Курс на знищення єдиного баскетбольного клубу взяла влада Черкас |
Написав Вікторія Курченко |
Четвер, 14 листопада 2013, 09:28 |
Черкасам не потрібен баскетбол. Міська влада взяла курс на знищення єдиного клубу. На передовій – начальниця управління сім’ї, молоді та спорту, регіоналка Ольга Сисоєва. Вона певна: поки інші спортсмени побиваються у залах по місту, «Черкаські Мавпи» розкошують у «Будівельнику». Така заява чиновниці шокувала не лише керівництво баскетбольного клубу, а й навіть спорткомплексу.
Видовищна гра, вибухові емоції та неймовірна підтримка. «Черкаські Мавпи» прищепили містянам любов до баскетболу. Щогри трибуни в «Будівельнику» ущент заповнені вболівальниками. Та невдовзі вони можуть назавжди спорожніти. У наступ на баскетбольний клуб пішла очільниця міського управління сім’ї, молоді та спорту. Не пропрацювавши на посаді і трьох місяців, 24-річна регіоналка робить гучну заяву.
«Як управління сім’ї молоді та спорту, ми так само переглядали і палац спорту «Будівельник», дивилися всі умови, які там є. У малому залі займається ДЮСШ «Вікторія». Місця там не вистачає. А у великому залі займається комерційний проект «Черкаські Мавпи». Наша позиція така, що варто просто переглянути та передивитися, чи потрібно на сьогодні здавати комерційним проектам зали», – говорить Ольга Сисоєва, начальник управління сім’ї, молоді та спорту МВК.У самому «Будівельнику» таким словам чиновниці-кураторки вкрай дивуються. Її тут бачили всього раз, і то мигцем. Кожен зал, пояснює керівниця спорткомплексу, для певних видів спорту. Великий – якраз для ігрових. Відколи волейбольні клуби канули в Лету, тут у «Мавп» обмаль конкурентів на час для тренувань і змагань.
«З їх приходом до нас, палац спорту «Будівельник» дістав нове життя, нове дихання. Ми стали дуже плідно з ними співпрацювати. І говорити про те, що вони десь когось у часі потіснили – це безглуздо, на мій погляд. Зовсім непрофесійна, необґрунтована думка», – ділиться Світлана Бондар, директор ПС «Будівельник».У цьому ж залі в рік проводять десятки заходів, розповідає пані Світлана. Водночас «Черкаські Мавпи» своєю орендною платою нині найбільше наповнюють бюджет «Будівельника». А це – кошти на ремонти й утримання всього спорткомплексу.«Вони – наші основні орендарі. Тому що активний спортивний сезон розпочинається із жовтня, коли йде основне навантаження, і триває по квітень. Потім, як-то кажуть, спад всього сезону іде до нуля. І от цей час «Мавпи» нас теж підтримують. От у травні з наших надходжень їхня частка – 50%. Аналогічно в червні», – додає Світлана Бондар, директор ПС «Будівельник».
Іншого професійного паркету, як тут, в Черкасах просто немає, розповідає директор клубу. А без нього на баскетболі можна ставити крапку. «Черкаські Мавпи» – це не тільки професійна команда, а й до чотирьох сотень вихованців клубу. Тому позицією нинішньої влади у клубі шоковані.«На мою думку, ці заяви, як мінімум, недолугі. А як максимум – мабуть, злочинні. Неможливо в людей просто взяти й відібрати баскетбол. Цілий пласт спортивної культури! Баскетбольний клуб «Черкаські Мавпи» несе велике соціальне навантаження. Тому що ми виховуємо величезну плеяду дітей», – зазначає Володимир Гриценко, директор клубу «Черкаські Мавпи».16-річний Святослав Михайлюк – вихованець клубу. Разом із ще трьома черкащанами він у складі збірної відстоював честь України. Нині юнак захищає кольори не лише «Черкаських мавп-96», а й уже основного складу команди.«Цей клуб дав мені дуже багато, він мене підібрав. Він зробив з мене того, ким я є зараз!», – говорить Святослав Михайлюк, гравець БК «Черкаські Мавпи».На захист черкаського баскетболу від владних нападок уже стали вболівальники. Вони написали листа Президенту України. Аналогічні звернення до Прем'єра, профільного міністра, а також Федерації баскетболу та Суперліги готують і у клубі.
|