Неоціненна фізкультура
Написав Вікторія Хамаза   
П'ятниця, 31 серпня 2012, 09:14

hand_0gfhfghghhjgyuty7567567e565e601-001_i

   Відтепер за гарну фізичну підготовку школярам замість оцінок ставитимуть «залік».

   З 1 вересня в українських школах будуть скасовані оцінки з фізкультури. Відтепер за вміння стрибати, присідати та бігати первачків оцінюватимуть по-іншому. Таке нововведення стало справжнім «бумом» у навчальному світі. Натомість на уроках фізкультури школярі  отримуватимуть «залік» або «не залік». Простіше його буде отримати учням, які займаються у спортивних секціях– матимуть його автоматом.

   «Я думаю, що це дуже доречне нововведення. Адже нині діти дуже слабкі, а нормативи, як на мене, занадто жорсткі. Моя дитина має йти до першого класу,тому я лише за! Я думаю, що така система оцінювання приживеться в Україні  і в Черкасах зокрема», – розповідає Олена Синенко, мама першокласника.

   Так за офіційною інформацією освітнього відомства відповідно до нової навчальної програми з фізичної культури для 1-4 класів відмінено оцінювання з цього предмета в початковій школі. Окрім того, у цьогорічних першокласників буде не два, а три уроки фізкультури на тиждень. Так владці хочуть привчати дітей до здорового способу життя та запобігти трагедіям на уроках фізвиховання. Нагадаємо, за повідомленнями ЗМІ, у понеділок перебуваючи у Дніпропетровську Дмитро Табачник заявив, що урок фізкультури має відбуватися без оцінювання.

   «Вперше виконана норма закону: за новим стандартом буде 3 години фізкультури на тиждень. Оцінка з фізкультури у порівнянні зі здоров'ям дитини - це другорядне. Якщо дитина здорова, якщо вона годину-дві перебуває на свіжому повітрі, якщо вона рухається, немає різниці, що їй ставити - 7, 8 чи 10. Зрозуміло, що ті, хто відвідує спортивні секції, автоматично отримуватимуть залік», - зазначив Дмитро Табачник.

   Проте учителі від такого нововведення не в захваті. Освітяни побоюються, що без оцінок у школярів не буде стимулу до навчання.

  «Я вважаю, що це негативно вплине не стільки на розвиток дітей, скільки на їхнє ставлення до фізвиховання. Сучасних дітей дуже важко спонукати до фізичного виховання, до якогось навчання. У них більша зацікавленість до комп’ютерів», – ділиться Марія Глоба, учитель фізвиховання Черкаської школи № 33.

   Нагадаємо, в останні кілька років в Україні сталася ціла низка випадків смерті дітей на уроках фізвиховання. Після цього Міністерство освіти зменшило нормативи для школярів. Один з останніх випадків трапився у жовтні минулого року в Чернівецькій області, коли під час забігу на 60 метрів помер учень восьмого класу. У школяра раптово зупинилося серце.