Написав Administrator
|
Понеділок, 21 грудня 2015, 09:03 |
Представники Верховної Ради України Олег Петренко та Денис Силантьєв розглядали можливі шляхи вирішення фінансової сторони розвитку спорту на Черкащині.
Віталій Коваль розповів, що вже є прогнозовані показники бюджету на наступний рік, які подані у Верховну Раду. і зрозуміло, що фінансування соціально-гуманітарної сфери залежить від податкової бази.
«Я думаю, тут нікого не потрібно переконувати, що галузь молодіжної політики, фізкультури та спорту, вона не те, що не чужа, вона — рідна. Відтак, я обізнаний з усіма її проблемами. Ця сфера не є економічно активною. Але саме вона робить вагомий внесок у розвиток не лише регіону, але і України в цілому. Тому при прогнозуванні фінансової сторони ми розробили нову субсидіальну модель обласного і місцевого бюджетів. Адже кожен з них поодинці не спроможний повністю забезпечити ті потреби, які є актуальними, важливими та потребують значних вкладень. Тому маємо вести конструктивний діалог, відповідно з розумінням всіх аспектів ситуації і разом напрацьовувати пріоритети», — пояснив Віталій Коваль.
Головний спортсмен Верховної Ради Денис Силантьєв, як його назвав Олег Петренко, розповів, що при прийнятті бюджету на 2015 рік було внесено певні зміни. Як відомо, податковий кодекс також потрапив до тієї ж когорти. В результаті пільги на землю, нерухомість для фізкультурно-спортивних об’єктів повністю прибрані. Таким чином, вся спортивна інфраструктура нашої країни зараз знаходиться під загрозою. І ось вже понад рік чиновники намагаються коригувати ту дурницю, котру вчинили їхні попередники, ніби як з метою економії коштів.
«Проаналізувавши, ми вияснили, що таким чином було зекономлено 42 мільйони гривень. Але чому в даній ситуації ніхто не подумав про дітей? Що їм робити? Замість того, щоб відвідувати спортивну секцію, вони будуть на вулицях. І що там на них чекає ми всі прекрасно розуміємо. Діти просто перетворяться з підопічних Міністерства спорту в підопічних Міністерства внутрішніх справ. Щодо фінансування спорту на місцях, то деякі області можуть собі дозволити це робити, деякі — ні. Я пропоную альтернативу — створення цільового фонду. Який наповнювався від продажу акцизної продукції, дохід від якої надходить до місцевого бюджету,» — запропонував Денис Силантьєв.
Він наголосив, що це є шкідливий бізнес, який має хоч якось компенсувати ту шкоду, яку наносить суспільству.
vycherpno.ck.ua |