В Черкасах грають у голбол
Написав Юлія Порпленко   
Четвер, 13 грудня 2012, 14:25

1214714375643

   Голбол - спорт для незрячих. В обласному центрі розвивається спортивна гра для людей з вадами зору, яка внесена до переліку Параолімпійських ігор. Гра називаэться – голбол. Правила  нагадують звичайний футбол: забити якомога більше м’ячів у ворота суперника. Щоправда, на відміну від футболістів, гравці голболу покладаються слух та інтуїцю.


2   Голбол виник у 1946 році, як спосіб реабілітации сліпих  солдатів Другої Світової війни. З часом цей спорт набув поширення у багатьох країнах світу. В Україні ж про нього чули мало, хоча в кожній області є своя збірна. У Черкасах вже 4 роки існує команда з голболу. Більшість гравців з обласного центру, дехто зі Сміли. Наймолодшому спортсмену 15 років, найстаршому – 47.  Роману Щеканю голбол спочатку  здався досить дивним заняттям. Проте   зараз він став улюбленою грою чоловіка.

«Займаюся тут допомагає в комунікації, спілкуванні – це наше дозвілля. Ми їздимо на ті самі чемпіонати , здобуваємо призові місця, майже постійно на чемпіонатах України нижче третього не опускаємося», - говорить Роман.


   У грі задіяні дві команди по три особи. Ще троє – на лаві запасних. Категорично заборонено виходити на майданчик в окулярах чи контактних лінзах. За правилами, гра проходить в спортзалі, з розміткою у вигляді прямокутника на підлозі,  щоб гравці могли орієнтуватися на майданчику. Черкаські спортсмени часто тренуються в ПС «Фотоприлад». На обох його кінцях розташовані ворота, їх розмір 9 метрів на метр 30. Грають спортсмени  непростим м’ячем. Всередині шкіряної кулі розташовані дзвіночки, які дозволяють голболістам зорієнтуватися,  куди летить м’яч. Його вага майже півтора кілограма. Гравець має   закинути руками якомога більше голів у ворота суперника.


Черкаські голболісти тренуються двічі на тиждень. Перед змаганнями   навантаження зростає. У їхніх найближчих планах – здобути першість на Чемпіонаті України, який відбудеться навесні, у Полтаві.

 

3