6-й тур чемпіонату області з міні-футболу визначив 8-х учасників плей-оф
Написав Максим Гаптар; Фото: Ігор Бутенко
Середа, 01 лютого 2012, 15:50

mini-futbolshostyitur43_-_2012.01.29

При заповнених трибунах пройшов передостанній тур чемпіонату області з міні-футболу. Сьогодні глядачі ПС «Будівельник» мали честь спостерігати справжнє свято міні-футболу, адже цього дня відбувся ряд принципових та багато в чому вирішальних поєдинків.

Після цього туру можемо сміло назвати 8 учасників плей-оф. А-от з яких місць вийдуть команди зі своїх підгруп стане відомо в останньому турі.

Але, це ми «заглянули» наперед, тому повертаємося у шостий тур. Отже, поїхали.

Зона «А»

«Хімелектробуд» – «Надія» 0 : 6

«Надії» для свого закріплення на третій позиції, а то й можливій боротьбі за другу сходинку необхідно було перемагати у цьому матчі. Але «Хімелектробуд», продемонструвавши силу у попередньому турі, сьогодні не проявив жодних симптомів життя. «Надія» почала набирати непоганий хід, до того ж закінчилася дискваліфікація у Дмитра Проценка та приїхав із Києва Павло Султанов. Ці два гравці знову «робили погоду» на майданчику. Хоча, якщо у минулих матчах ця пара грала більшою мірою між собою, то сьогодні були задіяні всі футболісти, що й виявилося у забиті м’ячі. Одразу п’ятеро гравців команди відзначилися голом. Більше того, футболісти «Надії» дали можливість відзначитися і «хімелектробудівцям», щоправда це був автогол. Немає сенсу описувати якісні та технічні комбінації «Надії». Команда перемогла легко, без шансів для суперника. 6 : 0, «Надія» вже дихає у спину «Цетусу».

Голи: «Надія»: Дєдов, Дабагян, Шевченко, Проценко, Султанов – «Хімелектробуд»: Цвітков (автогол).

Дмитро Проценко, капітан ФК «Надія»:

mini-futbolshostyitur05_-_2012.01.29Зона «В»

«Матусів» – «Енергія» 1 : 11

Ще одна легка перемога. Хоча цього разу не просто легка, а просто руйнівна. Футболісти «Енергії» у цьому матчі просто декласували «Матусів», так би мовити, «винесли» його із подальшої боротьби. Протягом гри у матусян не було жодних шансів на бодай нічию. Команда Ігоря Чуприни пронеслася по захисту команди із Шполянського району немов орда, відвантаживши 11 м’ячів. Матусяни змогли відповісти на це побиття лише одним голом. 11 : 1, найбільш розгромний поєдинок турніру.

Голи: «Матусів»: Неїжпапа – «Енергія»: Чуприна О.(3), Цюпаченко (3), Сидоренко (2), Білоус (2), Чуприна В.

Ростислав Саввопуло, гравець ФК «Енергія»:

Зона «А»

«ЧДТУ» – «13-й состав» 4 : 2

Один із найвидовищніших поєдинків 6-го туру. У цьому матчі вирішувалася доля виходу до плей-оф від зони «А». Обом командам необхідно було перемагати, адже перемога давала путівку до плей-оф. Студенти почали активніше, вони як завжди комбінували, вимагаючи суперника помилятися та фолити. Шквальні атаки «ЧДТУ» з часом дали свої плоди, і команда вийшла вперед. «Состав» напрочуд швидко оговтався і в одній зі своїх рідких атак зрівняв рахунок. Нічийним рахунок залишався б аж до завершення першого тайму, проте фірмова вибухова комбінація завершилася голом – 2 : 1.

Другу 20-хвилинку команди почали спокійніше. Гравці «ЧДТУ» зосередилися на захисних діях, тоді як «13-й состав» нагнітав атмосферу. З рештою це втілилося у забитий м’яч. Після забитого голу футболісти «Составу» збільшили свій тиск, але студенти зайняли вичікувальну позицію. Варто похвалити захист команди технологічного університету, адже вони проявили неабияку концентрацію та надійність.

Впевнені дії в захисті з часом перетворилися на перевагу і в атаці. «13-й состав» став частіше провалюватися під натиском студентів, які знову вийшли вперед. Із третім м’ячем стало зрозуміло, що свого «ЧДТУ» вже не відпустить. Так і сталося, команда продовжила успішно діяти на всіх фронтах, і до завершення матчу подвоїла свою перевагу. Гравці «13-го составу» не змогли ніяк відповісти на це, тому зазнали поразки, якою і завершують першість.

Голи: «ЧДТУ»: Пархоменко, Драченко (3) – «13-й состав»: Одерій (2).

Євген Борисюк, капітан ФК «ЧДТУ»:

mini-futbolshostyitur08_-_2012.01.29

Зона «В»

«Дахнівка» – «Вергуни» 5 : 4

Неочікувано принциповий поєдинок. Фаворит матчу «Дахнівка» «зіткнувся» з неабияким спротивом від «Вергунів». Гравці у білій формі активніше почали матч. Скориставшись обрізкою захисників «Дахнівки», вергунівчани відкрили рахунок. Через кілька миттєвостей згодом «Вергуни» мали такий же момент забити, проте цього разу воротар «Дахнівки» врятував команду. Далі «Дахнівка» зібралася з силами і спочатку відігралася, а потім ще двічі відзначилася. Але «Вергуни» відповіли своїм суперникам тією ж монетою. З невеликим інтервалом вергунівчани забили три м’ячі у ворота «Дахнівки».

Однак більшу волю до перемоги та майстерність продемонструвала все ж «Дахнівка», яка зуміла дотиснути своїх суперників, спочатку зрівнявши рахунок, а потім знову вийшовши вперед.

Голи: «Дахнівка»: Лобков О. (2), Ковтуненко, Гамалій (2) – Шкондін, Харченко (3).

minifutbolchamps_44_-_2012.01.29Зона «А»

«Цетус» – «Рятівник-2» 1 : 4

Матч окраса туру. Отаким і має бути міні-футбол. Сьогодні о 15.30 зійшлися в очному поєдинку команди-майстри міні-футболу і подарували глядачам справжнє свято. «Цетус» і «Рятівник-2» до цього дня ще не втрачали очок і 6-й тур мав визначити, хто стане одноосібним лідером своєї групи.

Перед цим матчем у ПС «Будівельник» стало світліше та саме у цей час наповненість арени сягнула апогею. Глядачі прийшли подивитися на протистояння грандів черкаського міні-футболу. У «Рятівнику» перед матчем був помічений не лише Сергій Усаковський, а і його брат Юрій. Тому вже до матчу стало зрозуміло, що вболівальники після великої перерви побачать міні-футбольну феєрію від братів Усаковських на власні очі.

mini-futbolshostyitur35_-_2012.01.29

mini-futbolshostyitur18_-_2012.01.29

Матч розпочався і вже після кількох хвилин матчі стало зрозуміло, що у цьому матчі «Цетусу» буде дуже важко. З появою Юрія Усаковського виразніше почав грати і Сергій. Помітно, що присутність брата додала йому впевненості та комфорту у грі. Брати продемонстрували надзвичайну зіграність та взаєморозуміння. Усаковські провели гравцям «Цетусу» справжній урок міні-футболу. В одній із чергових атак братів на простріл Юрія відкликнувся капітан «Рятівника» Роман Сухостат і відкрив рахунок.

Далі брати продовжували накручувати своїх суперників. Фантастично прибравши захисника Сергій Усаковський віддав грандіозну прострільну передачу, яку без проблем замкнув Юрій, який подвоїв рахунок. Щодо гравців «Цетусу», то в них нічого не виходило у першому таймі, протягом майже усієї 20-хвилинки футболісти у гранатовій формі не могли перетнути і центр поля.

З плином часу на полі з’явилися і Роман Поліщук та Павло Остренко, які разом із Сергієм Усаковським продовжили кружляти в обороні суперника. Ближче до завершення першого тайму встиг відзначитися і Павло Остренко, який своїм голом підвів риску першому тайму.

Друга 20-хвилинка була полярна першій. «Рятівник-2» зайняв вичікувальну позицію, чатуючи на помилки «Цетусу». Останні ж намагалися нав’язати свою гру супернику і забити бодай один гол. Хоча кількість атак «Цетусу» збільшилася, але по справжньому загрожувати воротам «Рятівника» у них не вдавалося. Така ситуація продовжувалася і до завершення матчу. «Цетус» раніше вирішив зняти воротаря і скористатися чисельною перевагою, але насправді нею скористався Роман Поліщук, який забив четвертий м’яч команди зі своєї половини у пусті ворота. Після цього «Цетус» зумів відквитати один м’яч. 4 : 1 – переконлива перемога «Рятівника-2», з таким «Рятівником» навряд чи хтось зумів би поборотися.

Голи: «Цетус»: Гонта – «Рятівник-2»: Усаковський Ю., Сухостат, Остренко, Поліщук.

Юрій Усаковський, гравець ФК «Рятівник-2»:

mini-futbolshostyitur_55_-_2012.01.29Зона «В»

«Рятівник-1» – «Ураган» 5 : 4

Заключний матч ігрового дня подарував ще одну битву глядачам. Обидві команди проявили неабияку силу волі та характер. «Ураган» проводив останній матч чемпіонату, тому з усіх бився, аби здобути єдину перемогу в турнірі. І це у команди вдавалося. Майже весь час «Ураган» лідирував. «Рятівник-1» не був схожий сам на себе. Футболісти мляво виглядали, вони то повільно бігли, то перебували не там де потрібно. Їхньою пасивністю уміло користувався «Ураган», котрий спочатку відкрив рахунок, потім пропустивши гол, знову вийшов уперед.

minifutbchampionat_69_-_2012.01.29

«Рятівники» не могли чисто відбирати м’яч, тому порушували його з фолами, у другому таймі перебравши з фолами ще всередині 20-хвилинки команда Академії пожежної безпеки перебувала «на прапорці». Але ближче до завершення «Рятівник-1» зібрався і спочатку зрівняв рахунок а потім вийшов уперед – 3 : 2. Однак «Ураган» знову знайшов прогалини у захисті суперників і знову повернув собі перевагу.

Як складалося вже у цьому турнірі, «Рятівник» «збирається докупи» лише в останні хвилини гри. Під кінець гри вони ніби вмикають іншу швидкість і, як наслідок, за ними не встигають захисники. Цього разу «рятівники» знову продемонстрували характер. Провівши дві швидкі атаки «Рятівник» зрівняв рахунок, а через кілька миттєвостей вийшов уперед. 5 : 4 – чергова вольова перемога юних «рятівників», які все ж утримують свою першу позицію. А «Ураган» хоча й програв, проте знову бився на рівних і вкотре продемонстрував характер.

Голи: «Рятівник-1»: Петренко (3), Скрипнюк, Тихонюк – «Ураган»: Голуб (2), Удовіка, Гаркавий.