Сергій Гура: «Далеко планів я не будую» |
Написав Вікторія Хамаза |
Середа, 07 грудня 2011, 18:26 |
Він опікувався центральним стадіоном ще займаючи крісло заступника міського голови. Посівши пост директора центрального стадіону, Сергій Гура буквально вдихнув у цю структуру друге життя. З його приходом спортивний центр Черкащини почав оживати на очах. «Черкаському спорту» очільника стадіону Сергій Гура розповів, як вдалося зрушити з «мертвої точки» ремонтні роботи на головній спортивній арені міста.
- Пане Сергію, розкажіть чому змінили крісло заступника міського голови на очільника центрального стадіону? - Важке питання. По-перше на стадіоні закінчився контракт у попереднього керівника. По-друге, цим стадіоном я опікувався ще коли працював заступником міського голови. Тому я цю роботу знав і я не заперечував, коли мені запропонували цю посаду. Адже вона для мене не важка, з одного боку, а з іншого – цікава, тому що бачиш, що робиш своїми руками. Покищо знаходжусь тут, а далі буде видно.
- З призначенням Вас на посаду директора на стадіоні одразу почались ремонтні роботи, яких не було досить довгий період. Розкрийте секрет, це було заплановано чи Ви, можливо, тиснули своїм авторитетом, щоб виділили кошти? - Прийшов новий депутатський корпус, який із розумінням віднісся до наших пропозицій. І потім організувалась футбольна команда «Славутич» і все це прискорило ті позитивні кроки на стадіоні, які мали відбуватись: зміни фасаду, реконструкція бігових до ріжок і всього іншого, що тут відбувається.
- Скажіть, коли запрацюють бігові доріжки, табло та освітлення на центральному стадіоні? - Наскільки мені відомо, то освітлення і табло мають запрацювати у цьому році. В тендері прописано, що це має бути зроблене до кінця року.
- Нещодавно на центральному стадіоні відбулося автомотошоу, що стало своєрідним «ноу-хау» для черкащан. Що спонукало Вас до проведення такого екстремального заходу? - Не ми його проводили. Це до нас звернулись автомобілісти і ми були не проти. Доріжки на стадіоні знаходилися в жахливому стані і автомобілями, якщо чесно, їх треба було трохи позривати, щоб було простіше їх прибирати – це з одного боку. З іншого – стадіон не дуже багата структура, немає тут надто прибутків, тому будь-яка оренда для стадіону цікава. І те, що вони заплатили стадіону за оренду, це були додаткові кошти на реконструкцію також.
- Сергію, чи платить «Славутич» якісь кошти за користування послугами стадіону, адже команда і тренується, і проводить матчі, і тренувальні збори на центральному стадіоні? - Я не являюсь власником стадіону, я директор комунального підприємства, а власником є громада та міська влада. Як міська влада вирішила, ті рішення я і виконую. Вона вирішила надавати «Славутичу» безкоштовно майданчик та офісне приміщення, тому я лише підкорююсь наказам керівництва.
- Пане Сергію, а чия була ініціатива зробити безкоштовний вхід на футбольні матчі? - Знаєте, люди у нас давно не відвідували ані футбол, ані якісь інші спортивні видовища. Для того, щоб їх не відлякати ціною на вхідний білет, вирішили цей рік робити вхід безкоштовно, щоб подивитися наскільки людям це цікаво.
- Ви плануєте зробити вхід на матчі платним? - Плануємо, але не раніше наступного року. Але в планах таке, звісно, є.
- Окрім головного поля на стадіоні є запасне, останніми роками його використовували не лише для футболу, які у вас плани щодо цієї площі ? - У цьому році нам вистачило коштів, щоб зняти верхній шар ґрунту із запасного поля. Адже після того, як встановлювали каток, вкатували майданчик і підсипали гравій. Так от у цьому році цей шар ґрунту ми зняли. Якщо бюджет виділить кошти на штучне покриття, то, впринципі, там трохи грейдером його треба вкатати і встановить штучне поле. Якщо з бюджету кошти не будуть виділенні, то ми будемо думати як власними коштами засіяти траву і створити хоч якесь тренувальне поле.
- Чи будуть ремонтувати інші спортивні майданчики? - Якщо в бюджеті будуть передбачені кошти, то будуть. У мене є ще одна пропозиція – поставити льодовий майданчик на одному з гумових полів. Вони якраз майже не використовуються та знаходяться в жахливому стані. Треба робити капітальну реконструкцію під щось, якщо знайдуться інвестори. А якщо люди будуть грати в хокей, будуть кататись, то можна буде подумати про резинове накриття цього майданчика.
- Якщо «Славутич» потрапить до першої ліги, вимоги якої дуже серйозні, Ви плануєте розширювати стоянку біля стадіону? - Стадіон майже відповідає вимогам першої ліги, за виключенням паркувальної зони. Дійсно треба удосконалити заїзд, зробити певну реконструкцію та розширити територію для паркування. Самої території вистачає, тільки її потрібно привести до ладу.
- Сергію, що плануєте змінити на стадіоні у подальшому? - Також в планах на наступний рік побудувати туалети, адже це одна з наших болючих проблем. У цьому році ми обходились біотуалетами. Але з весни в планах побудувати під трибунами два біотуалети з правої і лівої сторони від входу, щоб відвідувачам було зручніше перебувати на території стадіону.
- Чи є у Ваших планах підпорядкувати ПС «Фотоприлад» стадіону «Центральний»? - У планах міського голови передати «Фотоприлад» стадіону було ще коли я працював заступником. Наразі це досі в його планах. Передача відбулась через міністерство, покищо не так все просто.
- Нам відомо, що Ви займалися боксом, чи не плануєте відкрити секцію боксу на стадіоні «Центральний»? - Більше того, ми відкрили секцію боксу на третьому поверсі стадіону і вона вже тиждень працює. Увечері там займаються і діти, і дорослі. Набирають групи, тому секція повноцінно функціонує.
- Поділіться секретом, як підтримуєте себе у такій чудовій спортивній формі? - Я зараз займаюсь лише хокеєм, але коли в мене вистачає часу, то можу пробігти крос. А хокеєм займаюсь у «Великій кишені», де знаходиться єдиний хокейний майданчик у місті. Кожного ранку о восьмій годині ми проводимо там тренування, куди приходять лише аматори. Я звертався до голови з проханням створити у місті дитячу хокейну школу, але він сказав, що на цей рік не передбачені кошти на тренера. Ну, будемо пробувати наступного року.
- Сергію, чи підтримує Вас родина? - Родина мене підтримує наскільки то можливо. Син уже зі мною грає.
- Які у Вас плани на майбутнє? - Ви знаєте, планів далеко я не будую. Коротенький мій план – це привести до ладу алею перед стадіоном. Нам нарешті вдалося відремонтувати та поновити там освітлення, якого там не було дуже довго. Розставимо скульптури, зробимо зони відпочинку коло кожної скульптури – це лава та смітничок. Ось це такий коротенький план, а далі щось будемо планувати. |