Днями на шпальтах інтернет-ресурсу, з’явилась інформація про закупівлю послуг з оздоровлення дітей в порядку Закону України «Про здійснення державних закупівель». Так, на жаль у більшої частини населення, яка ознайомиться з даною інформацією, може виникнути підозра щодо недобросовісності Управління.
Дійсно, якщо не аналізувати всю отриману інформацію, як це і зробили автори, можна дійти висновку про неправомірне розтрачання держаних коштів. Але все ж таки необхідно внести в дане питання певні уточнення, які суттєво змінять думку щодо отриманої інформації.
Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації було оголошено закупівлю путівок для оздоровлення дітей, на участь у торгах було подано дві пропозиції ПП «Перлина Чорномор'я» та ТОВ «Курортне об'єднання «Сонячний берег», які подали пропозиції у 6 300 грн. та 4 872 грн. за одну путівку відповідно. Тобто дві пропозиції, які до того ж відповідали всім критеріям замовника і не підлягали відхиленню в порядку, передбаченому Законом. На цю суму закуплено 572 путівки. Станом на 22.07.2015 оздоровлено дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування -96, дітей інвалідів – 5, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 100, діти, які перебувають на диспансерному обліку – 31, талановиті та обдаровані діти – 68, АТО – 27, переселенці – 14, відмінники - 1. (Загальна кількість – 342 дітини).
Тривалість оздоровчої зміни складає 21 календарний день із розрахунку 232 грн. на одну особу за один день відпочинку, що відповідає середньоринковим цінам на аналогічні послуги в більшості оздоровчих закладів. Слід також зауважити, що кінцева вартість путівки залежить від багатьох чинників, таких як кількість днів відпочинку (14, 18 чи 21), якість умов проживання, якість харчування, культурно-масова та спортивно-оздоровча робота у закладі оздоровлення.
На жаль, авторам, мабуть, не вистачило професійних навичок, бажання для того, щоб справді досконало вивчити питання, не поширюючи передчасно нічим не підкріплену інформацію, а може, й навіть це були умисні дії за для підвищення соціального резонансу в суспільстві та підвищення якогось свого рейтингу серед користувачів ресурсу. Судячи із матеріалів статті, автори посилаються на те, що нібито заклади оздоровлення належать «місцевим депутатам». Цікаво, з яких це пір форма власності в Україні чи в світі передбачає приналежність до якоїсь політичної сили, і коли в Законі України «Про здійснення державних закупівель» з’явились критерії оцінки пропозиції поданих учасників за їх партійною, культурною, релігійною чи расовою приналежністю? Мабуть, на це питання можуть відповісти лише такі всебічно «освідчені» люди, які і поставили це питання.
Очевидним лише той факт, що інформація є такою, що не підкріплена жодними конкретними доказами, та є такою, що зайвий раз викликає хвилю недовіри до органів держаної влади, що в такий складний для України час є дуже негативною рисою.
novadoba.com |