Черкащанина викликали у збірну України
Написав Стас Лопес   
П'ятниця, 09 травня 2014, 19:06

45

 Вихованця баскетбольної школи «Черкаських Мавп» – Антона Білоуса  – викликано до табору збірної України U-20.

Захисник нашого клубу потрапив до розширеного списку збірної з 22-ох баскетболістів. Українська команда наприкінці травня розпочне підготовку до чемпіонату Європи, який влітку відбудеться у Боснії. Головний тренер української збірної – Віталій Черній – сподівається зібрати сильну збірну з кращих юнаків 1994-1995 років народження, які зможуть виконати завдання і повернуть прописку української збірної у дивізіоні «А».

    «Перед нами поставлене завдання – повернення у дивізіон «А» чемпіонату Європи , – прокоментував цей список кандидатів Віталій Черній сайту xsport.ua, – І ми думаємо, що цьому поколінню гравців це цілком під силу. Боротьба за місце в остаточному складі, напевне, буде запеклою, оскільки рівень і досвід цих виконавців досить високий. Зараз ми почекаємо, поки закінчаться чемпіонати Суперліги та Вищої ліги, в яких беруть участь багато гравців з цього списку, дамо відпочити іншим хлопцям і до кінця місяця почнемо загальні збори. У планах – участь у товариських іграх та інші обов'язкові компоненти зборів, які допоможуть нам у визначенні того складу, який і відправиться на ігри в Сараєво. Розраховуємо на те, що на збори приїдуть всі запрошені гравці, попередні переговори з ними ми вже провели». 

   Антон Білоус – єдиний черкасець, який потрапив у цей список. Уже протягом кількох сезонів Білоус працює у Черкасах у складі головної команди «Черкаських Мавп». Цьогоріч Антон провів у різних турнірах за основну команду клубу 10 матчів. Цікаво, що кілька років тому захисник уже отримував виклик до збірної, тоді він виступав за кадетську збірну України.

Антон Білоус, захисник БК «Черкаські Мавпи»: «Виклик у збірну завжди дуже приємний , тим більше, що останній раз я був там, коли мені було 16 років. Тепер же викликають на збори з командою на рік старше. Це ще один шанс проявити себе, представити клуб у збірній, показати нашу баскетбольну школу. У цьому сезоні у мене був шанс наполегливо працювати над собою , над своєю грою. Спасибі за це клубу, це не тільки моє особисте досягнення, до цього доклав руку кожний – і тренери, і партнери. Звичайно, налаштований потрапити у 12, намагатимуся робити все можливе. Сподіваюся, що моя гра задовольнить тренера збірної і я зможу допомогти команді на чемпіонаті Європи у Сараєво».

Попередній склад збірної України U-20

Захисники

Игор Бояркін (БК «Донецьк», Донецьк, Україна) 
Єрнест Ткачук («Азовмаш», Маріуполь, Україна) 
Євгеній Сергейчик («Кривбас», Кривий Рїг, Україна) 
Августин Козанчук («Ірмус», Паневежис, Литва) 
Володимир Пищиков (БК «Київ», Київ, Україна) 
Даниїл Зуйков («Міссурі Майнерс», NCAA, США) 
Олег Гончаров («Хімік», Южний, Україна) 
Максим Лук’янов («Азовмаш», Маріуполь, Україна) 
Антон Білоус («Черкаські Мавпи», Черкаси, Україна) 
Владислав Смірнов («Дніпро», Дніпропетровськ, Україна) 
Владлен Бережний (БК «Кіровоград», Кіровоград, Україна) 

Форварди 

Володимир Шевченко («Дніпро», Дніпропетровськ, Україна) 
Крістіан Луговцов («Азовмаш», Маріуполь, Україна) 
Євгеній Сахнюк («Спарта», Прага, Чехія) 
Андрій Мироненко («Дніпро», Дніпропетровськ, Україна) 
Роман Липко («Хімік», Южний, Україна) 
Володимир Герун («Портленд Пайлотс», NCAA, США) 
Олександр Антіпов (БК «Донецьк», Донецьк, Україна) 
В’ячеслав Петров («Хімік», Южний, Україна) 


Центрові 

Сергей Загреба («Дніпро», Дніпропетровськ, Україна) 
Владислав Коренюк («Дніпро», Дніпропетровськ, Україна) 
Володимир Орлов («Морон», Севілья, Іспания)