Найдорожчий захисник світу міг грати в Україні
Четвер, 28 грудня 2017, 14:04

281217 2

Знаний футбольний агент ФІФА – черкащанин Олексій Люндовський розповів неймовірну історію чотирирічної давнини

 

Олексій Люндовський надав документи, що підтверджують неймовірну трансферну угоду, яка була «на мазі» чотири з половиною роки тому.

Вчора стало відомо, що голландський захисник «Саутгемптона» Верджіл ван Дайк перейде в Ліверпуль за близько 79 млн. Євро, що стане світовим трансферним рекордом для гравців його амплуа. Проте, свого часу за досить невелику суму ван Дайк міг перейти в чемпіонат України.

Як таке було можливо і що за клуб, який ледь не заманив в нашу країну майбутнього топ-гравця? Про це нам розповів агент ФІФА Олексій Люндовскій (AL&IK football management agency).

 

281217 3

 

– Так, зараз ніхто про це не знає, але чотири з гаком роки тому, а саме влітку 2013 року, Верджіл ван Дайк міг опинитися в Україні. Можу розповісти, як це було, – почав розмову Олексій Іванович. – Ми в той час всерйоз «шерстили» європейський ринок і звернули увагу на 21-річного захисника скромного голландського «Гронінгена». Це був якраз Верджіл. Я уважно дивився декілька матчів за участю «Гронінгена», де і звернув увагу на високого, потужного гравця. В ту пору ван Дайк був ще не особливо відомий, навіть за молодіжну збірну Голландії зіграв зовсім небагато матчів. Однак були в ньому відмінні якості, і я прийняв рішення відправитися до Голландії, щоб спробувати привезти його в Україну.

 

– І який клуб цікавився ван Дайком?

– Ми вирішили його запропонувати харківському «Металісту». Потрібно віддати належне Євгену Краснікову – йому вистачило кілька хвилин перегляду відео, щоб дати нам «добро» на його запрошення. Він загорівся ідеєю запросити Верджила. Ми вирушили в Гронінген.

 

– Хто вас там зустрічав, як йшли переговори?

– З ван Дайк ми познайомилися в vip-lounge зоні Гронінгенского стадіону – ми спеціально прибули на гру, попередили клуб і представників гравця. Нас зустрічав його агент Хенк-Маартен Чін. Він вів з нами переговори і познайомив нас з Верджіліо. Хлопець був досить скромним, небагатослівним. Ми нормально поспілкувалися. Проти переходу він не заперечував.

 

– Ціна запитання?

– Три мільйони євро. Цілком підйомна сума для тодішніх українських грандів, та й тепер, вважаю, абсолютно робоча для захисників такого рівня. «Металіст» готовий був їх платити.

 

281217 4

На фото: Костянтин Сосенко (вгорі), Олексій Люндовський та Хенк-Маартен Чін

 

– Так що ж стало перешкодою для переходу ван Дайка?

– З'явилися конкуренти. На нього паралельно з нами вийшли кілька клубів. Все вирішувалося дуже швидко, і в найважливіший момент сам гравець визначив свою долю. «Селтік» вийшов з пропозицією тих же 3 млн. євро. І тут сам ван Дайк прийняв рішення на користь шотландського гранда. «Металіст» же в підсумку придбав бразильця Родріго Моледо.

 

– Чому? Справа в особистих умовах?

– Ні, не думаю. Справа в тому, що в той час про Україну в Голландії не дуже багато знали – так, десь перетиналися на міжнародному рівні, були деякі легіонери не найвищого класу. В ті часи у нас ще не було хороших голландських гравців – Джермейн Ленс перейшов в «Динамо» трохи пізніше. Думаю, якщо б він чи ще хтось із «суринамського братства» перейшов тоді в наш чемпіонат, можливо, ван Дайк унаслідував його прикладу ... А так для нього «Селтік» був, так би мовити, більш очевидним трампліном до англійського чемпіонату, до якого він і прагнув.

 

– Невже в ту пору наші топ-клуби настільки глибоко «бурили» в західноєвропейських чемпіонатах?

– Звичайно. Можу розповісти ще одну історію, пов'язану з нашою із Євгеном Красніковим роботою (віддаємо належне його трансферній «чуйці»). Приблизно в той же час для «Металіста» ми намагалися переманити Каліду Кулібалі – майбутню зірку «Наполі» і сенегальської збірної. Теж офіційно виходили на його тодішній клуб (бельгійський «Генк»), спілкувалися з його представниками і клубним керівництвом. На кону була приблизно така ж, навіть, можливо, трохи менша сума. Але в той час «Генк» категорично відмовив у продажу: і «Металісту», і іншим претендентам відповіли, що гравець не продається в принципі. Своє рішення бельгійці змінили десь рік тому, продавши Кулібалі за суму близько 10 млн. євро в «Наполі».

Приберіг в своїй домашній колекції ще кілька цікавих документів, але у них, так би мовити, не вийшов «термін секретності». Обов'язково розповім ще про декілька топ-гравців, яких ми «вели» для українських клубів. Дехто з них все ж зявився в нашому чемпіонаті ...

* * *

Олексій Люндовскій надав скан ауторізаціі документа, за яким два агента (він і пан Чін) домовлялися про спільні дії щодо переходу ван Дайка в «Металіст».

 

281217 5

 

За матеріалами SportArena 

Фото із особистого архіву О.І.Люндовського