Черкаси вивчали бойовий гопак
Написав Вікторія Хамаза   
Четвер, 16 лютого 2012, 12:48

IMG_hfhgfhghf1330   Унікальна можливість навчитися прийомам справжнього українського бойового гопака нещодавно випала жителям одного із районних центрів Черкащини.  

   Вони дужі, швидкі та стрибучі – це все про справжніх козаків, які минулого тижня навчали черкащан усіх тонкощів справжнього бойового гопака. Завітали ці козаки не із Запорізької Січі, а з Міжнародної Федерації гопака, яка була створена у грудні 2001-го року. Вправні майстри цього унікального бойового мистецтва продемонстрували черкащанам низку бойових прийомів та захватів, які можуть знадобитися кожному у момент самооборони. Та далеко не всi, дивлячись на козацький запальний танець, здогадувалися, що у традиційних рухах збереглися не тiльки духовнiсть та український колорит, а й гармонійна система древнього вiйськового мистецтва наших пращурiв.

   Окрім низки цікавих прийомів незвичайні гості повідали черкащанам ще й надзвичайно цікаву історію цього національного бойового мистецтва. Як виявилося, бойовий гопак це  українське бойове мистецтво, відтворене на основі елементів традиційного козацького бою, що збереглося у народних танцях. Існує чотири види бойового гопака: оздоровчий, фольклорно-мистецький, спортивний та бойовий гопаки.067vcxvcxvxcv48

   Як зазначається на сайті «Рres-Сentr.ck.ua», на думку депутата Черкаської міськради Миколи Мирзи, котрий збирається облаштовувати у мікрорайоні Черкас – Дахнівці – справжню Січ, це дуже корисна річ. «Це буде, напевн, перша у країні стаціонарна Січ. Ми навчатимемо наших вихованців козацької справи та українських традицій», – запевняє Микола Мирза.

   Як виявилося, наразі, бойовий гопак набирає неабиякої популярності серед української молоді. У вищих навчальних закладах України ведеться підготовка фахівців із бойового гопака. У Дніпропетровській області на базі Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання навіть відкрито спеціалізацію «Бойовий Гопак».

   Але, якщо ви подумали, що бойовий гопак – це мистецтво, яким має володіти лише чоловіча частина населення, то ви помиляєтесь. Адже наразі в Україні уже декілька років існує експериментальна школа з українського жіночого бойового мистецтва «Асгарда». Це мистецтво базується саме на техніці бойового гопака, але в ньому враховуються анатомо-фізіологічні можливості жінки. Дівчата вивчають боротьбу, техніку і тактику ведення бою, володіння різними видами зброї і систему самозахисту.

   Повідавши черкащанам секрети мистецтва бойового гопака, гості вирішили завершити свій майстер-клас не звичайним прощанням, а піснею. У свою чергу, організатори заходу запевнили, що планують створити у нашому місті справжній осередок бойового гопака, де будуть навчати цьому мистецтву усіх бажаючих. Адже сьогодні цей вид бойового мистецтва швидко набирає популярності серед молоді та славиться не лише своїми унікальними прийомами, але й оздоровчими функціями.