Єдина місцева команда з регбі під назвою «Граніт» боротиметься за чемпіонське звання.
Вони – дужі, здорові та мають незламну волю до перемоги. Це про членів єдиної регбійної збірної Черкас «Граніт». Команда складається зі спортсменів-аматорів, які більше 5 років самотужки освоювали ази цього виду спорту. Нині черкаські регбісти – гідні суперники на різноманітних чемпіонатах. Сьогодні готуються поборотися вже за звання чемпіонів країни. На тренуванні у спортсменів побував і «Черкаський спорт».
Саме так збірна Нової Зеландії з регбі налаштовується на гру. Спортсмени виконують ритуальний танець хака. Він поєднує в собі спів, незвичайні рухи та комічну міміку.
Вперше хаку почали виконувати воїни маорі сотні років тому: перед кожним боєм вони за допомогою страхітливих рухів тіла і криків, виряченими очима і висунутим язиком, своєю лютою експресією намагалися залякати ворога. Пізніше хаку стали використовувати і в мирних цілях, розповідаючи за допомогою неї про маорійські традиції й вірування.
Сьогодні хака є неодмінним атрибутом громадських і державних заходів. Попри те, що будь-який різновид хаки в Новій Зеландії поважають і шанують, популярним на весь світ цей обрядовий спів у супроводі хитромудрих рухів став саме завдяки національній команді країни з регбі.
Натомість у черкаської регбійної команди «Граніт» ритуали зовсім інші. Перед грою хлопці налаштовують одне одного символічним гаслом: «І наша траєкторія завжди – земля, ривок, зірка». Черкаська команда «Граніт» – єдина місцева збірна з регбі. Ось уже три роки хлопці представляють наше місто на різноманітних чемпіонатах. За словами капітана команди Романа Надточія, спочатку довелося освоювати регбі самотужки.
«Ми, нічого не знаючи про регбі, поїхали 5 років тому на турнір. Побачили, як усе там проходить, нас дуже зацікавило. Ми почали цікавитися в інтернеті та займатися. Рік потому до нас приїхав смілянський тренер Нюнін Олександр. Він нам дав ази, за якими ми почали розвиватися та тренуватися постійно»,– розповідає Роман Надточій, капітан команди з регбі.
Натомість для 23-річного Михайла регбі – це не просто хобі, а важлива частина його життя. Хлопець змалечку любить контактні види спорту. Як тільки дізнався, що в Черкасах є своя команда з регбі, не роздумуючи, приєднався.
«Випадково зустрів знайомого на вулиці, він мені розповів. З цього все почалося. Для України дуже незвичний спорт, я люблю контактні види спорту. Тут не так, як у футболі. Набагато більше зіткнень, силова гра, боротьба. Це все дуже подобається», – ділиться Михайло Дубина, регбіст.
У регбі грають руками та ногами, розповідає Михайло. Родзинкою ж гри вважають м’яч овальної форми. Метою гри є приземлення м'яча у заліковому місці або ж забиття його ногою над перекладиною воріт у межах, позначених двома стійками.При грі руками заборонено передавати м'яч вперед. Ногами м'яч бити вперед можна.Гравець, який перебуває перед лінією м'яча вважається поза грою й не може брати в ній участі. Гравцю, який лежить на землі, теж заборонено брати участь у грі. Повалений на землю гравець зобов'язаний якомога швидше випустити м'яч із рук.Просування гравця з м'ячем можна зупинити, схопивши його двома руками й поваливши на землю.
Регбіст Михайло Дубина запевняє: регбі – це той вид спорту, який позитивно впливає як на фізичний, так і розумовий розвиток. Адже потребує гарно продуманої тактики.
«Для цього не потрібно мати якусь велику масу чи специфічну підготовку. Головне – мати бажання. Багато людей думають, що якщо це регбі, то потрібно, щоб грали чоловіки за 100 кг. Але насправді це зовсім не так. Будь хто, незалежно від віку, комплекції, ваги, спортивної підготовки, може прийти та грати», – додає Михайло Дубина, регбіст.
Натомість 19-річний Ярослав Лисенко запевняє: регбі – ідеальний вид спорту для підростаючого покоління. Радить починати займатися ще зі школи. Спортсмен запевняє: цей вид спорту гано впливає як на фізичну форму, так і на витривалість. Жоден член команди не палить та не вживає алкоголь.
«10-11 клас. Це такий вік, коли організм уже сформований і можна займатися таким рухливим і силовим видом спорту. Це – командна гра, а не особиста. Тут повинні бути справжні друзі, людські стосунки, поняття дружби, взаємовиручки. Тому в нас дружна команда, хлопці всі чудові, займаються спортом, не палять. Я радий, що я тут», – запевняє Ярослав Лисенко, регбіст.
Нині черкаська команда «Граніт» складається із 20 спортсменів. Хлопці тренуються тричі на тиждень. Сьогодні готуються до щорічного турніру з пляжного регбі, який збере спортсменів із різних куточків країни, а саме: Черкаси, Сміла, Київ, Кривий Ріг, Кременчук, Полтава, Миргород. За словами спортсменів: ці змагання одні із наймасштабніших та відповідальніших у сезоні. Тому готуються до них особливо ретельно.
Дати цінні настанови черкаським регбістам напередодні чемпіонату завітав сам президент Федерації регбі України Олексій Ципко. Чоловік зізнається: черкаська команда завжди надихає його своєю наполегливістю, працелюбністю та жагою до перемоги.
«Хлопці організувалися самі. Це значить, що цей вид спорту прийшовся їм до душі. Почали збиратися самі, ніхто їх не змушував, не підтримував. Цей овальний м’яч об’єднав цих хлопців, я безмежно радий цьому. В Україні мало таких спортсменів, які аж так любили б цей вид спорту. Команда тримається на ентузіазмі та любові до регбі», – запевняє Олексій Цибко, президент Федерації регбі України.
Черкаські регбісти змагатимуться із найсильнішими командами країни вже цієї неділі,7 липня, на пляжі «Живчик». Змагання стартують о 10:00. Спортсмени чекають на підтримку черкаських любителів спорту.