У Черкасах більшає кайтсерферів
Написав Administrator   
Середа, 21 серпня 2013, 10:45

kayt MG 9784

   Підкорювачі вітрів. У Черкасах більшає кайтсерферів – екстремалів, що люблять повправлятися в керуванні повітряними зміями.

Років зо п’ять тому в нашому місті було всього кілька ентузіастів цього виду спорту. Нині ж у вітряну погоду на Дніпрі можна побачити кількадесят парашутів. На дошку для кайтинга стають не лише підготовлені спортсмени-чоловіки, а й тендітні дівчата й навіть діти. 

 

 

Кайт, повітряний змій, або як його ще називають самі спортсмени, крило для занять можна підготувати за 10 хвилин. А навчитись ним керувати –всього за тиждень. У Черкасах любителі покататися на гребені хвиль зазвичай збираються на пляжі біля «Рив’єри». Тут кількадесят екстремалі різного віку й статусу.

 

Сергій, кайтсерфер: «Тільки, як є вітер, ми відразу зідзвонюємось і їдемо всі сюди. Але вітер нечасто буває. Тому нечасто нам доводиться цим займатися. До нас їдуть із Києва хлопці, тому що той же пляж «Рив’єра» більш-менш дозволяє покататися, хороший вітер».

 

Дехто з черкаських кайтерів уже опанував кількаметрові стрибки, а дехто – лише вчиться вправлятися із кайтом на суші. За словами досвідчених спортсменів, особливої фізичної підготовки кайтинг не потребує – лише дотримання чітких правил безпеки. Адже повітряні змії при великому вітрі дуже небезпечні, бо є велика ймовірність травмуватися.

Андрій Дячук, кайтсерфер: «Большой физической подготовки нет. Приходят мужчины с животами. Потом у них появляется пресс. Это очень полезно. Это вид спорта круглогодичный. Спорт, который весь мир поставил на уши».

Попри небезпечність кайтингу, охочих займатися цим видом спорту щороку більшає. На сьогодні у світі нараховують кількасот тисяч любителів повітряних зміїв. Багато людей приходять у кайтинг після віндсерфінгу, адже повітряний змій дає спортсмену більше можливостей, аніж парус. Утім манить парашут не лише тренованих чоловіків-спортсменів, а навіть дітей і тендітних дівчат. 18-річна Тетяна вже відвідали кілька тренувань.

 

Тетяна Гладійчук, кайтсерфер-початківець: «Ішла повз «Рив’єру» та побачила ці парашути підкорювачів вітрів. Прийшла, подивилася, познайомилася, розпитала. От і вчуся».

 

Заняття кайтингом – задоволення не з дешевих. Мінімальна вартість ненового, вживаного спорядження – близько 500 євро. Нове ж коштує кілька тисяч. Утім досвідчені інструктори новачкам не радять витрачатися, адже у процесі навчання спорядження часто псується.

 

Сергій, кайтсерфер: «Ти постійно вчишся. Спочатку ти навчився тримати кайт, щоб він не падав, потім став на дошку, потім трошки поїхав, тоді підстрибнув. Я думаю, можна займатися і вчитися протягом усього життя».

 

Ані погода, ні пора року кайтерам не завада – катаються вони впродовж усього року. Як тільки випадає сніг, вони міняють водну дошку на снігову – і знову мчать підкорювати вітри.

 

 

 

 http://vikka.ck.ua