Більярд: великі перемоги маленьких учасників
Написав Вікторія Хамаза   
Вівторок, 31 січня 2012, 13:53

10216949m   У свої 15-ть років цей хлопець зумів виграти чемпіонат України з більярду. До Черкас він завітав за черговим призовим місцем, яке виборював у суперників, які вдвічі, а то й тричі старші нього. Дмитру Олійнику вдалося увійти у п’ятірку кращих майстрів більярду Кубку України, що днями закінчилився у нашому місті. «Черкаському спорту» Дмитро розповів про свій шлях у більярді та про складнощі великих перемог у такому юному віці.  

 

- Як давно займаєшся більярдом?

- Більярдом займаюсь останній чотири роки. Про більярд дізнався від близької мені людини, яка привела мене у цей вид спорту. Спробував,сподобалось.

 

- Що можеш сказати про ці змагання?

- Програв вихід у півфінал, нажаль. Суперники дуже сильні. Ось так посів п’яте місце на Кубку України. Але не думайте, що я розчарований. Це безцінний досвід для мене, адже змагатися з такими майстрами більярду і ввійти у п’ятірку кращих – це, як на мене, уже перемога, тимпаче у моєму віці.

 

- Чи підтримують батьки ваше захоплення більярдом?

- Покищо так. Відчуваю як моральну підтримку, так і матеріальну допомогу.

 

- Чи дороговартісний це вид спорту?

- Насправді, так. Щоб професійно займатись та брати участь у подібних змаганнях потрібно вкладати у це кошти. Якщо я їду на якісь турніри, то витрачаю не менше трьох тисяч. Якщо ж лише тренуюсь, то понад тисячу. Все залежить від бажання спортсмена, якого результату він хоче досягти. Проблема у тому, що далеко не у всіх є змога досягти бажаного результату, адже якщо спортсмен займається самотужки, то тут вирішальним фактором є фінансова складова.

 

- Дімо, на твій погляд, скільки треба займатися більярдом, щоб почати брати участь у подібних змаганнях?

- Є люди, які позаймавшись усього рік, беруть участь у таких турнірах. А є й навпаки. Тут знову ж таки фінансовий фактор впливає. Хоча є й такі спортсмени, яким це просто дано і вони без особливої підготовки піднімаються на п’єдестали.

 

- Чому обрав саме більярд?

Мабуть тому, що він підходить мені психологічно. Більярд дуже тренує психологічну витривалість, логіку. Це розумний вид спорту, який мені дуже імпонує. Це – частина мого життя. Маю багато друзів у цій сфері. Напевно, кожен спортсмен так говорить про той вид спорту, яким займається. Якщо чесно, то вже не уявляю свого життя без більярду.

 

- Дімо, чи до вподоби тобі Черкаси?

Так, місто дуже гарне, на шляху до європейського. Правда дивує маленька кількість людей. Мабуть це пов’язане з тим, що надворі шалений мороз. Що стосується самого Кубку України, то дуже сподобались умови проведення, приємний персонал та цікаві суперники. Думаю, що ще обов’язково завітаю до вашого міста.

 

- Із скількох років почав брати участь у серйозних турнірах?

- Вік у цій справі не головне. Якщо ти відчуваєш, що готовий і насправді вправно володієш києм, то, на мою думку, тут не може бути ніяких але. Особисто я почав брати участь у серйозних турнірах з більярду з десяти років. Оскільки це інтелігентний вид спорту. то суперника завжди сприймають серйозно, скільки б років йому не було б!

 2688520

- Перемога, яка запам’яталась тобі найбільше?

- Це однозначно перемога у чемпіонаті України з більярду серед юніорів, який відбувся у 2011-му році у Дніпропетровську. Це була важка перемога. Я змагався з сильними суперниками, які значно старші, а тому, відповідно, і довше у більярдному спорті, ніж я. Не можу передати тих емоцій, які переповнювали мене після перемоги. Це те, чим я дійсно пишаюся і що хочу ще не раз відчути!

 

- Як друзі ставляться до твого захоплення більярдом?

- Друзі мене лише підтримують. Іноді йдуть зі мною на тренування, іноді навіть граємо разом. Все чудово розуміють!

 

- Чи багато доводиться подорожувати?

- Так.  Я чимало подорожую завдяки змаганням, які відбуваються у різних містах. На жаль, більярд – не дешевий вид спорту. Зокрема, через подорожі. Рідко вдається потрапити на закордонні турніри, адже практично все – своїм коштом. Сподіваюся, що в майбутньому до фінансування більярду ставитимуться серйозніше. Це допоможе українським спортсменам заявити про себе на міжнародному рівні.

 

- Скільки тренувань ти проводиш на тижні?

- Не менше трьох тренувань. Намагаюсь тримати себе у формі та постійно відточувати майстерність. Адже головне тут – наполегливість та терпіння. Без них у цьому спорті нікуди.

 

- Дімо, чи маєш якесь хобі?

- Так, звісно. Як і всі мої однолітки люблю поганяти м’яча на спортивному майданчику або ж у баскетбол пограти. У цьому я себе намагаюсь не обмежувати. Адже треба рівноцінно розвивати як дух, так і тіло.

 

- Що  потрібно для того, аби досягти успіху у більярді?

- Насамперед, це щоденні тренування та бажання перемагати. Фізична підготовка відіграє важливу роль. Крім того, не на останньому місці й психологічний фактор. Те, що ви можете забити на тренуванні десять куль із десяти, не означає, що так буде й на турнірі. Потрібно вміти абстрагуватися від усіх проблем і віддатися грі. Тому успіх у більярді – це не лише тренування, але й вміння контролювати себе. А більярд, як ніякий інший вид спорту вчить цій витривалості та самоконтролю!