Написав Максим Гаптар
|
П'ятниця, 23 листопада 2012, 00:01 |
Інтерв’ю з черкаськими майстрами футбольного фрійстайлу.
Екзотичні види спорту нині набирають все більше популярності. Окрім спортивної боротьби на арену виходить й естетична краса спорту. Одним із таких красивих, естетичних видів спорту є фрістайл. Суть футбольного фрістайлу полягає у виконанні різних трюків з футбольним м'ячем за допомогою різних частин тіла. Майстрами цього виду спорту у нашому місті є Микола Чвалун та Владислав Задорожний.
Як ви вирішили займатися таким екзотичним видом спорту як футбольний фрістайл?
Владислав: До цього займалися футболом, проте я зазнав травми і вже не міг займатися футболом повною мірою. Тому обрав собі таку альтернативу.
Микола: А я займався футболом проте не бачив перспективи у нашому місті. Тому зав’язав з футболом, познайомився з … і «загорівся» цим видом спорту. Фрійстайл мені сподобався, тому продовжую ним займатися.
Як давно займаєтесь цим видом спорту?
М: Близько п’яти років. За цей час багато чого нового для себе відкрили, є до чого прагнути.
Як вважаєте, чи зміг би фрістайлер грати на якісному рівні у футбол, а футболіст досягати успіхів у фрістайлі?
В: Ні, однозначно ні. Тому що це два різних види спорту. Коли я займався футболом то міг без проблем зіграти весь матч. А як почав займатися фрістайлом, то дві вправи для мене це була межа. Не вистачало повітря, витривалості.
Загалом розкажіть про цей вид спорту, що він у себе включає?
В: Трюки з усіма частинами тіла. Фундамент фрістайлу – набивання м’яча ногами. Тобто набивання, контроль м’яча є основою цього виду спорту. Згодом вправи ускладнюються, можна долучати інші частини тіла для трюків.
Скільки разів можете набити м’яч?
В: Не знаю, не рахував навіть. Можна набити безкінечну кількість разів.
М: Головне, зайняти себе чимось, не концентруватися на тому, що скільки ти набив, а продовжувати методично це робити. Також важливою є техніка набивання м’яча. В: Потрібно це робити правильно, щоб м’яч не підлітав вище коліна, тоді набити можна безліч разів.
Якими м’ячами ви це робите? Чи потрібні для цього виду спорту спеціальні м’ячі?
М: У нас є спеціальний м’яч, який зроблений із джинсу. А так, можна будь-якими м’ячами це робити: футбольним, футзальним чи іншим.
Розкажіть про свою кар’єру у цьому виді спорту.
В: Грандіозних здобутків і титулів поки що не маємо. Цього літа працювали в одній із фан-зон Євро-2012. Виступали там щодня, знайомилися з різними цікавими людьми. У 2009-му році я посів друге місце у чемпіонаті Red Bull Football Freestyle та брав участь у фінальному етапі.
М: А я в минулому році потрапив до всеукраїнського суперфіналу змагань Red Bull Football Freestyle.
Що можете сказати про перспективу цього виду спорту в Україні?
М: Перспективи дуже великі. Чим далі, тим більше розвивається. В Україні, Росії, Польщі цей вид спорту гарно розвивається. У нашому місті футбольний фрістайл тримається по великому рахунку на нас. У Черкасах є лише троє фрістайлерів. А загалом, чим далі, тим цей вид спорту більше розвивається.
Окрім професійних змагань із фрістайлу, де ще берете участь? Яку публіку радуєте своїми виступами?
В: Виступаємо на різних заходах. Друзі та знайомі часто просять виступити на різноманітних концертах, студентських конкурсах, благодійних акціях.
Чи можна заробити футбольним фрістайлом собі на життя?
М: Можна, якщо дуже часто виступати. Інший варіант – це відкрити власну школу з фрістайлу. Щоправда це дуже складно зробити.
В: У нас дуже складно з цим. Аби заробляти цим на життя, потрібно повністю займатися фрістайлом. Проте це дуже складно зробити.
Які плани маєте надалі?
М: Займатися цим видом спорту далі, вдосконалювати свою техніку. Брати участь у турнірах, мандрувати.
В: Також хочемо залучати молодь до фрістайлу, адже це цікавий та видовищний вид спорту. А головне – доступний. Адже для нього нічого особливого не потрібно. Варто купити м’яч і відточувати майстерність набивання його ногами. Далі вже можна поступово розучувати нові фінти, прийоми, тощо. Добре, що в інтернеті можна найти цілу низку відео фрістайлерів.
Чи може людина, не займаючись футболом, стати футбольним фрістайлером?
В: Звичайно може. Для цього потрібно велике бажання та наполегливість. Треба брати м’яч і пробувати, пробувати, пробувати. На початку багато чого не буде виходити, однак не можна зупинятися, потрібно продовжувати далі і все вийде. Людей завжди спиняє те, що на початку нічого не виходить. Головне, перебороти себе і все вийде. Дивитися чужі відео і надихати себе ними. |