Балканські емоції від матчу Чорногорія - Україна
Написав Стас Лопес   
Понеділок, 10 червня 2013, 11:04

45184032-hrabrye-sokoly-doleteli-i-do-nas-ukraina-chernogorija-chm-2014-otborochnyj-turnir

Після цієї гри більшість ЗМІ світу назвали Україну фаворитом групи

 

   У суботу «Черкаський спорт» повернувся з Чорногорії де став свідком історичного матчу української збірної, причому наша редакція була однієї з небагатьох регіональних, яка відвідала цей матч. Після емоцій, які стосувалися суботніх ігор чемпіонату черкаської області саме час розповісти про враження від візиту на Балкани.

 

gysIMG 6950

Після гри Гусєв обміняв свою футболку на фанівський аксесуар

 

  Ще за кілька хвилин до вильоту з Києва «Черкаському спорту» вдалося привітати Олександра Ковпака з дебютним матчем у національній формі, який він провів проти збірної Камеруну. Саша пообіцяв, що це лише початок і як виявилося був правий у грі проти Чорногорії Ковпак, першим з черкаських футболістів, був заграний за національну збірну України у офіційних матчах. Причому Фоменко на заключних хвилинах гри віддав перевагу Ковпаку і залишив у запасі Селезньова та Гоменюка. Практично всі представники ЗМІ відзначали можливості вихованця смілянського футболу, приміром редактор «Футболу» - Артем Франков зауважив, що цього форварда давно потрібно було брати у збірну. Як би там не було не Ковпак став головним героєм прекрасного матчу, щоправда голос автору цих рядків він допоміг зірвати. Вигук «Саша давай!» наприкінці гри чула напевне вся Подгоріца.

 

kovpakIMG 6792

   До слова, столиця Македонії таки вразила. Причому більше своєю бідністю архітектури та не найкращими економічними можливостями міста. Екскурсовод, яка майже пів дня показувала малоцікаві фрагменти, хоч якогось історичного надбання неухильно повторювала, - «Нажаль архітектура  не найкраща, через те, що місто не вціліло після Другої Світової Війни». Головною візитівкою 150-ти тисячного міста (населення Чорногорії складає лише 620 тисяч) є міст, котрий має назву «Міленіум». Фактично біля нього знаходяться відразу два історичні надбання з російським присмаком, а це симпатичний пішохідний міст та пам’ятник Висоцькому. Якщо російська легенда доволі схожа сама на себе то от пам’ятник Тарасу Шевченку, який красується у «Королівському саду» малювався явно не з «Великого пророка», принаймні на Василя Симоненка ця скульптура більше схожа.

 

dostopremichatelnjstIMG 6826

Ледь не всі пам'ятки Подгориці помістилися в один кадр. На першому плані памятник Висоцькому, на длругому міст "Міленіум"

 

shivchenkoIMG 6836

 

Не схожий Тарас

 

hramIMG 6834

 

Один з найстаріших Православних храмів на Балканах знаходиться у Подгоріці 

   Найбільше вразила рослинність Чорногорії. Всього на території цієї невеличкої країни зафіксовано майже 3000 видів рослин, з них 210 - ендеміки Балканського півострова. Шикарні пальми тут запросто чергуються з ялинками, причому середземноморський клімат дарує не звичну картину, на якій всі верхівки ялинок нахилені додолу. Ще здивувало, що «Кола» в цій країні коштує майже скільки стільки і найдешевша «Варніца» (чорногорське вино), її ціна за велику пляшку доходить майже до двох євро.

yzberejiaIMG 6857

Узбережжя Будви

 

 

  На головному курорті Чорногорії – Будві життя бурлить значно активніше ніж у столиці. Правда відсутність сезону, який у них (за словами місцевих офіціантів) настає лише з 15-го червня, не сприяє заповненню пляжу. А у воді Адріатичного моря, яка прогрілася лише до 20-ти градусів, можна спілкуватися виключно російською мовою. Справа в тому, що купаються поки, що лише росіяни та українці. Для тих хто задумується чи слід влітку «клювати» на дешевизну відпочинку у Чорногорії однозначно відповісти важко. Безвізовий режим надає певні привілеї, а відносно дешеві (за Європейськими мірками) морепродукти насолоду гурману, в той же час серйозного надкомфорту на пляжах Будви побачити не вдалося.

 

straviIMG 6891

Три екзотичні страви (королівські криветки, кальмари та осміног) за 44 євро

   Приблизно такий висновок можна зробити і по відношенню до стадіону Подгоріци. Невеличкий двадцятитисячник єдиний стадіон ФіФА у Чорногорії, причому футбольній організації скоріш не було іншого вибору, як надати стадіону цього статусу. В іншому б разі міжнародних турнірів ця  країна не побачила б. Правда недопалки і контрольні марки квитків там і досі жбурляють в куточок, а не в урну, а задля того аби дістатися до свого місця потрібно продертись ще через кілька секторів. Був би чорногорцем  напевне і не звернув уваги на це після того, як поринув у атмосферу футболу. Все таки балканська кров допомагає вболівати. Попри неоковирлий стадіончик місцеві зуміли на ньому створити перфоменс та якісну підтримку своєї команди. Особливо кинулося в очі, що навіть після четвертого голу українців від Безуса чорногорці продовжували підтримувати свою команду.

 

tribynaIMG 6943

Перфоменс від чорногорців, прикметно, що ворота знаходяться в кількох метрах від вболівальників (у ці Вучініч влучив у стійку)

 

ukrfansIMG 6957

 

Українців на грі також вистачало, вони викупили майже тисячу квитків

 

   Зрозуміло, що найбільше емоцій місцевим вболівальникам, подарувало вилучення Зозулі у першому таймі, за словами очевидців у роздягальні форвард «Дніпра» ледь стримував сльози, а залізний Фоменко сказав хлопцям очікувану фразу, - : «Тепер ви маєте відіграти за себе і за цього хлопця». А Гусєв вже в аеропорту повідав, що Фоменко, ще до гри, застерігав команду від провокацій: «Кожне теоретичне заняття останнього збору починалося зі слів Михайла Івановича про те, що футболісти збірної Чорногорії постійно використовують у своїй грі провокації, провокації і ще раз провокації. Але, так вийшло, що повною мірою ми з цим не впоралися».

 

gysievIMG 6958

   Схоже на провокацію повівся і арбітр гри Емануель Германі, коли вилучив Зозулю. Здалося, що німець таки подивився повтор епізоду у перерві і у другому таймі «підловив» Волкова на другому фолі, а друге вилучення чорногорця вже пішло за суддівською стратегією цього матчу. Чим все закінчилося прекрасно відомо, Україна виграла – 4:0 і з аутсайдера групи, завдяки останнім виїзним успіхам, перетворилася на фаворита. Особливо гострих емоцій ця перемога подарувала після того, як завершився нічийний матч Молдови та Польщі.

 

geroiIMG 6936

Герої!!!

 

   Якщо говорити про черкаського представника у збірній України то важко щось аналізувати по 2-м відіграним хвилинам Ковпака. Тішить інше – Сашко потрапив до обойми Фоменка, причому обойми не з 22-х, а з 14-ти набоїв!