Із звичаного школяра у справжнього піхотинця. Таку муштру проходять всі вихованці табору "Юний моряк". Він розташувався на березі Дніпра. Там відпочивальники опановують морську справу та вчаться військовій підготовці за унікальною програмою.
Вхід стороннім – заборонено. Дотримання правила цілодобово контролює справжній блокпост. Службу несуть – юні піхотинці. Незвичайне укріплення, каже Павло, будували всім табором.
Павло, відпочивальник: "Ми будували його два дні. Спочатку насипали в мішки піску і клали, а потім обладнали вже кулеметом, прапором"
Від малого до великого. Тут всі живуть за військовими порядками. Тому наказ командира – закон. Натомість – безцінна наука. Євген у групі найстарший. Тому зброю у руках тримає найвправніше. До табору "Юний моряк", зізнається Євген, пішов лише заради одного.
Євген, відпочивальник: "Навчитися захищати Батьківщину. За потреби, я можу піти і допомогти хлопцям на Сході"
Тактична підготовка та вміння надавати першу медичну допомогу. Цьогоріч вихованці табору опановують нову програму. Вона, каже інструктор, закордонна. Зі звичайних юнаків тут виховують справжніх піхотинців.
Михайло Костянтинович, інструктор: "Взяла за основу систему підготовки юнаків в Америці. Вивчають багато різних військових спеціальностей, наприклад: скелелазіння, військово-гірська підготовка, легководолазна підготовка, тактична підготовка та мистецтво виживання".
А тут малеча опановує найцінніше – навички виживання. Розпалити багаття та знайти питну воду – тут це вміє кожен, каже Микола.
Микола, відпочивальник: "Ми зараз робимо багаття, там буде вугілля. Вугілля через хустинку і через пляшку пластмасову ми профільтровуємо воду"
Вчаться юні піхотинці й боронити себе. Все – під наглядом кваліфікованих інструкторів. Та найулюбленіше – вихід на воду.
На велику воду юні моряки виходять під вітрилом справжньої козацької чайки. Цьогоріч тут планують оздоровити близько двохсот дітей, каже керівник табору. Все – за новою програмою.
Владислав Підгурський, директор Клубу юних моряків: "Діти живуть в військових наметах, як ви бачите. По 10 ліжок у кожному наметі. Такі напівспартанські умови, військові такі. Діти навчаються, як перебувати в таких умовах, але для дівчаток у нас більш комфортні умови"
Самі ж юні піхотинці не на камеру зізнаються: головне – не умови, а знання, які отримують у цьому таборі. Вони, кажуть хлопці, безцінні та варті всіх незручностей.