Антон Оганесов - одна з найпомітніших фігур першого кола
Перше коло чемпіонату області з футболу у Вищій лізі пішло в історію після фінального свистка недільного матчу в Монастерищі між місцевим «Авангардом» та білогірською «Зорею».
Той поєдинок залишив мало питань, значно більше їх можна поставити до першого етапу турніру: «Як вбили інтригу? Чому потенційні лідери в турнірній таблиці так далеко? І як виріс інтерес до чемпіонату?»
Головні цифри першого кола – 220 вболівальників
Згідно з власними спостереженнями цікавість до самого турніру дійсно зросла. Не можна сказати, що районні стадіони тріщать по швах від вболівальників, але справи футбольні внутрішньо обласного масштабу обговорюються зовсім нерідко. В минулому сезоні середня відвідуваність матчів Вищої ліги складала приблизно 220 вболівальників на матчі. Цьогоріч цифра якщо й більша, то лише на кілька людей. Попри редакційну скромність, «Черкаський спорт» вважає, що підігрітий інтерес прихильників футболу не в останню чергу пов'язаний з нашою діяльністю. Людям реально не вистачало інформації та плацдарму для обговорень справ у невеличкому футбольному господарстві.
Команда першого кола – «Шпола-ЛНЗ-Лебедин»
Не зважаючи на невелику кількість заявлених команд (10), напередодні чемпіонату чулися відголоски з різних таборів, що боротьба за верхню частину турнірної таблиці буде неймовірно запеклою. Серйозно укомплектована «Умань», «перезавантажена» «Зоря», амбітна «Христинівка» та потужна «Шпола» – з усіх цих епітетів, які роздавалися претендентам на нагороди напередодні сезону, справдився лише шполянський варіант. Дійсно, «потужна», майже безпомилкова і збита, «Шпола-ЛНЗ-Лебедин» на одному диханні пройшла всі дев’ять матчів першого кола. Зіграний склад, який фактично з попереднього сезону перекочував у нинішній, віддав лише два очки супернику. Сталося це після сухої нічиєї зі «Спартаком-БЗК».
«Ми показали непогану гру та результат. Думаю, головною причиною цього став дружній колектив і, звісно, професіоналізм. У нас неширокий склад, але добре зіграний», – так після чергової перемоги прокоментував виступи команди один з лідерів колективу – Антон Оганесов.
Відкриття першого кола – «Наша Ряба»
Це звання ми вирішили дати середняку чемпіонату – «Нашій Рябі». В другій половині стартового кола календар підготував катеринопільцям неймовірно важку долю. Поєдинки проти чемпіона та віце-чемпіона області, гра проти «Уманьфермаша» і лише в проміжку за пекельних обставин протистояння з «Ураганом».Уявіть собі: з цих чотирьох матчів «Ряба» зуміла витиснути сім очок і ще й серйозно засмутитися факту завершення першого кола чемпіонату. Якби успішну ходу катеринопільців не зупинив би календар, то цілком вірогідно, що «Наша Ряба» швиденько могла б вилізти на другу позицію турнірки, до якої то й відстань становить лише два очки. Цікаво й те, що молодому і вже успішному тренеру – Андрію Фощієві вдалося «перешити» гру команди по ходу чемпіонату. І після безвольних 2:3 від «Городища», результат таки прийшов.
Тренер першого кола – Андрій Фощій
Чому? Читайте вище!
Кращий бомбардир – Роман Поліщук
Роман Поліщук «Христинівка» – 9 м’ячів
Петро Степанов «Наша Ряба» – 7
Антон Оганесов «Шпола-ЛНЗ» – 7
Сергій Янчук «Уманьфермаш» – 7
Цікаво, що Роман Поліщук став кращим голеодором, при цьому не являючись форвардом. У схемі Мітасова Роман починав грати яскраво вираженого нападника, але забивати почав лише тоді, коли опустився нижче, майже в центр поля. Ще однією цікавинкою є той факт, що очолюють список бомбардирів Поліщук таСтепанов, які не так давно пішли із «Зорі». А у білозірців у першій частині були серйозні проблеми не лише із загальною грою, а й з нападниками.
Символічна збірна першого кола!
Очікувано, що найінтригуючим вибором нашого ресурсу було визначення символічної збірної туру. Одинадцятку кращих редакція визначала в серйозних баталіях. В результаті прийшли до того, щоб укомплектувати команду-мрію. Отож, представляємо на ваш розсуд збірну, а її виступ в чемпіонаті можете уявляти завдяки власній фантазії. Очікувано, що найширше представництво в збірну делегувала «Шпола»,від якої відразу три гравці потрапили до символічної збірної. По два футболісти представляють«Уманьферммаш» та «Ретро».
Воротар:
Юрій Хрієнко («Шпола-ЛНЗ-Лебедин»)
Насправді за останні дев’ять турів у Хрієнка роботи було не так і багато. Але коли голкіперу доводилося входити у гру, він частенько виручав свою команду. Зрозуміло, що головна заслуга у лише двох пропущених голах «Шполи» в загальній картині гри, але таку статистику хотів би бачити голкіпер на будь-яких рівнях.
Центральні захисники:
Федір Каплюченко («Ретро»)
Каплюченко зарекомендував себе в першій частині чемпіонату, як один із найнадійніших захисників ліги. Якби не самовіддана гра колишнього учасника міжнародних турнірів «Ретро», було б дуже сутужно біля власних воріт. Причому Федір – ще один з головних голеодорів команди, словом, людина, яка за своїм рівнем гри суттєво виділяється не лише в задній лінії ватутінців, а й у всьому чемпіонату.
Олексій Зоря («Спартак-БЗК»)
Дуже непростим горішком виявився золотоніський «Спартак-БЗК». Залотонісьці, які після злиття двох колективів, грають лише перший сезон, справляють доволі непогане враження. Справжнім фундатором цього успіху став капітан команди – Олексій Зоря. Цього стовпа оборони наважко переграти і, як не дивно, саме на центральному пекові тримається гра спартаківців.
Лівий захисник:
Андрій Калініч («Шполп-ЛНЗ-Лебедин»)
Як вже було сказано вище, «Шпола» в першому колі постала таким собі потужним механізмом. Однією з важливих деталей цього механізму є Андрій Калініч. Вирізняє цього футболіста з-поміж інших активність протягом матчу.
Правий захисник:
Олександр Парфьонов (Зоря)
Цей захисник один з небагатьох у складі «Зорі», який в індивідуальному сенсі може занести першу частину сезону собі до активу. Фланговий «моторчик» білозірців традиційно активно працює на фланзі, особливо гострими є його «походи» в напад, з чого малюються якісні простріли та навіси
.
Центральні півзахисники:
Олександр Казанюк («Уманьферммаш»)
Вихованець уманського футболу, який ще минулої осені виступав в українській Прем’єр лізі, очікувано потрапив у символічну збірну. Знаєте, навіть якби Казан провалив би повністю чемпіонат, його лише за ім’я можна було б включити до цього списку. Поки що він – найавторитетніший футболіст чемпіонату і його присутність підвищує планку якості чемпіонату черкаської області. Саме тому ми віддаємо Олександру капітанську пов’язку збірної. Завтра читайте на нашому сайті інтерв’ю із зіркою черкаського футболу. Справи на футбольному полі в складі команди свого міста у Казанюка, як у всього «Уманьфермашу» йшли з перемінним успіхом. Відверто провальні матчі чергувалися з шедевральними і однозначно можна сказати, що Олександру є чим потішити вболівальника в другій частині першості.
Роман Поліщук (Христинівка)
Пам’ятається, років 7-8 тому, коли ФК «Черкаси» тренував Сергій Пучков, Роман Поліщук грав у центрі півзахисту. Саме тоді в команді був і Олександр Казанюк. Колишні одноклубники по професійній команді зустрінуться в нашій збірній і саме їм ми віддаємо весь центр поля і при цьому не забуваємо, що від Поліщука слід очікувати загрози воротам суперника навіть з глибини поля. 9 ігор – 9 м’ячів – така статистика універсала та кращого бомбардира чемпіонату – Романа Поліщука.
Правий півзахисник:
Дмитро Сидоренко
Ви бачили колись плеймейкера, який грає на фланзі? Приблизно такі функції в «Нашій Рябі» виконує Сидоренко. Швидкий, технічний зі світлою головою та якісною передачею, все це про організатора атак «Нашої Ряби».
Лівий півзахисник:
Дмитро Ситін («Уманьферммаш»)
Гравець, який може сам зробити гру, став справжнім відкриттям першого колу чемпіонату. Особливо гостро лівий крайок «Уманьферммаша» вливався в гру після виходу на заміну. Разом з атакуючим дуетом: Янчук-Казанюк це тріо виглядає дуже грізною зброєю. Саме тому команда з Умані в першому колі забила найбільшу кількість голів у чемпіонаті, а саме 26 (2.9 в середньому за гру)!
Форварди:
Антон Оганесов («Шпола-ЛНЗ-Лебедин»)
Вихованець олександрійського футболу в черговий раз продемонстрував свої вражаючі можливості на футбольному полі. Причому Оганесов, перебуваючи на вістрі, при потребі примудряється і організовувати атаки, і навіть захищатися. Єдиною проблемою Антона в стартових матчах чемпіонату була низька реалізація гольових моментів, але її Оганесов, скоріш за все, забув після гри з «Ретро», коли відзначився хет-триком. Загалом, в деяких поєдинках складається враження, що форвард просто помилився чемпіонатом і його місце в команді професіоналів, та ще й, як мінімум,
Першої ліги.
Ніка Січінава («Ретро»)
Це наймолодший гравець нашої символічної збірної. У свої 18 грузину вистачає нахабності і техніки лізти відразу на кількох футболістів і часто виходити переможцем з цього положення. Ходили чутки, що напередодні старту чемпіонату його хотів забрати бельгійський «Стандарт» і, дивлячись на гру цього хлопця, це виглядає, як мінімум, правдиво. |