Спортивна гордість Черкащини виставила власні трофеї у краєзнавчому музеї
Написав Катерина Кузьмішина   
П'ятниця, 27 липня 2012, 20:04

skjvhsjkvsvbskjva

Ювіляр Андрій Хіміч зі своїм "олімпійським" каное

З нагоди відкриття виставки “Олімпійське сузір’я України” спортивна еліта Черкас сьогодні зібралася в краєзнавчому музеї .


Черкасці можуть побачити медалі, кубки, грамоти, спортивний інвентар і навіть одяг черкаських чемпіонів. Ідея створення такого роду проекту належить заступнику директора з науково-просвітницької та виставкової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Кайдаловій Тетяні Іванівні, саме вона була ініціатором і зібрала експонати. За словами Тетяни Іванівни спочатку виставку планувалося зробити про золотого призера токійських Олімпійських ігор – Андрія Івановича Хіміча, адже цьогоріч йому виповниться 75 років. Однак детальніше ознайомившись із матеріалами, дослідниця зрозуміла, що слід глибше розглянути тему Олімпійських ігор та історії їх виникнення. Також ознайомити відвідувачів музею зі спортсменами Черкащини, починаючи від Рітера та Піддубного і закінчуючи молодими талантами сьогодення. Тетяна Кайдалова зазначає: “Мета виставки в тому, аби черкасці досконало знали, що є Олімпізм і ознайомилися зі спортивною гордістю Черкащини. Молоді спортсмени повинні знати про Хіміча, Мотузенка, Феденка та інших чемпіонів, аби рівнятися на них і досягати ще вищих результатів”.

adfsdf
В музеї представлено більше 1500 тисячі експонатів. Найвражаючим є каное, що розташоване посеред одного із залів, на якому Хіміч здобув перше й поки що останнє золото для Черкаської області. Андрій Іванович, який завітав до музею з червоною стрічкою, обвішаною безліччю нагород, вразив гостей та колег гарним настроєм і жартами: “Минуло не так багато часу з того дня, як я здобув золоту медаль, всього-навсього 48 років. Кажуть, що медаль ця дісталася мені, тому що я маю довгі руки, трішки дихалки, ну і трішки щастя”.
Чималий арсенал нагород представлено на стінці, що присвячена Олександрові Мотузенку – срібному призеру Олімпіади в Сеулі. Саме його срібна медаль – єдина олімпійська нагорода, представлена серед експонатів. Поміж спортивного інвентарю, що належить Олександрові – найбільше емоцій викликає весло, яким чемпіон гріб на Олімпіаді. Зокрема, спортсмен вказав на важливість цієї виставки: “Потрібно знати, що Черкащина має глибоке спортивне коріння. Проект має чимале виховне значення: пропаганда спорту, олімпійського руху”.

sdgsgsga
Кубки, медалі, фотографії ще одного олімпійця зі сріблом – Олександра Феденка, також презентовано на виставці. Сам Феденко зізнається: “Я вражений цією виставкою, безліч різноманітних цікавих експонатів. Безумовно, мені дуже приємно бачити тут і себе. Для молодих спортсменів, звичайно, це буде стимулом для того, аби вони досягали спортивних вершин”. Олександра Стаднюк – легкоатлетка, учасниця 19 Олімпійських ігор у Пекіні демонструвала й свої нагороди. “Мені дуже приємно, що в нашому місті проходить така виставка. Я вважаю, що це дуже потрібно, особливо для молодих людей. Серед моїх речей представлено олімпійський костюм, спортивна форма, шипівки, грамоти, медалі з чемпіонатів Світу” – розповідає Олександра.

gjgjkdgm
Четверо параолімпіців принесли свої нагороди, фото та речі до музею. Однак не всі були присутні на відкритті, адже незабаром стартують Параолімпійські ігри, де черкащани будуть захищати честь України. Загалом у виставковій залі представлено близько 30 спортсменів, серед яких 14 олімпійців, 4 параолімпійці, всі інші – призери кубків Світу, Європи тощо. Та на жаль, ми не побачили серед представників кульової стрільби ані Шаріпової, ані Куліша, а серед легкоатлетів – Олішевської. Відсутність цих молодих, та вже “титулованих” спортсменів Тетяна Кайдалова пояснила так: “Я зв’язувалася з головами спортивних товариств, шкіл пропонувала зносити нагороди, бігати за ними я не буду, адже це в їхніх інтересах. Однак, виставка триватиме дуже довгий час, тому будь-хто з бажаючих може приходити й приносити свої речі, а ми з радістю їх презентуватимемо”.
Користуючись нагодою “Черкаський спорт” поцікавився в олімпійців як вони розцінюють шанси української збірної у Лондоні. Відповіді були різноманітними.

sdrgeghth
Олександр Феденко: “Я сподіваюся, що медалі будуть. Щодо велоспорту, то цього року збірна , на жаль, не в тому вигляді, в якому була, коли виступав я. Однак є великі шанси у виступі жіночої збірної у спринті”.
О. Стаднюк: “Медалі уявляються примарно, чесно кажучи. Однак є шанси в Солодухи та Добринської, за яких я вболіваю”.
Мотузенко, аби не наврочити не став загадувати результатів, а побажав успіхів та олімпійського спокою. А Хіміч сподівається, що хоч один черкащанин перевершить результат весляра.