Півфінал Кубка області: прев'ю. "ЛНЗ" і "УТК" у фіналі достроково?
Написав Андрій Вєков   
П'ятниця, 29 квітня 2016, 12:22

20160430DSC 0031

Вже майже місяць на нашому сайті працює опитування шодо володаря Кубка Черкаської області з футболу. Із перших днів лідерство захопили "ЛНЗ-Лебедин" і "УТК-Ятрань". Об'єктивний фактор у такому виокремленні фаворитів звісно є, але чи не зіграє це на руку "Ферммашу" і "Ретро"?

Безымянный23f234


"ЛНЗ-Лебедин" – "Ретро" (15:00. 30 квітня, 4 травня) 
Якщо в уманському дербі "зарубою" пахне аж в Черкасах, то у парі "ЛНЗ" – "Ретро" емоцій буде не менше. Минулоріч саме ватутінці заочно посунули шполян з п'єдисталу, чим сильно вдарили по амбіціях Андрія Полтавця і його бажанні щедро вкладати гроші в розвиток команди. Так, "ЛНЗ" сам собі насолив у кінцівці сезону, поступившись "Дніпру-2", але без "Ретро" не обійшлося.

– Минулоріч ця пара зіграла дуже виразно в плані рахунку: 2:2 і 0:0. "Ретро" – незручний суперник для "ЛНЗ".

– У складі "Ретро" немає жодного гучного прізвища, хіба що Індутний. Був Гуд, але у цьому сезоні Євгеній грає за "Лебедин". Загалом, шполяни – концентрація обласних футболістів найвищого класу: Дейнеко, Калініч, Алєксандров, Гуд, Лобов, Дєдов та інші. У рапорті арбітра заявка шполян буде фаворитнішою.

– В одному з інтерв'ю відомий бразильський нападник Робіньо заявив: "Жоден найтехнічніший футболіст світу не зможе продемонструвати свої вміння на непридатному для цього газоні". Наче під наше прев'ю сказав. Клас вищеперерахованих гравців з легкістю нівелюватиме жахливий стан полей на обох стадіонах. Так і сталося у матчі 1/4 "ЛНЗ" – "Олімп". Там центральний креативний трикутник господарів Лобов – Гуд – Вакуленко не зміг стати рушійною силою через умови під ногами. Ще один пункт на руку "Ретро".

Півфіналів, на відміну від попередніх стадій, буде два: дома і на виїзді. Це плюс вже для "Лебедина". Поразка дуже мотивує команду. Невтішний результат і жорстка тривала розмова у роздягальні після поразки від "Альтаїра" розбудила колектив на подальший сезон.

 

І знову 2:2! Чекаємо завтрашнього дня і першої зустрічі цих команд у Шполі.

 

"УТК-Ятрань" - "Уманьферммаш" (15:00. 30 квітня, 4 травня) 

   Оскільки уманські колективи не так часто потрапляють до наших об’єктивів, то розібратися у протистоянні "УТК" і "Ферммаша" нам допоміг Ігор Соболенко.
"За три останні роки команди мають паритет – по три перемоги здобули. При цьому, ніяких компромісів – жодної нічиєї. І надрезультативно – 30 м’ячів у 6 матчах! А відтак маю великі сподівання, що і в півфіналах буде два надцікавих поєдинки. Торік ціна матчів між цими командами була на вагу обласного золота. Тепер же на кону вихід до фіналу обласного кубка", - інтригує Соболенко.

 

- Ситуація в «УТК-Ятрань» стабільна. З усіх оглядів. Як зі стабільністю складу, так і в усіх інших аспектах. Зі складу не втрачено перед сезоном нікого (лише голкіпера Євгена Прудиуса наразі не заявлено – керівництво УТК вбачає в ньому перспективу як у спеціалістові власне підприємства). Втрата сталася вже в другому матчі – важкої травми зазнав Микола Чернишенко. Цей гравець прийшов до команди перед другим колом минулорічного чемпіонату. І міцно застовпив місце в основному складі.

 

- Новачків, оскільки втрат не було, теж, логічно, багато не могло бути. Вирішив перейти з «Уманьферммашу» Олександр Гут. І наразі він бореться за місце в центрі поля. Також отримує свій шанс і Олександр Вишневський, останньою командою якого був районний «Базис» (Городецьке). Ці двоє входять до тих, ким тренер може варіювати гру. А ось останній наразі новачок, Юрій Степанюк, відразу забронював місце в основному складі. Досвідчений гравець цементує захист «УТК-Ятрань». В стабільності складу, колективу і клубу – головна сила «УТК-Ятрань».

 

- «Уманьферммаш» такої стабільності не має. Хоча номінально прізвища у заявці одні й ті самі, проте в стартовому складі грає лише два місцевих жителя: Володимир Щербина та Володимир Трегубов. Харизматичний лідер попередніх років «Уманьферммашу» Сергій Репін залишився на лаві запасних… як тренер.

 

- «УТК-Ятрань» має налагоджений тренувальний процес, у якому бере участь абсолютна більшість гравців (точно – то лише троє не завжди присутні). Завдяки якому і досягається злагодженість дій, набувається фізична форма тощо. У команді, де абсолютна більшість гравців «на під’їздах», цього не може бути в принципі.

 

- Поняття «дербі» для приїжджих футболістів у цьому протистоянні нівельовано. «Дербійне» відчуття мають напевно власник команди, тренер та згадана трійка уманчан. Не повірю, що іншим є принципова різниця з ким грати: з «Лідером» чи «Черкаським Дніпром-2». У них, мабуть, більше особистих рахунків.

Виходячи з усього цього, не буду розводити дипломатій і словесних «водопадів»Вважаю, що «УТК-Ятрань» має певну перевагу. Але завершу банальним – то є кубок, півфінал кубку. Отож побачимо все на полі. Знаю точно – буде цікаво!