Не нападати, а захищати. У Черкасах взялись готувати чистих духом бійців. Ті на заняттях карате-до вчаться смиренності та відвазі.
Ці чотирнадцять дітлахів – юні каратисти. Вже кілька місяців вони осягають усі тонкощі східного єдиноборства. За плечима найстаранніших уже навіть перші перемоги. Дев’ятирічна Даринка карате-до осягає лише з місяць, та вже може похвалитись блакитним поясом. Хоч тренується, зізнається, зовсім не заради нього.
Дарина Цуканова, учениця карате-до: "Щоб захищатись і бути здоровою. Нойкуміте – це двобої. Там не треба битись. Там треба тільки торкнутись".
Одноліток Даринки – Ілля - випади та удари карате-до вивчає трохи довше. Вони, каже, час від часу стають у нагоді.
Ілля Гаврилов, учень карате-до: "Ката – це переміщення з блоками та ударами. - В школі застосовуєш ці свої знання? - Ну, иногда бывает. – Часто б'єшся з однолітками своїми? – Да. – А чому? – Вони починають битись, а я захищаюсь".
Саме давати відсіч, а не лізти в бійку, говорить тренер Олександр, – головне завдання умільців карате-до.
Олександр Решетняк, інструктор обласної федерації традиційного карате м. Черкаси:"Ми не называем это видом спорта. Это ближе даже к искусству, чем к спорту с очень глубокой философской мыслью. Мы здесь не готовим бойцов уличных, не готовим бойцов дискотечных, а готовим защитников как для страны, так и для своей семьи. Все наши дети говорят, что они не драться сюда пришли. Они пришли сюда полностью овладеть своими килограммами".
Осягнути тонкощі карате-до тренер радить не тільки дітлахам, а й їхнім батькам. Адже певен – знайти гармонію не завадить кожному.