Новорічний хіт-парад «Черкаського Спорту»: «Подих Дракона»
Написав Стас Лопес   
Субота, 31 грудня 2011, 11:02

drakon112

   Хто все ще користується перекидним календарем завтра має повісити на стіну новий і викинути залишки старого в смітник. «Черкаський Спорт» таким цинічним до 2011-го не буде, адже ми з піїтетом ставимося до цього часового відрізку.  І що для одного вже історія – для нас здобутки. Отож, саме час підсумувати спортивний 2011-й для черкаського регіону. Наступний рік є роком Чорного Дракона, отож наш новорічний хіт-парад має назву «Подих Дракона», принаймні, для наших номінантів цей рік був приблизно таким же гарячим.


 

Тренер року: Олександр Кирилюк та Юрій Зубов

   

 

   Вже традиційно деякі номінації наших підсумкових хіт-парадів допомагали нам визначити відвідувачі. Щоправда, за основу голосування ми не брали, а лише рахувалися з думками наших респондентів. Так, їх наполегливий вплив нам допоміг визначити переможців у номінації «Кращий тренер 2011-го року». Причому їх в нас відразу двоє. Відзнаку від «Черкаського Спорту» отримає наставник «Славутича» – Олександр Кирилюк та тренер з кік-боксингу – Юрій Зубов. Першому вдалося в дебютний рік існування своєї команди зробити її одним із лідерів Другого футбольного дивізіону. Причому цьогорічний «Славутич», який зустрічає новорічні свята на високому третьому місті турнірки, був укомплектований виключно з молодих футболістів.

   А от заслужений тренер України – Юрій Зубов в черговий раз привів своїх вихованців до світового визнання.  Загалом, у 2011-му році вихованці черкаського тренера здобували нагороди як на всеукраїнських змаганнях, так і на світових. Зокрема, на чемпіонаті України черкаська збірна здобула 7 перших місць. А на чемпіонаті світу черкаські кікбоксери здобули два срібла та одну бронзу. Другі місця посіли Давид Агаханов та Іван Ткаченко, бронзою задовольнився вихованець Дмитра Ткаченка та Василя Патруса – Ігор Приходько.

    Вихованець Юрія, Зубова 20-річний Іван Ткаченко, в цьому році був включений до штатної збірної України. А самого Зубова було призначено головним тренером збірної України з кікбоксингу.

 

 

d5c01508b9_211816

Спортсмен року: Григорій Вовчинський

   

   Визначити переможця в цій номінації для нашого сайту було чи не найважче. І ми таки пішли наперекір вашим голосам. Зрештою, поняття: «Стабільність – ознака класу» стало вирішальним в нашому вердикті. Разом з тим ми захоплюємося вольовими якостями простого хлопця з села Білоусівка, що на Драбівщині. Григорій Вовчинський – не звичайний спортсмен, а людина з вадами рухового апарату. Причому досягнень Григорій домігся в екзотичному для Черкащини виді спорту – лижних гонках та біатлоні. Поки що найвагоміший результат Вовчинський оформив у 2010-му році на паралімпіаді у Ванкувері. В Канаді драбівчанин виборов, здавалося б, нереально широкий комплект нагород, а це: два срібла та три бронзи! На цьому Григорій не зупинився і вже в 2011-му році на чемпіонаті Світу в Ханти-Мансійську став абсолютним чемпіонам Світу з біатлону, а також оформив два срібла та бронзу в командній естафеті. Зважаючи на такі вагомі результати в 2011-му, президент України – Віктор Янукович – нагородив спортсмена з черкаської глибинки  орденом "За заслуги III ступеня". В свою чергу, Черкаська обласна рада виділила кошти (235 тис. гривень) на придбання Григорію житла. До цього подібну фінансову допомогу отримували лише Ірина Краснянська та Віктор Юрченко.

 

 

 

 

 

 

Подія року – «Черкаські Мавпи» в Суперлізі

   Цього чекали більше двох років – і таки дочекалися. 22-ге червня 2011-го року для черкаського любителя баскетболу стало не лише найдовшим днем року, а й найщасливішим. Цього дня «Черкаські Мавпи» таки прийняли до Суперліги. Щоправда, за повідомленнями порталу «iSport», обійшлося це черкащанам в кругленьку суму – у 3 мільйони баксів. В цьому ж році «Мавпи» вперше в своїй історії виграли Кубок України та в черговий раз безапеляційно забрали золоті нагороди Вищої ліги. А от в Суперлізі «з наскоку» показати результат команді Володимира Холопова не вдалося. На новорічні канікули вона пішла, перебуваючи лише на 11-й позиції турнірної таблиці.

"Цьому рішенню передував доволі тривалий переговорний процес. На засіданні було прийняте одноголосне рішення про прийняття «Черкаських Мавп» до АБКУ «Суперліга». Залишається владнати лише деякі юридичні моменти і вже на наступному засіданні (19-го липня) наш клуб має бути представлений як повноправний член Суперліги», – так прокоментував цю подію почесний президент клубу – Сергій Одарич.

 


Курйоз року – наслідки арбітражу матчу «Христинівка» - «Зоря»


   Наш сайт вже кілька разів показував це відео, але віднайти курйоз, котрий міг би «переплюнути» погоню за арбітром в Христинівці, нам так і не вдалося. Уявіть собі: це відео переглянуло вже більше 100 тисяч користувачів інтернету по всьому Світу.

 

 

 

Команда року – «Круг»


   Іншого рішення і бути не могло – «Круг», або реквієм по команді. На жаль, цей величний клуб в 2011-му припинив своє існування. В це важко повірити, але одна з найуспішніших команд України більше не буде радувати своїх прихильників. На словах, задля того, щоб вберегти команду боролися всі: вболівальники, міський голова Черкас і представники обласної влади. Приміром, начальник управляння у Справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА – Вадим Береза ледь з телефонної трубки не вистрибував – так обіцяв, що посприяє збереженню команди. «Я зацікавлений в тому, щоб вберегти цю команду. Над цим вже працюємо майже тиждень і думаю, зможемо це зробити».

   Однак обіцянки «Черкаському Спорту», на жаль, так і залишилися обіцянками. «Круг» в останнє визнано командою року!

 

 

Результат року – «Імпексагро-Спорт»


   Наш повпред у волейбольній Суперлізі в минулому сезоні спромігся на своєрідний срібний дубль. Черкасці вперше в своїй історії зуміли здобути срібні нагороди головного волейбольного турніру держави. Причому, у фіналі аграрії оступилися лише беззаперечному флагману вітчизняного волейболу – харківському «Локомотиву». Також «Імпексагро» став учасником фінального матчу в Кубку України, де знову таки поступився залізничникам. Зважаючи на постійну ротацію складу, це досягнення в 2011-му заслуговує на повагу.

 

vil_nagrada2

Контракт року – Вілл Соломон

   Те, що спортсмен такого рангу може приїхати в Черкаси, відверто, не вірилось. Всі сумніви розвіяла поява в помаранчево-чорній формі Вілла Соломона. Приїзд кращого баскетболіста Європи 2004-го року до Черкас без перебільшення можна назвали найрезонанснішою подією за всю історію українського баскетболу. Щоправда, за неофіційними даними, його контракт – не найбільший в український Суперлізі, однак ходять чутки, що американський розігруючий отримує більше 20-ти тисяч доларів в місяць, що є абсолютним рекордом у черкаському спорті.

Будівництво року – стадіон в Білозір’ї

 

stadio6

   Не кожного року в області зводиться стадіон. 2011-й став примітним саме цим. Нещодавно в Білозір’ї  з’явився красень стадіон, на якому свої домашні матчі прийматиме віце-чемпіон області з футболу – місцева «Зоря». Сучасна арена на тисячу місць має поле зі штучним покриттям та натуральну «запаку», яка з’явиться лише восени. До слова, офіційне відкриття стадіону відбудеться саме навесні, але тут тренувальні матчі під якісним освітленням вже проводить місцева «Зоря» та черкаський «Славутич».

 

 

Витримка року  -  Денис Бахтов

 

bahtov

Денис Бахтов після важкого бою без проблем спілкувався ще й з журналістами

   В Черкасах вже стало традицією проводити вечір боксу. Цього року компанія «К2 Promotions» провела в ПС «Будівельник» вечір, в , на якому головними дійовими особами були білорус Олександр Устінов та росіянин Денис Бахтов. Останній, попри серйозну різницю у масі, зумів протриматися всі 12 раундів проти білоруського велетня. При цьому Бахтов у цьому бою отримав просто неймовірну гематому – і навіть попри це, відстояв до останнього.

 

   Отаким він був 2011-й для черкаського спорту. Нам лише залишається побажати прихильникам спорту, аби «Подих Дракона» в 2012-му приніс такої ж мужності, як у Вовчинського, витримки,  як у Бахтова, та зарплатні, як у Соломона. З Новим роком Вас!!!