Олімпіада за спиною черкаських спортсменів
Написав Стас Лопес   
Вівторок, 14 серпня 2012, 23:18

Yaroslav-Zhmudenko

   Відразу після закриття Олімпіади в Лондоні більшість кинулися не рахувати власні медалі , а драйвово аналізувати шлях до успіху. Кількість нагород в деталях їхні володарі знали вже достеменно. Українська команда очікувано назбирала їх менше, ніж чотири роки тому в Пекіні, але може порадіти вдалому фінішу, який дозволив синьо-жовтій дружині піднятися на чотирнадцяту позицію загальнокомандного заліку. Ще на екваторі, здавалося б, провальної Олімпіади, українці про таке могли б лише мріяти. Відтак найголовніші змагання чотириріччя були розбиті на дві частини. В першій – українці, а точніше переважно українки, ціною неймовірних зусиль лише зрідка брязкотіли жаданими відзнаками. Черкаські спортсмени, на жаль, взагалі не змогли заторохкотіти в національній скарбничці.

 

   З іншого боку, допомагали в цьому за часи незалежності лише три вихідці з Черкащини – Олександр Крикун (1996), Олександр Феденко (2000) та Валерій Перешкура (2000), які здобували олімпійські нагороди, причому два останніх в командних видах. Перспективи цього року підігрівала кількість спортсменів, лише в 2004 та 2012 році на Олімпіаду поїхало аж 4 черкасця. А якщо порахувати у майбутньому паралімпійців, вийде, взагалі, рекорд – 8 спортсменів. 2012-й рік, на жаль, знову примушує сподіватися виключно на паралімпійців. З чотирьох наших олімпійців (Жмуденко, Шаріпова, Куліш, Олішевська), жоден не зумів здійнятися на п’єдестал.

 

«Зачохлив ракетку»

    Чотири черкаські надії брали участь у лондонській Олімпіаді. Зрозуміло, що це не кенійські марафонщики, і на кожного з них важко було б розраховувати, як на потенційного здобувача нагород. Так, з усією повагою до тенісиста – Ярослава Жмуденка, до туманного Альбіону він все ж їхав у статусі почесного туриста. До речі, і олімпійську ліцензію напівуродженець Умані оформив із найскромнішим результатом – 10-й на Кубку Світу. В Лондоні Жмуденко, який юридично виступав за дві області – Черкаську та Херсонську, на жаль, не зумів пробитися навіть крізь перше коло турніру з настільного тенісу. Египтянина Омара Ассара Ярослав цього року вже обігрував, але на олімпійському турнірі Жмуденко програв йому два сети на більше-менше і поступився – 1:4.

 

 

«Повз мішень»


kolish173892-ukrainskie-strelki-prekratili-borbu-za-medali-london-2012-pulevaja-strelba

   Справедливості заради треба сказати, що реально на нагороду від черкаських спортсменів розраховували лише в одному виді. Дві медалі на останніх Кубках Світу з кульової стрільби Шаріпової та Куліша давали підстави сподіватися на таку жадану протягом 8 років олімпійську нагороду для Черкащини. І як би там не було жахливо в тирі 26-ї черкаської школи, про нього навряд чи згадував Куліш, виходячи на лондонське стрільбище. Хоча ні, одного разу призер юнацької Олімпіади в Сінгапурі таки пригадав. Сталося це під час стрільби лежачи, яку сам Сергій не дуже полюбляє. Воно й не дивно, адже результат був лише 49-й. Окрім того, Куліш ще двічі боровся за нагороди. Особливо чекалася його остання стрільба у вправі ГП-5, саме в ній наш снайпер нещодавно став призером Кубку Світу. Вже після першого етапу стрільби можна було сміливо збирати речі. Не зважаючи на успіх у двох останній етапах,  Куліш зумів задовольнитися лише 14-м місцем. А у вправі ГП-6 Куліш став 18.

sharipova350x250_4fbe3484bd183

   Приблизно схожий результат показала його землячка – Дорья Шаріпова. Для неї це вже друга Олімпіада і, порівняно зі стріляниною в Пекіні, вона показала достойний результат. На відміну від Сергія Шаріпова, мала можливість поборотися за дві нагороди. Кращий її результат був у вправі ГП-4 – де Шаріпова була тринадцятою.

 

«А де вона?»

 

olisheaskajd1ec0fb20eea8ae87064f4c02201fd86

Естафетою та результатом потенційні партнерки насолоджувалися без Олішевської

    Приблизно таке запитання виникло в нашої редакції напередодні старту української збірної в естафеті 4х400. Все це про Юлію Олішевську, яка мала б бігти в цьому квартеті. Але напередодні старту її замінили на Ганну Ярощук з Дніпропетровська, яка спеціалізується на бігу з бар’єрами. Спочатку це рішення видалося доволі дивним, адже саме Олішевська «набігувалася» на цю Олімпійську дистанцію і четвірка українок. За їх участю нещодавно виграла чемпаіонат Європи. На самій Олімпіаді Олішевську попросили пробігти кілька «контрольок» і їх результат нібито не задовольнив наш тренерський штаб. Цікаво, що Ярощук –це донька тренера збірної України з легкої атлетики Василя Ярощука. Зрештою, на цьому заполітизованість моменту було вичерпано. Ярощук непогано пробігла, а українки вперше в історії незалежної легкої атлетики стали четвертими, пропустивши вперед лише потужні команди США, Росії та Ямайки.

   На жаль, вихованиця Леоніда Сіренка стала однією з небагатьох українських спортсменів, які, приїхавши в складі збірної, так і не взяли участь в Олімпіаді.

Це ж наші?

holoshab78ea150f3c41e144e194a56ae7a866787808c84

 valentin_demyanenko  

   Окрім квартету черкаських спортсменів, які захищали честь України на Олімпійських Іграх в Лондоні, змагалися ще два уродженця Черкас. Талант першої особливо не хотіли розкрити, а другий свої можливості вирішив удосконалювати під прапором іншої країни. Мова йде про Олену Холошу та Валентина Дем’яненка. Холоша, яка змагалася на Олімпіаді в стрибках у висоту, не кваліфікувалася у фінал турніру. Правда, черкаським спортивним функціонерам особливо нічого хвилюватися, адже вона виступає за команду Миколаєва.

   А Валентин Дем’яненко, якого ще нещодавно носили в Черкасах на руках, в Лондоні у своїй байдарці гріб за збірну Узбекистану. Щоправда, пробитися до фіналу Дем’яненку не дала можливості травма. Напередодні Олімпіади Валентина вважали головним фаворитом на дистанції 200 метрів, адже напередодні цього старту він  виграв чемпіонат Європи і встановив світовий рекорд (38.78 сек.).