
«Резолюцію смерті» для любителів заробити футболом на аматорському рівні та просто грати в улюблену гру.
Так більшість футболістів називає рішення, яке нещодавно прийняла федерація футболу черкаської області, підписавши лист № 135 (від 17-го червня 2013-го року). В ньому йдеться проте, що футболістам офіційних змагань під егідою обласної Федерації футболу забороняється паралельно брати участь в матчах за інші клуби (команди) у відповідних районних чи міських змаганнях. Причому цей папір автоматично означає, що одночасно грати в чемпіонаті області та в чемпіонаті району футболіст не має права! За словами голови федерації футболу Черкаської області – Володимира Фощія такі дії обласної федерації пов’язані з підтримкою директиви ФФУ №470, підписаний першим віце-президентом федерації футболу України - Анатолієм Поповим 5.03.13.

Сам лист на Черкащині вступив у силу з першого липня і був розісланий в клуби чемпіонату області та міські і районні федерації. Зважаючи на велику кількість звернень до нашої редакції з боку окремих футболістів та представників клубів (їх прізвища не фігурують у цій статті) ми звернулися до голови федерації футболу Черкаської області - Володимира Фощія, аби той прокоментував ситуацію навколо документа, що забороняє аматорам виступати за кілька команд.
Володимир Фощій, голова федерації футболу Черкаської області:
Ми розіслали цього листа усім клубам та існуючим федераціям і зобов’язали ознайомити футболістів з цією постановою. Зараз у нас парадоксальна ситуація, що оди н і той же футболісти грає в чемпіонаті області, в чемпіонаті району і ще й в чемпіонаті міста, такого бути не може. Ми провели серйозну роботу щодо створення відповідної бази футболістів, яка підкріплюється під єдину базу ФФУ, ця база була сформована нами ще у 2011-му. Доречі в інших областях такої бази і досі немає, без неї залишаються Київська, Дніпропетровська, Хмельницька, Одеська, та Закарпатська області. Зараз ця база має вже працювати і ми просто не маємо права нею не користуватися, так само, як і не виконувати директиви федерації футболу України.
Вже з першого липня ці правила вступили в силу і футболісти мають право грати лише за одну команду. Особисто я також підтримую цю позицію. Зараз в селах та районах багато талановитої молоді, якій штучним чином не дають розвиватися. Приїздять грати люди, які вже відбігали в багатьох клубах та командах і зараз виступають за кілька колективів, та закривають шлях молоді. Якщо ж ця програма працюватиме то такого не буде.
Ви говорите, що з першого липня ця програма вже працює, чому ж тоді більшість продовжують вільно грати, причому немає ніяких санкції?
Просто немає позовів. Зараз всі причаїлися, можна і зараз подати протест, але ніхто цього не робить. Думаю пройде кілька турів, а потім вже будуть протести, задля того щоб були певні санкції по відношенню до прямих конкурентів.
Разом з тим «Черкаський спорт» віднайшов, що у більшості обласних футбольних федераціях таких заборон поки немає. Так, за нашою інформацією гравці в різних аматорських турнірах можуть грати у наших сусідніх областях (Кіровоградська, Полтавська та Київська).
Зважаючи на резонанс навколо цього вердикту ми зробили опитування функціонерів та представників клубів черкаської області, щодо останніх нововведень.

Юрій Гончаров, голова федерації футболу Черкас: «Я категорично проти цієї позиції. Подібне рішення взагалі може вбити місцеві футбольні федерації та районні чемпіонати. Зараз ми говоримо про розвиток футболу в області, але не слід забувати, що головним імпульсом цього є кількість команд та якість гри. Футболом займаються на аматорському рівні багато любителів, але грати в нього, так, що б подобалося публіці вміють одиниці. Якщо цим людям заборонити грати то інтерес до чемпіонату району чи міста буде мізерний. Ще один момент – це кількість команд, з такими нововведеннями деякі аматорські турніри можуть проводитись в один чи два тури, грати просто буде нікому. І головне, скажіть будь ласка, як такі папери і постанови можна приймати посеред сезону, команди прийняті, заявки сформовані, а тут спливає така історія. Та й взагалі мене дивує, що таку серйозну тему взяли і вирішили одним папірцем, який розіслали електронкою, не спитавши в жодного з тих людей, кого цей документ стосується, його думки».
Микола Безгуба, президент ФК «Ураган»: "Я не сказу, що я проти цього, ні – це гарна ідея. Причому, як президент команди я маю бути обома руками «за». Мені хочеться, що б мої гравці грали лише за мою команду і повністю віддавалися їй у фізичному і у духовному сенсі. Причому з року врік спостерігається бродіння футболістів, сьогодні вони зіграли на область, потім на район, а через день поїхали в інший район – це не правильно. Але я розумію і те, що треба поважати самих футболістів. Уявіть, гравець є відомою особистістю в своєму районі, можливо навіть зіркою в місцевому масштабі, він хоче допомогти своєму рідному селу, за яке грав років 10, а йому кажуть: «Ні не можна!». Можливо потрібно якось вдосконалити цю програму, припустимо дозволити футболістам виступати в двох аматорських командах, але при цьому грати лише за один і то й же район».

Денис Бреус, гравець ФК «Спартак-БЗК»: «Як на мене, це не правильно. У чемпіонаті області нехай гравці грають лише за одну команду, проте у чемпіонаті району чи міста це правило не потрібне. Зазвичай, гравці котрі виступають у чемпіонаті району, в обласній першості не отримують достатнього ігрового часу, тому хоча б у районі отримуватимуть ігрову практику. Тому я проти такого нововведення. Особисто я граю лише у чемпіонаті області за «Спартак», однак на інших гравців, котрі виступають і в чемпіонаті області і району – це негативно вплине".
Ігор Соболенко, заступник голови федерації футболу уманського району: «Яким чином буде контролюватися виконання данної дерективи? В ФФЧО є база данних заявок по всіх чемпіонатах районів Черкаської області? І в скількох районах взагалі наведено лад в чемпіонатах району і там можна відслідкувати заявки команд, і протоколи матчів? А що будемо робити з чемпіонатами районів у сусідніх областях (Київська, Вінницька, Кіровоградська, Полтавська і т.д.)? На данний момент стовідсотково не відслідковується участь гравців в чемпіонатах області (на початку цього сезону, наприклад, наявними були випадки присутності одних і тих же футболістів в заявках команд у чемпіонатах Київської та Черкаської областей), а при проведенні Кубку області було взагалі без проблем вийти під чужим прізвищем. Що з цим будуть робити? Тільки прохання - не потібно сподіватися на міфічні благородство і т.д. Якщо закон (чи деректива) не мають прозорих і досконалих механізмів забезпечення виконання цього закону, то він (закон) перетворюється у засіб вибіркового покарання. Про це чітко говорить історія юрисприденції. Футбол тут не є виключенням».

Андрій Полтавець, президент ФК «ЛНЗ-Лебедин»: Це повний абсурд, один з показових крові, як хочуть розвивати футбол в області. За наш клуб також виступають футболісти, які грають в чемпіонаті Черкас за «Цетус», так що їм заборонити грати за свою ж команду, де вони з друзями на аматорському рівні відіграли 5-6 років. Якщо виконувати лише паперові розпорядження тоді навіщо взагалі футбол в області, треба знаходити якість важелі виходу з неприємної ситуації. З іншого боку вихід є. Створити незалежний від федерації ( обласної, районної) окремий турнір. Назвати його наприклад "турнір імені уманського футболу" ( це в Умані), чи "кубок лебединського насінневого заводу" ( це на шполянщині) з своїм регламентом. Не під егідою федерацій. І спокійно грати у свій футбол. А у ФФЧО нехай думають як їй відчитатись перед владою що ніде в районах не проводяться чемпіонати районів».
|