«Черкаські Мавпи». Аналіз головних миттєвостей сезону |
Написав Стас Лопес |
Четвер, 25 квітня 2013, 08:47 |
«Не делайте из еды культа, - сказал Остап, после чего жадно укусил огурец». Ця фраза з геніального роману Ільфа і Петрова прекрасно підходить для відображення почуттів до баскетболу в Черкасах. Попри те, що любителів футболу в регіоні значно більше, баскетбол тут розцінюється, як справжній культ. Причому вболівальники, які одного разу «з’їли» смак справжнього баскетболу, надовго стають «своїми» в ПС «Будівельник». Абсолютно не дивно, що зал протягом останнього сезону був постійно повністю заповнений, а більшість вболівальників впізнають один одного в обличчя. Сьогодні «Черкаський спорт» спробує проаналізувати головні, на його думку, моменти останнього сезону «Черкаських Мавп» та повернення баскетбольного культу.
Амбітні плани, проблемна селекція
З приходом старого знайомого в Черкаси на тренерський місток минулого літа відразу заговорили про амбітні плани на сезон. Поряд з наданням ігрового часу молодим вихованцям клубу перед тренером поставили завдання пробитися в плей-офф, а по можливості зачепитися за путівку в півфінал. Останній факт на той час розцінювався, як блискавичний успіх команди, однак по завершенню чемпіонату невихід в 1/2 залишив гіркий присмак. Все таки апетити ростуть під час їжі, дехто під цю затерту приказку додає «Дивлячись що ти їсиш». А на кухонному селекційному столі Арсіча вистачало навіть можливостей для невеличкого кулінарного шедевру. За підрахунками знайомих баскетбольних агентів «Черкаського спорту», бюджет помаранчево-чорних в цьому році майже наближався до сезону 2007-2008, коли в Черкасах дивилися на Ель Хатіба та Лео Роджерса. Натомість Арсіч зробив ставку не на зіркових та відомих баскетболістів у Європі та Світі, а на перевірених горнилом суперліговських баталій легіонерів. Томас, Хантер, Свонсон – всі ці хлопці в головному українському чемпіонаті зносили не один комплект форми.Якщо ж дивитися на ці підписання постфактумом, то перші два десь таки відпрацювали покладені на них сподівання. Єдине – вболівальник не побачив бажаного лоску в їх грі, який притаманний людям, котрі хочуть про себе заявити в лізі. Про своє рішення взяти перевірених, Арсіч днями пояснив на прес-конференції.«Команда в попередньому чемпіонаті зайняла лише 13-те місце і влітку не всі баскетболісти, які отримали від нас запрошення, погодилися приїхати в Черкаси. Питання навіть стояло не в грошах, а у тому, що ці гравці не вірили у високий результат клубу». Відмазувався Арсіч чи говорив реально про наболіле, стовідсотково важко сказати, але те, що «Мавпи» на селекційному ринку отримали не все, що хотіли, – факт дійсно відомий.
Широка лавка чи набитий «баночниками» ростер?Перед плей-офф Суперліги, куди, до слова, «Мавпи» пробралися вперше з 2006-го року, відзначали, що перевагою черкасців над «Ферро» була довша лавка запасних. Окрім лідерів команди (7-8 виконавців), тренерський штаб мав далеко не найгірші тили. Якщо епопея з Пархоменком та його відрахуванням і поверненням виглядала якось дивно і часом необґрунтовано, то на пару Сокур-Неруш, ймовірно, мали б випасти 10-12 хвилин ігрового часу. З високою ротацією складу по насиченому матчами чвертьфіналу «Мавпи» мали б шанс загнати п’ятірку легіонерів «Ферро», як кошенят під диван. Натомість, сербський спеціаліст явно не довіряє своїм резервістам. Причому Неруш в команді був капітаном, а Сокура (за словами самого Арсіча) не проти серб бачити в наступному сезоні. Правда, за особистими відчуттями «Черкаського спорту», втретє серб в Черкаси може вже не приїхати.
Чи могли б вийти в наступний етап плей-офф?Ні. Попри те, що за іменами «Мавпи» ніби й не поступалися запорізькому клубу, не слід забувати, що ферросплавники протягом кільках сезонів неодмінно борються за медалі Суперліги та Кубку ліги і цьогоріч виконали свій черговий вихід у півфінал. Для правильності висновків можна глянути і в таблицю регулярного чемпіонату, як-не-як різниця між другою командою ліги та сьомою є відчутною. Шанс у помаранчево-чорних міг би з’явитися лише в одному разі, якщо б вони «зачепили» один з двох стартових поєдинків у Запоріжжі, а вони були дуже пристойними. В такому разі в команди просто залишився б бойовий дух. На жаль, в цьому сезоні «Мавпи» – це не "team winner", тому задля того, аби викарабкатися з ями, у них інколи не вистачало стержня. Так, у них були кілька лідерів – Томас та Яковллєв, виключно цим двом виконавцям вдавалося брати на себе, особливо вони були нестримними, коли грали «ізоляцію». Але зусиль цих двох форвардів виявилося замало.
Пасажир сезону – Данте СвонсонЦю номінацію Свонсону можна було б навіть давати не в конкретно взятому клубі, а й в усій лізі. Легіонер, який брався, як основний розігруючий, не те, що рідко брав ініціативу на себе, а ще й важко вів за собою команду. Так, 2 матчі за весь сезон він відіграв на добротному рівні, але це 2 матчі за сезон! Кругловидний флегмат і сам інколи дивувався, чому сезон йому не вдається. «Чесно кажучи, я й сам розраховував на те, що гратиму краще», - це після одного з двох вищезгаданих матчів (домашня гра проти «Азовмаша») зазначив Свонсон. Ключова втрата в грі проти «Києва», пожежна атака в овертаймі проти «Ферро» – це лише ключові ляпи Свонсона в цьому сезоні. Якщо згадувати всі, то просто в голову не встряє, як цього досвідченого, але без вогню в очах плеймейкера не відчепили по ходу сезону.
|