Черкасці вправляються у дворовій гімнастиці |
Написав Вікторія Хамаза |
Четвер, 14 листопада 2013, 16:28 |
Вуличний спорт або дворова гімнастика. Так у народі називають масовий рух – стрітворкаут.Стрітворкаут заснований на заняттях фізичною культурою із застосуванням тренувального обладнання у громадських місцях, як от шкільних дворах, парках і на спортивних майданчиках. Нині він популярний у всьому світі. Нещодавно ним почали займатися і в Черкасах. Серед місцевих «першопрохідців» у цьому виді спорту – 18-річний Олександр Денін. Хлопець із легкістю показує низку вправ улюбленого виду спорту – стрітворкауту. Ним почав займатися рік тому. За цей час вивчив не один десяток складних спортивних елементів. Про улюблений вид спорту знає все.«Зародився цей вид спорту в Колумбії більше 10 років тому. Потім поступово почав переходити в Росію, а звідти в Україну. Подивився відео в інтернеті та подумав,чому я не можу так. Спробував – і вийшло. Нині займаюся щодня. Цей вид спорту має на меті витягнути молодь на майданчики та стимулювати до занять спортом. Ми проти алкоголю та куріння, ми за здоровий спосіб життя. Адже у здоровому тілі – здоровий дух», – говорить Олександр Савіцький, воркаутер.Таких, як Олександр, у Черкасах зо три десятки. Всі дізналися про стрітворкаут через інтернет. Щоправда, говорять спортсмени, в інших країнах для занять цим видом спорту обладнані спеціальні майданчики.«У нас не вистачає спеціалізованого майданчика для занять цим видом спорту. Є майданчики і тут, і в Долині троянд, але вони не дуже придатні. Вони – вузькі, слизькі. Там займатися небезпечно. Були травми просто через те, що турнік прокрутився, не те зробив і впав», – розповідає Олександр Єнін, воркаутер.
Нині воркаут має декілька напрямів: вуличний, ґетто воркаут, дворова гімнастика та джимбар. Всі чотири різновиди освоїли й черкасці. Серед місцевих любителів екстриму як хлопці, так і дівчата. Яна – воркаутер із річним стажем. Говорить: завдяки вуличному спорту стала краще почуватися та завжди в гарній формі.«Мені подобається, що можна прийти в будь-який час у будь-якому одязі позайматися, отримати хороший настрій і задоволення від цього. Заради цього спорту я пожертвувала нігтями і не шкодую. Я можу робити те, що не під силу навіть деяким хлопцям. Завжди у формі та гарно себе почуваю», – ділиться Яна Бабій, воркаутер.
Вуличний воркаут має низку підвидів. Атлетичні вправи - система вправ різного рівня складності, що сприяють підсиленню здоров'я, розвитку сили та витривалості, а також формуванню атлетичної статури. Калістеніка – комплекс простих вправ, які виконують використовуючи виключно власну вагу тіла. Паркур– фізична дисципліна французького походження, в якій учасники біжать за маршрутом, намагаючись перейти перешкоди найбільш ефективним способом, використовуючи лише власне тіло.Загалом, стрітворкаут – надзвичайно доступний вид спорту. Він не вимагає ані спеціально спорядження, ані екіпірування. Ним можуть займатися як дорослі, так і малеча.«Найголовніше – бажання займатися. Не потрібно якогось обов’язкового обладнання. Можуть займатися всі навіть удома. Це ті ж підтягування, віджимання. Зараз продають дуже багато всякого спорядження», – ділиться Іван, воркаутер.
В Україні одним з перших ідеологів «стрітворкаут» був Денис Мінін. Нині він є лідером Всеукраїнської громадської організації «Стріт Воркаут Україна». Саме на нього рівняються і місцеві спортсмени. За останній рік черкаські воркаутери спромоглися здобути чимало всеукраїнських та регіональних нагород. Нині мріють про спеціальний майданчик для занять улюбленим видом спорту.
|