанова це був серйозний стимул здобути першу перемогу в рамках Основного раунду жіночого Євро.

Підопічні Олега Шайтанова наче і непогано розпочали. Принаймні, було видно багання господарок майданчику заволодіти ініціативою вже зі стартовох хвилин. Однак, скоро «синьо-жовтим» довелось відіграватись. До голу призвела помилка Сагайдачної, після якої Коті залишилось лише не схибити по воротах. Однак, на тому проблемі збірної України не закінчились. Скоро Шипош скористалась помилкою Дубицької біля своїх воріт та зробила рахунок 0:2. Такого повороту подій, мабуть, мало хто чекав. Але варто сказати, що незважаючи на все, у збірної України були моменти для взяття воріт Надь. Неодноразово угорським воротам загрожували Воловенко, Форсюк, Сидоренко, але угоркам щастило. Хоча при цьому вони не завжди встигали за українками, внаслідок чого стали накопичуватись командні фоли. І це призвело до того, що на 13-й хвилині у ворота Надь був призначений дабл-пенальті, який реалізувала Дударчук. Таким чином, саме представниця «ПЗМС» стала автором першого гола жіночої збірної України у рамках чемпіонатів Європи. Однак, скоро такий же 10-метровий був призначений у ворота збірної України. І тут вже врятувала Сагайдачна, яка відбила удар Шипош, таким чином, трохи виправившись за епізод з першим пропущеним голом.

2-DSC 1164

Ці два епізоди надихнули українок, і вони почали грати ще потужніше. У цей момент угорки почали трохи підсідати фізично, і підопічні Олега Шайтанова намагалися цим скористатись, проводячи дуже потужні за своїм темпом зміни. Однак, до взяття воріт справа так і не дійшла.

3-DSC 1186

Натомість, вже на початку другої 20-хвилинки Форсюк вдалося зрівняти рахунок у матчі. А вже за кілька хвилин друга четвірка вивела збірну України вперед – 4:2. Після цього українки могли забивати ще, однак реалізація моментів підводила «синьо-жовтих». Зокрема, дуже хороший момент у середині другого тайму був у Сидоренко, однак вона не змогла його втілити у гол. А от угоркам вдалося забити. Хоча зробили вони це, м’яко кажучи, не зовсім коректно. Все почалося зі стика, в якому постраждала Воловенко. Арбітри гру не зупинили, і угорки, скориставшись цим, забили третій м’яч у ворота Сагайдачної. А згодом підопічним Яноша Домбо вдалося зрівняти рахунок. Сагайдачна намагалась поборотися з Шипош на «другому поверсі», і в результаті м’яч від рук нашого воротаря опинився у воротах збірної України. Після цього Сагайдачну в «рамці» замінила Цикаленко.

Рахунок 4:4, в принципі, влаштовував угорок, тому вони намагались у ці хвилини більше зіграти на оборону, хоча при першій ліпшій нагоді йшли вперед та намагались забити. Збірну України нічия не влаштовувала. Тому, логічно, що підопічні Олега Шайтанова йшли вперед великими силами. Особливо це стало помітно вже наприкінці поєдинку. Однак, як не намагались українки вирвати перемогу, а фінальна сирена зафіксувала бойову нічию – 4:4.

 

Казахстан – Білорусь – 0:8

Голи: Попова (1, 16, 27), Лінник (5 – з 6-метрового, 7, 27), Пельовіна (8, 30)

Казахстан: Айтекова – Каражанова, Огай, Садвакасова, Кубайбергенова – Карібаєва, Турлибекова, Кіргізбаєва,Власова - Комарова

Білорусь: Воскобович (Ботяновська, 21) – Лінник, Луцкевич, Кубічна, Попова – Харланова, Панлюц, Пельовіна, Слесарчук – Буйко, Шациленя

Вилучення: Власова (5)

На 15-й хвилині Кубічна (Білорусь) не реалізувала 10-метровий (мимо).

та Білорусі.

Враховуючи те, що білоруски вже мали певний досвід гри на такому рівні, оскільки вже грали у Попередньому раунді, то саме підопічні Сергія Треско вважались фаворитами цього поєдинку. А от збірна Казахстану вважалася своєрідною «темною конячкою».

Білоруські футзалістки одразу заволоділи ініціативою, і вже наприкінці стартової хвилини матчу Попова відкрила рахунок у звітному протистоянні. Це, звичайно, було схоже на ефект грому серед ясного неба для казахстанських футзалісток, які намагались прийти в себе після швидкого пропущеного голу. Варто сказати, що вони дуже швидко спробували відповісти, однак удар Садвакассової мети не досяг. А тим часом білоруські футзалістки продовжували контролювати хід гри, і в одному з епізод мала забивати Слесарчук. А на 5-1 хвилині Власова отримала червону картку за гру рукою у своєму штрафному. Цим вона завадила польоту м’яча у ворота, тому вилучення було справедливим. А Лінник без проблем реалізувала пенальті. Тут же Каражанова могли забити у відповідь, однак Воскобович зреагувала на цей удар. Однак, вже згодом Лінник оформила дубль, і рахунок став 3:0 на користь збірної Білорусі. На цьому проблеми для збірної Казахстану не закінчились. Вже за кілька миттєвостей рахунок став 4:0, і наставнику казахстанської збірної Наталії Івановій нічого не залишалось, окрім того, як взяти тайм-аут.

Втім, і він не допоміг Казахстану, адже білоруски продовжували володіти як територіальною, так і ігровою перевагою. І за такого перебігу подій не було видно, за рахунок чого казахстанські футзалістки могли бодай би трохи відновити інтригу в матчі. Так, у них було кілька ударів по воротах Воскобович, однак для голкіпера збірної Білорусі вони були легкими. Ще однією проблемою казахстанської команди були фоли. Вони вже на 12-й хвилині назбирали п’ять порушень, тому в будь-який момент могли привезти собі дабл-пенальті. І на 15-й хвилині у ворота збірної Казахстану таки був призначений 10-метровий, але Кубічна не змогла його забити. А вже незабаром Попова зробила рахунок 5:0 на користь збірної Білорусі. Більше того – підопічні Сергія Треско не думали зупинятись. Вони вже потроху стали розігрувати свої атаки «до вірного», намагаючись завезти м’яч у ворота Айтекової. Хоча варто віддати належне підопічним Наталії Іванової. Наприкінці першого тайму вони створили кілька небезпечних моментів, але рятувала свою команду від пропущеного голу.

З початком другого тайму казахстанські футзалістки почали більш активно йти на ворота збірної Білорусі. І це змусило вступити кілька разів у гру Ботяновську, яка після перерви захищала білоруські ворота. У підопічних Наталії Іванової було дуже велике бажання «розмочити» рахунок, тому вони йшли на ворота своїх суперниць з великою наполегливістю. Однак, м’яч вперто не йшов у ворота збірної Білорусі. А в одному з моментів Кіргізбаєва влучила у штангу. І це, мабуть, на той час був найнебезпечніший момент у збірної Казахстану за всю гру. За свої нереалізовані моменти збірна Казахстану отримала покарання на 27-й хвилині, коли спочатку Попова, а потім Лінник оформили по хет-трику.

Однак, знову віддамо належне казахстанським футзалісткам, які тут же могли забити. Турбибекова вже обіграла Ботяновську та нанесла удар по порожніх воротах, однак там вчасно опинилася Лінник, яка винесла «круглого» з «рамки». Трохи згодом Лінник ще раз майже в ідентичній ситуації ще раз врятувала Білорусь від пропущеного голу, за що зірвала оплески від трибун Палацу спорту «Будівельник». А вже у середині другого тайму рахунок став 8:0 після влучного удару Пельовіної. Не сказати, що після цього пропущеного голу атакувальний запал казахстанок вщух, але те, що він трохи ослабнув – це факт. І якби білоруски цим користались, менше помиляючись у передачах, то, можливо, рахунок давно став би ще більшим. Більше того – вони навіть почали собі дозволяти не забивати у простих ситуаціях.

Поступово обидві команди вже догравали поєдинок, переможець якого вже давно був визначений. Збірній Казахстану так і не вдалося забити бодай би «гол престижу», а от збірна Білорусі стартувала з прогнозованої перемоги на класі.

Джерело: сайт Асоціації футзалуУкраїни

Фото: «Черкаський спорт»