У Черкасах відбудуться змагання з аджиліті!!!
Четвер, 07 вересня 2017, 17:17

Етикетка

9 вересня у «Долині троянд» відбудеться велика подія кінологічного спорту – XXІ-й Чемпіонат України з аджиліті «CherkasyOpenAgility»

Кінологи з усієї країни змагатимуться за титул кращої спортивної пари. Організатори обіцяють неабияке кінологічне шоу, конкурси, майданчик для дітей та аквагрим, фотосушку, виступи талановитих черкащан.

Змагання пройдуть з 09:00 до 19:00.  ВХІД ВІЛЬНИЙ 

Що таке аджиліті? Правила та види перешкод

Досвідченим собаківникам добре відомо, що таке аджиліті, а от новачкам у кінології якщо це слово і знайоме, то не всі добре розуміють, що воно означає.

Аджиліті – це спорт для собак, ідеальний спосіб зміцнити дружбу між людиною з її вихованцем, а також можливість підтримувати собаку в хорошій фізичній формі і направляти свою енергію в потрібне русло.

Аджиліті для собак: що це?

У сімдесятих роках минулого століття в Англії проходила традиційна виставка Крафтс, організована Пітером Минуэлом і Джон Варлі. Саме тут професійні кінологи і любителі вперше дізналися, що таке аджиліті. У перерві між головними заходами проводилося перше змагання по новому спорту для собак та їх власників — подолання смуги перешкод. 
Існує думка, що прикладом для аджиліті послужили кінні змагання, пристрасним прихильником яких був Варлі. Реакція публіки виявилася захопленої і вона дала поштовх до розвитку цього спорту. Вже через рік стартували другі змагання. Досить швидко аджиліті перетворився на повноцінний спорт, має свої правила й програму, популярність якого стрімко поширювалася далеко за межами Сполученого Королівства.

Багато любителів тварин гідно оцінили аджиліті для собак. Це чудовий спосіб підтримувати свого друга у відмінній фізичній формі. А між тим це ще й спосіб налагодити стосунки зі своїм чотириногим другом, краще зрозуміти його, вивчити звички і маленькі хитрощі поведінки.

Аджиліті — це комплекс спортивних змагань, які полягають у швидкісному подоланні смуги перешкод. Але головне - що у змаганнях беруть участь не лише вихованці, виконують вправи, але і господарі, віддають команди своїм чотириногим друзям голосом, жестами, напрямні собак, тому це повноцінні командні змагання. В їх основу покладено контакт між твариною і людиною, глибока і якісна дресирування собаки. 


2 adghiliti-2


Які собаки можуть брати участь у змаганнях?

Займатися ним можуть собаки будь-яких порід, а також дворняги. Від власників не вимагається пред'явлення родоводу своїх вихованців, щоб взяти участь у змаганнях. Головна вимога до собаки — бажання та вміння виконувати команди господаря. Крім того, щоб ваш вихованець успішно подолав смугу перешкод, він повинен бути легким, гнучким і прудким. До змагань допускаються як дорослі здорові собаки (крім вагітних), так і молоді особини, але заняття аджиліті фахівці рекомендують проводити з вихованцями старше одного року, коли їх кістяк повністю сформований і виключається ризик отримання травм.

Проте далеко не кожен вихованець в змозі проявити необхідні для цього спорту якості. Найкращі показники демонструють собаки пастуших порід (шелті, австралійські вівчарки, бордер коллі і т. д.), оскільки історично вони багато часу проводили з людиною в командній роботі, їм набагато простіше дається дресирування. 


1 аджилыты

 

Нюанси:

- У аджиліті всі собаки діляться на групи в залежності від росту тварини в холцік правило, це три категорії).

- Траса для змагань — це комплекс послідовно встановлених перешкод. Правила змагань дозволяють встановлювати різні по висоті снаряди: з різним кутом нахилу і іншими параметрами. При цьому їх форма і принцип дії незмінні.

За що собака може бути знята з дистанції?

Суддя може зняти собаку і її господаря з траси з наступних причин:

-   некоректне ставлення до судді;

-   грубе поводження власника з собакою;

-   порушення послідовності або пропуск перешкод;

-   у разі якщо собака тричі відмовиться проходити перешкоди;

-   значне перевищення максимального часу;

-   непокора собаки (від непокори до агресії);

-   припинення роботи власника тварини.