Написав Administrator
|
Вівторок, 28 квітня 2015, 15:42 |
Три дні (27 -29 квітня 2015 року) в Черкасах проходять шахові онлайн-турніри «Колективні шахи» серед учнівської молоді.
Змагання відбуваються у класах обладнаних комп’ютерами, ноутбуками, які мають підключення до Інтернету. Участь в першому дні турніру взяли 18 шкіл, 9 пар учасників – школи зареєстрували від 7 до 20 учасників.
Особливість програми в тому, що гра відбувається на одній «колективній шаховій дошці» визначеної для кожної пари закладів. Колір фігур в кожній партії визначається випадковим жеребкуванням комп’ютерної програми. Команда переможець гри у парі виходить до наступного кола змагань.
Змагання проводиться за допомогою спеціальної шахової програми «Колективний хід». Принцип «Колективного ходу» полягає в тому, що кожен з учасників робить свій хід, але на «колективній дошці» відображається той варіант ходу, який формується програмно-апаратним комплексом за допомогою аналізу ходів всіх учасників команди та визначенням найбільш повторюваного ходу (ходу, який зробила відносна більшість членів команди).
У випадках, коли два і більше варіантів ходів набрали однакову кількість голосів членів команди (наприклад: 50 на 50, або 25, 25, 25, 25), перевага надається тому варіанту ходу, на обдумування та здійснення якого гравцями, які здійснили даний хід, витрачено менше часу.
На кожний хід кожній із сторін відводиться 1 хвилина. Якщо один із гравців не встиг зробити хід у відведений час, а інші гравці, які представляють ту ж саму команду, встигли, то партія продовжується. Якщо за 1 хвилину жоден з гравців одної команди не встиг зробити хід, то партія вважається програною.
У грі є можливість пропозиції нічиєї. Програма сприймає пропозицію нічиєї як окремий хід. Якщо більшість гравців однієї команди вибрали хід «пропозиція нічиєї», то на «колективній» дошці замість ходу буде «підсвічена» пропозиція нічиєї. Гравці іншої команди за тим самим принципом можуть або прийняти пропозицію нічиєї, або відмовитись від неї.
При триразовому повторенні позиції на «колективній дошці», якщо на дошці «пат», або обидві сторони зробили 50 останніх ходів без взяття і без ходу пішаком, програма автоматично фіксує нічию. У всіх інших випадках діють правила гри ФІДЕ для класичних шахів.
Команди переможці та призери змагань нагороджуються кубками та сертифікатами міжнародної шахової федерації FIDE. Як зазначив радник президента ФІДЕ (Міжнародна шахова федерація) Олег Савчук:
– Якщо раніше традиційно у шахи грали двоє, зараз можуть грати мільйони людей. Це стало можливим завдяки спеціально розробленій платформі. Троє із чотирьох співавторів програми проживають в Україні, а тому і випробування можливостей цієї гри розпочали саме тут. У перспективі можливе продовження турніру у значно більших масштабах: гратимуть країна з країною, континент з континентом. В подальшому планується провести обласний та всеукраїнський турнір. За результатами всеукраїнського турніру переможець отримає особисте запрошення від президента ФІДЕ Кірсана Ілюмжинова на Чемпіонат світу з шахів, що відбудеться у США в наступному році. Кращого визначатиме сама програма автоматично, враховуючи, зокрема, кількість ходів та час, затрачений на гру.
У березні цього року такий турнір був проведений між студентами Черкаського державного технологічного університету та Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, що на Миколаївщині До речі, у підсумку колективної гри перемогу здобули черкащани.
ogp.ck.ua |