Черкаські тхеквондисти відзначають професійне свято. З нагоди включення цього виду спорту до Олімпійських, йменували навіть Всесвітній день тхеквондо. Місцеві прихильники східного мистецтва розказали, що ж у ньому особливого.
Тут треба не лише справно говорити корейською та швидко махати руками. Головне у тхеквондо – гармонія з собою. Ці знання юні майстри вже опанували. Тепер відпрацьовують прийоми.
Рома, учень: " На початку тренування вчитель говорить "черо". Це означає "встати". Далі ми вітаємося. Він говорить "коне", а ми відповідаємо "тайбо"
Учні секції добре знають, чого пішли у цей вид спорту. Кажуть: він із хлопчаків може зробити справжніх чоловіків. Віталій, додає, має ще й чемпіонську мрію.
Віталій, учень: "Стати призером світу".
За юними тхеквондистами споглядають і батьки. Кажуть: неспроста віддали до секції своїх дітей.
Андрій, тато: "Это спорт, он мужчина будущий, поэтому не жалко. С первого класса занимается, уже третий год. За это время подтянул свою физическую подготовку. Ему нравиться, будем дальше продолжать в этом направлении"
Тхеквондо – олімпійський вид спорту. У Черкасах - ще досить молодий, розвивається років з тридцять, говорить тренер. Та охочих, хизується, нині вдосталь. Для секції проводять спеціальний відбір. Уточнює: необхідні спеціальні задатки.
Євген, тренер з тхеквондо: "Статика, динаміка, відчуття дистанції, реакції в дитини. Але не відмовляємось від дітей, які цих задатків не мають, розвиваємо це в дітях. Розуміємо, що не кожна дитина стане чемпіоном світу".
Євген нещодавно повернувся з Болгарії. Там на Чемпіонаті світу з тхеквондо сам тренувався та вдосконалював керівні навички.
Євген, тренер з тхеквондо: "Я сподіваюсь, що вже на наступному чемпіонаті світу з юніорів вже ми побачимо черкаських спортсменів на п’єдесталі".