Середа, 13 червня 2018, 15:47 |
120 знавців цієї гри із багатьох куточків країни взяли участь у декількох змаганнях, які проходили у рамках меморіалу
Ісаак Болеславський – гросмейстер, претендент на світову першість, шаховий теоретик і тренер. Тричі поспіль Ісаак Болеславський вигравав чемпіонати України 1938, 1939, 1940 років. У 1940 дебютував в Чемпіонаті СРСР і поділив 5-6 місця з Михайлом Ботвінніком. У 1950 році досяг вершини спортивних досягнень – в турнірі претендентів на світову першість він розділив 1-2 місця з Давидом Бронштейном
Головний турнір проводився у двох категоріях (основна і молодіжна) за швейцарською системою у 9 турів. Усі результати потрапили до національного рейтингу учасників. Крім цього, під час форуму відбулися турніри з блискавичних шахів, а також розв’язування шахових композицій.
Перше місце в турнірі “А” посів Ігор Жук з Умані, друге – полтавчанин Володимир Цушко, третє за столичним шахістом Олександром Рибченком.
Серед ветеранів переможцем став Іван Цюренко з Чернігова, за ним одесити Мойсей Хазанкін та Володимир Андреєв (місто Южне). В жіночій категорії першість за Олександрою Корнійчук (Житомир), друге місце у Валентини Логозинської (Київська область), третє – у Юлії Кравець (Львівська область).
Серед золотоніських шахістів найкращий результат очікувано продемонстрував Андрій Чопоров, слідом за ним юний Ростислав Гончаренко. Третя позиція – Микола Гуков. Чопоров ще й відзначився бронзою в кубку з блискавичних шахів. Не менш напруженою була боротьба і в юнацькій категорії.Тут чемпіоном став Федір Корнійчук із Житомира. У категорії до 12-років переможцем золотоніський талант Владислав Попов.
Організатори подбали про учасників, передбачивши у програмі змагань не лише турнір із класичних та блискавичних шахів. Під час форуму відбув також Всеукраїнський турнір з розв’язування шахових композицій. Його спонсором виступив депутат обласної ради Віктор Полозов. Подібне змагання проводиться вже втретє. Кількість учасників збільшується, незважаючи на втомленість шахістів після 6-годинної гри в основному турнірі.
Стартували тут 34 любителі композиції віком від 8 до 80 років. Змагання включали в себе два незалежні турніри: чемпіонат з розв’язування двоходових задач-мініатюр та опен-турнір, який проводився за програмою чемпіонатів України. Учасникам чемпіонату було запропоновано 12 завдань, які необхідно розв’язати за 60 хвилин.
Повністю із завданнями вдалося впоратись лише віце-чемпіону світу із складання задач Василю Крижанівському (Червона Слобода), майстру ФІДЕ Сергію Герасимчуку (Житомирська область), Богдану Фещенку (Київщина) та Володимиру Ластівці (Черкаси).
Гостра боротьба за першість розгорнулась у опен-турнірі. Проте лідерам вдалося відстояти свої позиції.
У загальному заліку перше місце здобув член збірної України, неодноразовий переможець міжнародних конкурсів зі складанню задач Василь Крижанівський. На другому місці розмістився викладач Користишівського педагогічного коледжу Сергій Герасимчук. Третє місце дісталось студенту з Києва Богдану Фещенку.
Найкращий результат серед шахістів лівобережної Черкащини показав Сергій Решітько із Нової Дмитрівки. Бліц-конкурс, в якому містилися завдання з історії шахів та хитрі головоломки, виграла шестикласниця Анюта Гречишина із Полтавської області.
Джерело: zolotonosha.ck.ua |