Олександр Нагорний: «У мене весь дім «окупований» баскетболом»
Написав Максим Гаптар   
П'ятниця, 25 листопада 2011, 18:36

 nagornyi0095_110

   Є люди які нічого не встигають, а є люди, які, займаючись низкою справ, встигають усе. Представником останньої категорії є черкащанин Олександр Нагорний. Уявіть собі, йому вдається поєднувати кілька справ водночас: він опікується не лише дитячим спортом, а й є представником спортивного арбітражу, депутатом міськради та вчителем. Його графік настільки щільний, що «Черкаському спорту» було надзвичайно складно домовитися з ним про інтерв’ю. Але зустрівшись з ним, ми зрозуміли, що, якщо ця людина береться за справу то робить це самовіддано, про що свідчить неймовірно велике за обсягом інтерв’ю, яке важко було вмістити в один матеріал. Тому пропонуємо Вам першу частину інтерв’ю з Олександром Нагорним.

 

   Раді вітати Вас у нас в гостях, поділіться секретом як поєднуєте депутатство, судівство та «Країну Баскетболію» (далі «КБ»)?

   Знаєте, коли робота приносить і задоволення, і гарний заробіток, то це чудово. Як приходжу додому, то в одній кімнаті баскетбольні правила, в іншій баскетбольні м’ячі, кросівки, можна сказати, весь дім окупований баскетболом. І це не набридає, а лише в радість. На міську раду теж витрачаю багато часу. У своїй депутатській роботі намагаюсь захищати інтереси спорту, і баскетболу зокрема. Ми працюємо над тим, щоб привести до ладу ряд майданчиків міста, щоб зробити не лише якісні баскетбольні щити, а й підлогу відремонтувати. Тобто планів багато, і сподіваюся, що в наступному році більшість з них буде зреалізовано.

   Олександре Івановичу, розкажіть як створювалася організація «КБ»?

   Створивши баскетбольний клуб «Черкаські Мавпи» Сергій Одарич та Михайло Бродський відразу поставили завдання створити дитячий баскетбольний клуб. Ось так з’явилась «Країна баскетболія», яка існує уже 8-й рік. Спочатку ми були не досвідченими, тому допускали певні помилки. Але з часом, ми розширили тренерський склад дитячих клубів, де більшість фахівців – черкасці. Згодом почали успішно співпрацювати з Максимом Міхельсоном, молодим тренером з Кривого Рогу, який постійно працює над собою і вносить багато нововведень у роботу клубу.

   Яка головна мета «КБ»?

   Нашим основним завданням є виховання дітей, зробити їх фізично, морально та психологічно здоровими людьми. У професіональному плані – це виховання власних талантів. Щоб випускники наших дитячих команд могли далі розвивати свою майстерність у дублюючому складі «Мавп». А далі сподіваємося у них все вийде. Звичайно, власники «Черкаських Мавп» хочуть, щоб через кілька років в основній команді виступали черкаські вихованці. Чим більше тим краще.

   Які здобутки дитячих клубів під егідою «КБ»?

   Нині два гравці 95-го року народження входять до кадецької збірної України, у складі якої вони грали на чемпіонаті Європи. До того ж, наш тренер Максим Міхельсон входив до тренерського штабу тієї збірної. Власне наші дитячі команди представлені у чемпіонаті України серед дітей, починаючи з вікової категорії з 2000-го року до 96-го. Також наші команди неодноразово ставали чемпіонами України та срібними призерами вітчизняного чемпіонату. Команди 94-96-го років беруть участь у Європейській юнацькій баскетбольній лізі. Тобто чим далі ми рухаємося, тим кращі результати демонструють наші дитячі клуби.

   Як діти потрапляють до складу команд «КБ»?

   Нині важко знайти спеціалістів які могли б на перших порах навчити дітей азів баскетболу. Це ніби дрібниця, але, як кажуть, що посієш те й пожнеш. Тобто, що ти закладеш в голівки дітей, так вона й буде далі розвиватися. У нас є 10 груп дітей по черкаських школах, з якими працюють ті вчителі фізкультури, які мають непогане уявлення про баскетбол. Кращі діти з цих груп можуть потрапити до лав наших команд. У грудні ми проведемо баскетбольний фестиваль, де переглянемо діток 2001-го року народження, і кращі з них будуть грати під керівництвом одного тренера. На кінець року визначимося зі складом команди 2002-го року народження. але це не означає, що склади наших команд закриті. Буває навіть таке, що йде висока жінка, а тренери її запитують: «Чи не має у вас сина? Він міг би займатися баскетболом». Тобто різними способами залучаємо дітей, якщо бачимо, що дитина має непогані фізичні дані, то можемо її взяти до свого складу.

   Поділіться, що в планах «КБ»?

   Найближчим часом, 25-27 листопада ми приймемо тур дитячої Євроліги. Це серйозний турнір, і в ньому візьмуть участь ряд українських і закордонних дитячих команд. Також, через кілька років наші випускники мають грати на високому рівні в дорослому баскетболі. Очікуємо, що кілька гравців можуть поповнити ряди провідних клубів Суперліги та стати членами збірної України. До того ж, маючи низку дитячих команд, нам потрібно подбати про інфраструктуру. На базі 34-ї школи є спортивний зал, і майданчик на вулиці. Необхідно створити належну спортивну базу для команд «КБ». Це завдання є одним із основних.

   У другій частині інтерв’ю читайте про нюанси судівської роботи та про те, чого не вистачає черкаським арбітрам для того щоб обслуговувати матчі на найвищому рівні. Про це та інше – чекайте незабаром.