Що ви знаєте про агресивне карате?
Написав Максим Гаптар   
Понеділок, 13 лютого 2012, 13:09

kudooblast05DSC06090

Саме так спочатку називався спортивний вид єдиноборств, який нині йменують як кудо. Цьому виду спорту вже 30 років, ним займаються у всьому світі. Більше того, у Черкасах наявна велика кількість майстрів кудо. Близько сотні кудоїстів зібралося цими вихідними у Смілі, де проходив чемпіонат Черкаської області з кудо.

 

Цьогорічні змагання з кудо, що проходили у Смілі зібрали близько сотні кудоїстів, каратистів, тайських боксерів та представників інших бойових видів спорту Черкаська делегація на цьому чемпіонаті була одною з найбільш чисельних, проте наші спортсмени взяли своє не лише кількістю, а і якістю. Цей чемпіонат викликав неабиякий ажіотаж серед смілянського населення, які поступово заповнювали місцевий палац культури.

 

Кудо? Що це таке?

Кудо це не різновид карате чи дзюдо. Звичайно з часу початку свого існування кудо задумувалося як стиль карате. Ще 1981-го року журналісти прозвали його «агресивним карате». Називалося воно спочатку «Дайдо Дзюку Карате-до». Назва, як завжди у Японії, несе філософський смисл, співзвучний давній китайській мудрості: «Немає воріт, що виводять на Великий Шлях. Кожен повинен збудувати їх у своєму серці і, йти до досконалості власним шляхом».kudooblast05DSC06084

Проте з часом цей вид спорту став самостійним і з 2001-го року отримав свою назву – кудо. Засновник цього виду Адзума Такасі знову вклав філософський сенс у цю назву. У перекладі «ку» - це порожній, а «до» означає шлях. Тобто дослівний переклад такий – шлях порожнечі.

«Чим характерне кудо, що його якісно можна застосувати на вулиці. Практичне застосування кудо перебуває на високому рівні. Сам процес спарингу дуже наближений до вулиці, мало обмежень», – зазначає Сергій Тутик, тренер-викладач з кудо, володар коричневого поясу.

Проте головне, що навіть візуально відрізняє кудо від інших бойових виді спорту, так те, що кудоїсти під час бою одягають шолом зі скляним захистом. Також кудоїсти одягнені у кімоно та різні засоби захисту (щитки, нагрудники, пластини). Під час бою тільки й чутно, як дзвенить скло шолома від ударів битками.

 

Кудо і Черкаси: шляхи перетину

У нашому місті кудо з’явилося у червні 2009-му році, саме тоді у Черкасах була заснована обласна федерація кудо. Під егідою федерації проходить вже 5-й чемпіонат області.

«З кожним роком до наших змагань долучаються різні школи: і тайський бокс, ушу, традиційне карате. Іноді навіть бойові самбісти брали участь. Завдяки таким змаганням більше людей долучаються до цього виду спорту, цей вид популяризується. Зокрема на цьогорічних змаганнях наша мета – набратися досвіду, підготуватися до чемпіонатів вищого рівня, України чи Європи. Проте найголовніше завдання – щоб спортсмени були людьми», – зазначає Сергій Тутик.

kudooblast05DSC06072Нині в Черкасах під егідою федерації проходять секції з цього виду спорту. Черкаські тренери проводять свої тренування для різних вікових груп. Наявні секції для дітей та дорослих. Загалом у Черкасах існує 4 вікові групи, у яких проводяться секції з кудо. Діти 5-7 років займаються під керівництвом Максима Олефира, 7-9-річних дітей тренує Віталій Бондаренко, діти 9-13-ти років – Олександр Бондаренко. А кудоїсти 15 років і старші відточують свої навички під керівництвом Сергія Тутика та Андрія Артющенка.

 

Шлях порожнечі черкаських кудоїстів

На цьогорічному чемпіонаті в Смілі кудоїсти змагалися з 10-ї ранку до 20-ї години. Змагання були представлені великою кількістю категорій, зокрема у чемпіонаті брали участь спортсмени таких вікових категорій: 7-8, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16, 17, 18+ років. Також кудоїстів було розподілено на різні категорії за сумою зросту та ваги.

Першими на татамі з’являлися діти, які проводили свої бої з таким завзяттям, що їм може позаздрити маститий кудоїст. З часом менших дітей змінювали старші і вже під вечір почалися бої дорослих майстрів кудо, які прикували до себе чиненайбільше уваги глядачів.kudooblast05DSC06092

«Я почав займатися кудо не так давно. Проте все життя займаюся спортом. Зі школи це був баскетбол, потім тріал. Але мені замало одного виду спорту, тому завдяки своєму другові прийшов до цього виду. Прозаймавшись більше 2-х років кудо, можу сказати, що в мене значно виросли фізичні дані, координація, витривалість, впевненість у собі. Сьогодні моє перше змагання, тому я звичайно хвилююся, але думаю, що вдасться показати гарний результат», – ділиться враженнями Євгеній Панасюк, чемпіон у категорії Б.

Черкаська збірна може похвалитися якісними результатами на цьому турнірі. Черкаські спортсмени категорії 18+ вибороли дві бронзи (Віталій Жук, Максим Маляренко); два срібла (Богдан Глухінський, В’ячеслав Коляденко); та три золота (Євгеній Панасюк, Євген Ковальський, Антон Пугач).

Наступними відповідальними змаганнями для черкаських кудоїстів стане Відкритий чемпіонат Черкаської області з кудо, який пройде 26-го лютого. Очікується, що на цей чемпіонат з’їдуться кудоїсти не лише з нашої області, а й з інших регіонів. Представництво має бути серйозним, тому для наших бійців це чергове випробування.