Написав Вікторія Хамаза
|
Субота, 14 червня 2014, 10:50 |
Підводні човни та бортові буксири заблукали у черкаському фонтані. Щоправда, у дещо зменшеному вигляді. У Черкасах відбулися обласні змагання з судномодельного спорту.
У найбільшому фонтані міста затісно від такої кількості різноманітних суден. Кожне дивує своїми формами, назвою, оригінальністю виконання. 40 вихованців районних і міських станцій юних техніків Черкащини представили на розсуд суддів і глядачів близько 50 моделей по 12 напрямках. Загалом за звання кращого боролося 10 команд. Обласна першість зібрала змагальників із різних кутоків Черкащини, серед них: Христинівки, Умані, Ватутіно, Кам’янки та Черкас.
Точні копії справжніх кораблів – це одне з головних захоплень поціновувачів судномодельного спорту. І хоча коштують такі кораблики близько тисячі доларів – їхні власники готові витрачати на них і гроші, і час, якого на створення однієї копії потрібно теж чимало – від одного до п’яти років. Утім, навіть найдорожча модель не гарантує перемоги, зізнаються організатори змагань. Головна перепона на шляху до успіху в цих змаганнях – це хвилювання самих учасників.
«Треба пройти все вірно. Це підводні човни, різні класи моделей. Все залежить від майстерності дітей, як вони виконали цю модель, від майстерності і як проходять змагання», – говорить Ірина Самара, співорганізатор змагань.
Для участі у змаганні кожен учасник може знайти собі модель до душі - від простого кораблика, складеного власноруч з підручних матеріалів, до тих, що створені з ідентичних справжньому кораблеві матеріалів та мають понад тисячу деталей. Серед власників ексклюзивних суден – 11-річний Владислав. Мініатюрну копію корабля хлопчик збудував власноруч. На це витратив майже рік. Все аби запустити судно на воду.
«Цікаво, дуже захопливо, інтригуючи, завжди невідомо,яке рішення приймеш. Це треба дистанцію вчити», – ділиться Владислав, учасник змагань.
А от Денис – наймолодший учасник змагань. До Черкас завітав із Христинівки. У свої сім він до деталей знає побудову корабля. Ці змагання для нього – дебют. Причому вдалий. Денис вперше здобув срібну нагороду. Все, каже, завдяки вдало зібраному судну.
«Це бортовий буксир «ЄАШ». З ним я виступав.Для мене його будував мій тренер.У майбутньому теж хочу будувати такі судна. Взагалі прийшов на ці заняття аби навчитися робити кораблі», – розповідає Денис, учасник змагань.
Протягом трьох днів, з 11 по 13 червня, учасники визначають кращого. Змагальники представили на розсуд журі 12 класів моделей. Переможці водної першості отримали почесні грамоти та нагороди. |