«Черкаси» чемпіон Відкритого чемпіонату міста
Написав Вячеслав Лопушанський
Неділя, 13 травня 2012, 12:06

IMG_fgrgftht78e5ujtjdgy3436

У Черкасах закінчився Відкритий чемпіонат міста з баскетболу.

Головному матчу турніру передував не менш цікавий поєдинок за бронзові нагороди, в якому з’ясовували стосунки «Черкаські Мавпи-96» та «ЧДТУ». Незважаючи на невеликий провал на старті поєдинку, команда Максима Міхельсона зуміла на мажорній ноті завершити сезон. Стартову десятихвилинку чемпіони ВЮБЛ програли – з рахунком 16:22, а вже після цього виграли всі три чверті і здобули загальну перемогу – 76:63.

«Ми задоволені виступами на цьому турнірі, адже ми змагалися серед дорослих, а це вже абсолютно інший рівень. Якби напередодні цього чемпіонату нам сказали, що ми будемо третіми, ми б раділи цьому досягненню», – розповідає Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96».

П’ять років поспіль «Черкаси» та «Ветеран-Баскет» з перемінним успіхом розігрують між собою Кубок чемпіона відкритої першості Черкас. Цьогорічне протистояння мало так само мало дуже гострий характер. Відсутність в складі «Черкас» вчорашнього здобувача очок Каплаушенка «білі» закрили присутністю відразу двох новачків команди – Здирки та Глєбова. Саме останній став каталізатором невеликого ривка віце-чемпіона на початку другого періоду. Сколотити своє відставання «Ветеран» зумів завдяки вдалим діям в захисті та активності одного з лідерів команди – Івана Степанова. Саме середній Степанова встановив паритет за дві хвилини  до завершення першої половини матчу – 29:29. За останні дві хвилини періоду очки збирали виключно баскетболісти «Черкас», особливо слушною в ці хвилини виявилася трьошка від Марченко. Дальній снаряд снайпера і дозволив зустрічати велику перерву «Черкас» з перевагою в 7 очок – 36:29.

IMG_gnjhkkkwwqqwqeeew456773425

На початку третього періоду «Ветеран» намагався скувати суперника агресивним захистом. Допоки у Ворони та компанії це виходило, їм вдавалося поволі підтягуватися в рахунку. Завдяки кільком індивідуальним проходам Миколи Неухацького «Ветаран-Баскет» наблизився до свого одвічного суперника на відстань лише в два очки. Відразу після цього свою дальню артилерію увімкнули «Черкаси». Черговий спурт черкасців вдався завдяки трьошці Здирки. За хвилину до завершення третьої десятихвилинки в невеликий нокдаун «Ветеран-Баскет» відправив молодий Перехрест, який, щойно вийшовши на паркет, реалізував три з фолом і відправив свою команду на останню перерву з комфортною різницею – 57:44.

IMG_3jklkjghfghghhvbnvbnvbnbmnmbvmnvb5465424

Слід віддати належне «ветеранам», які на старті четвертої десятихвилинки ціною надзусиль дещо скоротили відставання. Це дозволили зробити три з фолом від Мірошника – 49:59. Розвинути свій успіх минулорічному чемпіону не дозволила коротка лавка записних і виснажливий вчорашній півфінал проти «Черкаських Мавп-96». Зважаючи на це, «Черкаси» у фіналі виглядали значно свіжіше і фактично перебігали свого суперника. За три хвилини до завершення вирішального матчу та проходу Наумова рахунок став 68:52 для «Черкас». Заключні кілька хвилин вже не мали ніякого турнірного значення. У відкритому чемпіонаті міста знову зміна чемпіона – «Черкаси» вдруге в своїй історії стають кращими.

«Ми традиційно граємо з «Ветеран-Баскетом» у фіналі, тому ці поєдинки мають дуже принциповий характер. Я навіть не очікував, що цьогорічна перемога нам вдасться так відносно легко. Можливо, це пов’язано з кращою фізичною підготовкою нашої команди, адже сьогодні в залі було досить жарко», – розповідає Максим Булатецький, капітан БК «Черкаси».