Написав Вікторія Хамаза
|
Понеділок, 13 квітня 2015, 11:22 |
Веслування у Черкасах під загрозою. Єдина спеціалізована школа з водного виду спорту може зникнути. Все – бо владці вирішили об’єднати її з іншим спортивним закладом. А це фактично позбавляє веслувальників спеціалізації та тренувальної бази на березі Дніпра.
«Чистота в човні. Щоб не було пуску, бо заважає на дистанції», – каже Назар, сідаючи у човен.
Ні дня без тренувань. І так вже майже два роки. Саме стільки Назар навчається у школі веслування. Заради великої води юнак переїхав із Сміли до Черкас. Відтоді – майже щодня підкорює водну стихію. Каже: кращого місця для тренувань, ніж у Черкасах, не бачив ніде.
«У нас тут канал тисячу метрів зроблений. Куди йти? На митницю – там немає навіть тисячі. Їхать в Дахновку – там ширина двадцять метрів і що ми там? Ми цього там не зможемо реалізувати. У нас тут свій залив», – ділитьсяНазар, веслувальник.
Нині можливість тренуватися на великій воді для Назара, як і решти двохсот веслувальників, під загрозою. Бо профільне управління вирішило об’єднати їх школу з іншим спортивним закладом. А це, кажуть веслярі, може позбавити їх єдиної тренувальної бази на воді.
«Це відволікає ресурси школи, якщо школи об’єднуються. Тоді розпорошуються всі кошти, людські ресурси. У нас тут кожен метр землі використовується з користю. Комусь сподобалася наша територія і хтось поклав око», – каже Віктор Шевченко, заступник директора ДЮСШ із веслування.
У цій школі веслування у свій час виховали першого олімпійського чемпіона області Андрія Хіміча. Її учні й сьогодні серед лідерів не лише в країні, але й світі, каже тренер Павло Кучер.
«Земля виділялася завдяки заслугам школи. Зміна профілю школи веде до зімни ставлення до цієї земельної ділянки. Тому це можна порівняти лише з рейдерським захватом», – додає Павло Кучер, тренер.
Занепокоєні можливим об’єднанням й у спортивній профспілці міста. Кажуть: для цього немає ніяких підстав. Натомість наслідки можуть бути фатальними.
«По суті це не об’єднання двох шкіл, це ліквідація одної з них. Перестане існувати ДЮСШ з веслування. Це спеціалізована школа. У нас їх всього дві. Необхідно буде переформлювати всі документи, тобто школа абсолютно втратить базу», – розповідає Тетяна Яровенко, голова профспілкового комітету ДЮСШ та спортивних споруд.
У профільному управлінні кажуть: хвилюватися нічого. Реорганізація спортивних шкіл – в компетенції лише міської ради. А таке об’єднання – то лише пропозиція. Примусово робити його ніхто не буде. Тимпаче, без згоди тренерів та керівників шкіл.
«Шукаються різні варіанти можливих укрупнень спортивних шкіл. Ніяких попередніх дій не буде, поки ми не переговоримо з кожним колективом ДЮСШ щодо вирішення цього питання. Я сам прибічник того, щоб ця школа лишилася в статусі водних видів спорту», – заспокоює Олександр Гаврилов, начальник відділу фізкультури та спорту ЧМР.
Проте такі запевняння владців спортсменів не заспокоюють. Адже від рішення посадовців залежить не лише доля школи, а й їх спортивне майбутнє.
|