Звіт про 3-й Кубок області з карате до |
Написав Стас Лопес |
Середа, 27 листопада 2013, 16:02 |
Днями у залі спорткомплексу «Манеж» пройшов третій Кубок області з карате до.Знаково, що у цьому турнірі взяли участь від зовсім юних спортсменів-каратистів до вже знаних майстрів. На килимі не лише демонстрували власні можливості та показові виступи, а й спробували продемонструвати культуру ведення бою. Традиційно у карате вона на дуже високому рівні.
Невеличкий зал, приблизно у 60 квадратних метрів, став місцем одного з найвидовищніших обласних турнірів з бойового мистецтва. Більше ста спортсменів з чотирьох областей центральної України демонстрували власні можливості в кількох різновидах карате до. Традиційно най видовищніший з них косікі та рюкюкобудо. Попри зовсім юний вік деяких учасників вони вже справжні майстри доволі жорсткого виду – косікі караде у якому застосовується повний контакт. Інколи можна побачити навіть сльози, але за це зовсім юних спортсменів не соромлять – так загартовується дух самого майстра. Рюкюкобудо – це вид карате зі зброєю, який свого часу народився на острові Рюкю.
За бойами з поважного місця спостерігає шихан. Юрій Потапенко присвятив карета більше 30-ти років, важко повірити у це, але за цей час майстер став володарем 10-ти різних чорних поясів! Цей турнір шихан називає можливістю спортсменів зробити черговий крок у своєму розвитку.«У спортсмена ми маємо виховувати дух бійця. Прекрасне відчуття коли ти розумієш через роки, що це вдалося. Мене свого часу називали «підвальним самураєм» через співпрацю з «КГБ». Зараз я віддаю перевагу роботі з дітьми саме через те, що в них можна побачити плоди своїх зусиль. Кожного дня я приходжу на тренування і отримую від своєї роботи задоволення», - говорить Юрій Потапенко.
Протягом століть карате перетерпіло неймовірну кількість змін, розгалужуючись на десятки різних стилів. Організатори цього обласного турніру переконані, що є шлях і в зворотному напрямку. Зокрема постійно беруть участь у турнірах різноманітних стилів карате, кікбоксингу і навіть дзюдо. За їх словами головне розвивати дух бійця, а не буксувати і глибині стилю.
З більш, як сотні каратистів на третьому Кубку області майже половина залишилася з нагородами. Особливо цінними є індивідуальні відзнаки, такі, як диплом за кращу техніку, волю до перемоги та симпатію глядачів. Цей обласний Кубок став відбірковим до чемпіонату України , остаточний склад черкаської збірної незабаром сформує тренерська рада.
Не обійшлося і без показових виступів каратистів |