Питання фінансування спортивних шкіл на Черкащині вирішив міністр України
Написав Ігор Волошин   
Понеділок, 02 лютого 2015, 09:58
20215 SAM 5148 2
Керівники спортивної галузі міста та області оговорили з міністром, як фінансуватимуться дитячо-юнацькі спортивні школи.
 
У Кабінеті Міністрів України за ініціативи Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова відбулася селекторна нарада із керівниками профільних підрозділів Обласних державних адміністрацій. У нараді також взяли участь перший заступник Міністра молоді та спорту Ігор Гоцул, заступник Міністра-керівник апарату Євген Баженков, заступник Міністра Кабінету Міністрів України Роман Греба, представники Міністерства фінансів, народні депутати України Денис Силантьєв, Олег Петренко, керівники ФСТ України та інші.
В селекторній студії Черкас були присутні заступник голови - керівник апарату Черкаської ОДА Віталій Коваль, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Максим Зеленський та заступник Катерина Коваленко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкас Ольга Сисоєва, представники департаментів фінансів області та міста, голови фізкультурно-спортивних товариств області та член Національного Олімпійського Комітету України, депутат Черкаської міської ради Андрій Більда.
Зокрема, Ігор Жданов поставив перед керівництвом місцевих органів влади завдання взяти під особистий контроль питання забезпечення фінансування тих 534 ДЮСШ, які раніше фінансувалися Фондом соціального страхування, а тепер передані на місцеві бюджети.
Міністр зазначив, що в Україні діє 1567 спортивні школи, в яких займаються понад 570 тис. дітей. У минулому році від загальної суми їх фінансування 82% коштів на спортивні школи йшло з бюджетів області, міст та районів. Понад 13% коштів виділялось Фондом соцстраху та 5,8% - це позабюджетне фінансування.
«Однак, тепер основне навантаження по утриманню спортивних шкіл лягає на місцеві бюджети, як і персональна відповідальність за їх збереження та функціонування на місцевих керівників. Більше повноважень, які передаються на місця в рамках політики децентралізації, означає і більшу відповідальність», - роз’яснив Ігор Жданов.
Міністр нагадав, що наприкінці грудня 2014 р. під час виїзної колегії у м. Тетієві, він поставив до відома присутніх профільних заступників голів ОДА, керівників обласних управлінь про те, що необхідно ретельно підготуватися до нових змін в системі фінансування ДЮСШ.
«Ми неодноразово зверталися до місцевих керівників із проханням готуватися до цих змін та проконтролювати виділення коштів через місцеві бюджети. Мінфін також надіслав свої роз’яснення та виділив 100 млн. грн. на перехідний період під фінансування цих шкіл. Але, нажаль, зараз надходять сигнали, що не завжди управління молоді та спорту облдержадміністрацій діють так, як потрібно. Саме тому я вирішив провести селекторну нараду щоб ми разом розібралися в проблемах, які тут виникають», - наголосив Ігор Жданов, член партії ВО «Батьківщина».

20215 SAM 5148 1

У свою чергу учасники наради із регіонів поінформували присутніх про розвиток ситуації на місцях та вжиті заходи. Підбиваючи підсумки наради, Міністр молоді та спорту України наголосив на основних питаннях, які потребують невідкладного вирішення, а саме:
1. Фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, яке раніше здійснювалося із Фонду соцстраху - повинно відбуватися диференційовано і збалансовано, а саме покладатися не тільки на обласний бюджет, а й на районі та міські бюджети.
2. Питання фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл має перебувати під особистим контролем та є персональною відповідальністю керівництва кожного управління області.
3. Керівництву на місцях необхідно оперативно провести зустрічі із директорами і колективами ДЮСШ і роз’яснити ситуацію та план дій з їх подальшого фінансового забезпечення.
4. Будь-яка оптимізація та укрупнення ДЮСШ має здійснюватися виключно за погодженням із Міністерством молоді та спорту. При цьому, мають бути збережені, як вихованці так й тренерсько-викладацький склад шкіл.
5. До 23 січня 2014 р. управління молоді та спорту ОДА мають подати Міністерству детальний звіт про те, скільки ДЮСШ вже було переведено на фінансування із місцевих бюджетів, скільки планується та яким чином відбувається цей процес.
«Там де профільне управління облдержадміністрацій працює, то одразу відчувається, що проблеми вирішуються оперативно, і вони думають про здоров’я нації та збереження системи масового спорту. А там, де хтось досі не усвідомив, що в країні відбувається децентралізація та «по старинці» чекає команди і листів із Києва - справа серйозно гальмується», - відзначив Ігор Жданов.
Він також закликав керівництво регіонів обов’язково взяти участь в сесіях органів самоврядування під час прийняття місцевих бюджетів. «Роз’ясніть депутатам, що від їх рішень про фінансування ДЮСШ – залежить, чи буде у нас спортивна нація, чи ми будемо витрачати кошти на ліки», - підсумував Міністр.