Що спільного у Черкас із Чаком Норрісом?
Написав Вікторія Хамаза   
Субота, 28 січня 2012, 17:42

435x325   Як виявилось, у нашого міста є одна спільність із голлівудським кіноактором Чаком Норрісом – це джиу-джитсу. Що таке джиу-джитсу і хто найкращий у цьому виді бойового мистецтва визначали на чемпіонаті України, що розпочався сьогодні у Черкасах.

 

   Джиу-джитсу у Черкасах?

   Понад сотню найвправніших майстрів джиу-джитсу з’їхались сьогодні до нашого міста, аби випробувати свої сили на щорічному чемпіонаті України з джиу-джитсу. Черкаси уже третій рік поспіль мають честь приймати у себе ці всеукраїнські змагання. Цьогорічний чемпіонат з джиу-джитсу є 14-м по рахунку. Учасники змагаються у вагових категоріях від 46 кілограм і до 94+ кілограм та у трьох вікових категоріях, а саме: юніори, молодь, дорослі. 

   «Справді цікаві змагання. Приємно спостерігати за тим, як із року в рік учасники професійно зростають. Сьогодні тут зібрані справді найкращі бійці України, тому й судити місцями не легко. Але, я переконаний, що переможцями стануть лише найсильніші. У минулому році ми повернулися з чемпіонату світу з двома срібними нагородами, у цьому році хочемо здобути золото», – розповідає Ігор Юхименко, суддя національної категорії.1111dddDSC05956

   Родзинкою цьогорічного змагань стала рекордна кількість заявлених областе-учасників. Як виявилось, участь у чемпіонаті взяли спортсмени із 17 областей України, а саме: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Київська та інші. Також, у цьому році, до участі у чемпіонати долучились дві нові області-учасниці – це Одеська та Полтавська. 

   «Джиу-джитсу займаюсь шість років і тут захищаю честь Донецька. На таких масштабних змаганнях я вперше. У категорії до 60 кілограм, в якій я змагаюсь, дуже сильні суперники. Я виступаю не лише у бої, але й у показовій техніці «дуо». Організація змагань навіть краща за столичну. Сподобалось все: починаючи від залу, закінчуючи рефері. Нажаль, у цьому році перемогу здобути я не зміг, але придбав безцінний досвід. Мені усього 14 років, тому, думаю, мені цей досвід ще не раз знадобиться», – ділиться Амір Вєліханов, учасник чемпіонату.

   За словами організаторів, ці змагання є найпрестижнішими в Україні, оскільки вони є відбірковими на чемпіонат Європи. У змагальників є шанс не лише випробувати свої сили, але й потрапити до складу збірної України.

   

   То джиу-джитсу чи дзю-дзюцу?

   Насправді цей вид бойового мистецтва має ще одну назву «дзю-дзюцу», що у перекладі означає мистецтво гнучкості. Майстри цього бойового мистецтва стверджують, що джиу-джитсу це спотворена на англійський лад вимова, а правильно це бойове мистецтво називається саме дзю-дзюцу. Термін дзю-дзюцу з'явився в Японії в XVI столітті. Він складається з двох слів. Слово «дзю» означає м'який, гнучкий, піддатливий, поступливий, а «дзюцу» – перекладається як техніка, спосіб. Якщо скласти ці два слово до купи, то вийде дзю-дзюцу – м'яка або піддатлива техніка.111111222224560 

   

   Джиу-джитсу: піддатися, щоб перемогти?

   «Черкаському спорту» вдалося поспілкуватися з людьми, які знають про джиу-джитсу (дзю-дзюцу) все, адже володіють цим мистецтвом на професійному рівні. Як виявилось, джиу-джитсу (дзю-дзюцу) – це японське бойове мистецтво, яке вивчає техніку і тактику ведення ближнього бою з одним або кількома суперниками, зі зброєю та без неї.

   Головний принцип джиу-джитсу (дзю-дзюцу) – «піддатися, щоб перемогти». За словами президент черкаської асоціації джиу-джитсу, який люб’язно погодився розповісти нам про цей вид бойового мистецтва, цей принцип заключається у тому, що майстер дзю-дзюцу поступається натиску супротивника до тих пір, поки той не опиниться у пастці, а тоді звертає дії ворога проти нього самого. Наставники наводять приклад того, що гілка під вагою снігу згинається до тих пір, поки не скине його, і що гнучка верба розпрямляється після бурі, а могутній дуб лежить повалений.

   «Джиу-джитсу включає декілька різноманітних стилів та підвидів, які мають різні традиції і напрями його вивчення. Тому, склалось так, що цей вид бойового мистецтва поділяється на традиційне та сучасне», – розповідає нам Петро Буркацький, президент черкаської асоціації джиу-джитсу та головний організатор цьогорічного чемпіонату України з джиу-джитсу.

   Як виявилось, техніка сучасного джиу-джитсу (дзю-дзюцу) значною мірою складається з бійцівських технік, що включають в себе різноманітні захвати, заломи, зчеплення і захоплення, підніжки, кидки, звалювання, утримування і визволення, інше позиційне маневрування. Та больових і задушливих прийомів, які заключаються у дії на суглоби, м'язи, артерії та больові точки. Меншу ж частину її обсягу складає ударна техніка рук і ніг (удари пальцями, кулаками, долонями, ліктями, головою, колінами і стопами). Таким чином, сучасне джиу-джитсу – це техніка комбінованого рукопашного бою.jpg-9775-t700x525

   Традиційне ж дзюдзюцу включає в себе боротьбу зі зброєю та в обладунках, а також прийоми шокового, травматичного та смертельного впливу. В якості зброї може використовуватись військова зброя (холодна чи вогнепальна), а також будь-які предмети побуту. Класичними видами бойового обладнання в дзюдзюцу вважаються явара (паличка завдовжки від 15 до 30,5 сантиметри), дзе (дубинки довжиною приблизно в один метр) і бо (жердина довжиною в 2-2,5 метра), а також вей (мотузка або пояс) і танто (звичайний ніж).

   

   Яка користь від джиу-джитсу?

   Наразі джиу-джитсу є однієї із найефективніших шкіл самооборони. Під час вивчення цього виду бойового мистецтва відбувається постійна контактна взаємодія між противниками, яка забезпечує стимуляцію нервових закінчень, що сприяє нормалізації роботи нервових центрів та внутрішніх органів людини. Крім того, статичне напруження під час взаємодії з партнером разом із низкою спеціальних фізичних навантажень сприяє укріпленню зв'язок та розвитку сухожильного каркасу та суглобного апарату. 20101103030344_item_photos1_x_5dfefcc5

   «Цей чемпіонат має на меті не лише відбір кращих спортсменів на чемпіонат Європи, але й пропагувати цей вид бойового мистецтва серед молоді. Адже джиу-джитсу це виняткове мистецтво не лише володіння своїм тілом, але й внутрішнім духом», – додає нам Петро Буркацький, президент черкаської асоціації джиу-джитсу та головний організатор цьогорічного чемпіонату України з джиу-джитсу.

   При регулярних заняттях джиу-джитсу відбувається стимуляція розвитку м’язової системи людини. Люди, які займаються джиу-джитсу, розвивають і свою гнучкість. Адже протидія тиску на суглоби сприяє розвитку гнучкості у них. Також техніка джиу-джитсу включає в себе і комплекс спеціальних вправ енергетичної та дихальної гімнастики. Але головне, чого навчає ця бойова техніка – це психологічна та фізична витривалість, яка може допомогти уникнути багато неприємних ситуацій у повсякденному житті.

 

   Р.S. Тому, якщо ви хочете бути гнучким, фізично та психічно витривалим, вміти постояти за себе або просто бути схожими на Чака Норріса, то цей вид бойового мистецтва однозначно саме для вас!