Що спільного у Черкас із Стівеном Сігалом?
Написав Вікторія Хамаза   
Неділя, 15 січня 2012, 19:57

DSC05800   Якщо ви не бачили як б’ється Стівен Сігал, то наврядче зрозумієте, що відбувалось сьогодні у приміщенні торгового центру «Дніпро Плаза». Близько двадцяти маленьких бійців демонстрували низку бойових приймів, які раніше можна було побачити лише з екранів телевізору. Хвиля айкідо просто сколихнула сьогодні Черкаси. Люди із затамованим подихом спостерігали за маленькими бійцями у білих кімоно, які в один такт робили низку складних прийомів із такою легкістю, що це просто не могло не вразити глядачів. Здивовані тим, що відбувається, люди нашвидкуруч знімали та фотографували маленьких віртуозів айкідо. Але найбільшим питанням, яке цікавило багатьох глядачів, у тому числі і журналістів «Черкаського спорту», було – що ж це таке айкідо?

 

    Айкідо – це?

   Як виявилось, айкідо це ніякі не бойові танці або синхронне махання руками, ні. І ви помилитесь, навіть якщо назвете айкідо видом спорту. Насправді, айкідо – це давнє японське бойове мистецтво, яке поєднує у собі прийоми самозахисту давніх бойових мистецтв у абсолютно унікальну систему фізичної та духовної гармонії. Айкідо часто переводиться як «шлях об'єднання життєвої енергії» або як «шлях гармонійного духу» і не дарма. Адже творець айкідо Моріхей Уесібо мав на меті створити таке бойове мистецтво, яке практикуючі могли б використовувати не лише для захисту себе та своїх близьких, але й спрямовувало силу та енергію бійців на досягнення внутрішнього балансу та гармонії. Тому, окрім володіння технікою айкідо, це бойове мистецтво допоможе вам бути спокійним і врівноваженим за будь-яких обставин.1051

Існує навіть ціла філософія Айкідо. Зокрема, якщо розкласти назву цього бойового мистецтва на склади, то кожен має певне значення. «Ай» позначає рівновагу та гармонію, «кі» – життєву силу, а «до» – філософські принципи.

 

   Звідки до Черкас прийшло айкідо?

   На це питання у «Черкаського спорту» також знайдеться відповідь. До нашої країни цей вид бойового мистецтва прийшов із самісінького серця Японії. Перші професійні секції в Україні почали з’являтись у 1997 році. У Черкасах цей вид спорту почав набувати популярності з 2000-го року. Наразі, в Україні цей вид спорту вважається не лише елітним, але й вершиною східних бойових мистецтв. Свідком розквіту айкідо у нашому місті став і один із провідних тренерів Черкащини з цього бойового мистецтва В’ячеслав Костюков. В’ячеслав 10 років займався дзюдо та карате, але згодом, відчув, що потребує чогось нового, незвичайного. Чоловік зізнається, що про айкідо дізнався саме з фільмів за участю Стівена Сігала, який декілька десятиліть тому був справжнім еталоном цього бойового мистецтва.

   «Я почав шукати щось для себе, для свого психотипу та фізичних даних.  Побачивши, як це робить Стівен Сігал, спробував сам і зрозумів, що мені підходить саме айкідо. Це найбільш неагресивний вид бойових мистецтв. Айкідо дає змогу захистити себе без надмірної злості та агресії», – ділиться В’ячеслав Костюков, тренер клубу айкідо Айкікай «Рюшінкан».

Насправді, секрет айкідо, за словами черкаського Стівена Сігала, заключається у нейтралізації агресивної сили супротивника. Самі ж бійці вчаться бути стриманими, спокійними, вміти керувати емоціями та контролювати черезмірну м’язову напругу, рухатись вільно та розслаблено. Такі заняття допоможуть вам, за словами тренера, оздоровити тіло та укріпити дух.  

   Доречі, якщо ви не були сьогодні на показовому виступі клубу айкідо в «Дніпро Плазі», то ви мабуть не знаєте, що у майстрів цього виду бойового мистецтва є і спеціальні назви. Зокрема, людей, які займаються айкідо називають айкідоками, а наставника або тренера, який вчить їх цьому бойовому мистецтву – сенсеєм.

DSC_0284 

   Що потрібно, щоб стати справжнім айкідокою?

   Якщо ви наважились зайнятися цим видом бойового мистецтва або віддати свою дитину, то перше питання, яке у вас виникне – а де ж у нашому місті займаються айкідо? На це ми вам відповімо з легкістю, адже уже сім років у Черкасах цьому виду бойового мистецтва навчає професійний клуб айкідо Айкікай «Рюшінкан». Очолює цей клуб справжній майстер, володар чорного пояса з айкідо В’ячеслав Костюков. Навчають цьому бойовому мистецтву як дорослих, так і дітей. Зокрема, дитяча група з айкідо у цьому клубі працює усього два роки. Наразі там займається близько трьох десятків маленьких айкідок. Одним із них є 12-ти річний Олександр Гусак, який сьогодні стояв у перших рядах на майстер-класі з айкідо та, попри свій юний вік, демонстрував вправне володіння нелегкими прийомами самозахисту.

   «Я займаюсь айкідо вже три роки і дуже задоволений. Мені цікаво, а головне, я тепер знаю, що можу постояти за себе і захиститись так, щоб не зашкодити противнику», – ділиться Андрій Гусак, айкідок (учень) клубу айкідо Айкікай «Рюшінкан».

   Але, якщо ви подумали, що цей вид бойового мистецтва лише для хлопчиків, то ви помилились. На секції займаються і дівчатка. Програма розроблена так, що з часом фізичне навантаження збільшується лише у хлопчиків, а не у дівчаток. Тому ви можете сміливо віддавати свою донечку на заняття айкідо. А приймають до клубу Айкікай «Рюшінкан» дітей з 6-ти років. Хоча, «Черкаському спорту» вдалося дізнатися, що черкаськими майстрами айкідо уже розроблена програма підготовки для дітей з 4-х років.DSC_0294

   Якщо вас цікавить питання так званого «спортивного реквізиту», то можемо вас заспокоїти, що віддаючи дитину на заняття айкідо вам не потрібно купувати якогось спеціального одягу чи форми. Дитина має бути одягнена зручно та практично. Лише з часом, якщо ви зрозумієте, що цей вид бойового мистецтва вам підходить і ви почнете демонструвати успіхи у засвоєні нелегких прийомів, лише тоді буде йти мова про зміну спортивного одягу на щось інше. А змінити його можна лише на кімоно, яке кожен учень клубу айкідо має заслужити своєю роботою. Кімано – це своєрідна винагорода за працю для маленьких айкідок.

   «На мій погляд айкідо – це перш за все дисципліна. Я дуже задоволений, що віддав сюди сина. Він став серйознішим, зібранішим, здоровішим. Тепер я знаю, що у разі потреби, він зможе за себе постояти. Заняття у цій секції наклали свій відбиток і на заняття в школі. Покращились оцінки, адже тренер сварить їх за погані оцінки, тому всі діти стараються», – розповідає Володимир Гусак, батько одного з учнів клубу айкідо Айкікай «Рюшінкан».

   Тому, якщо ви хочете, щоб ви або ваша дитина вміли не лише постояти за себе, але й навчитися контролювати власну силу та енергію, то айкідо це саме той вид бойових мистецтв, який вам потрібен. Не варто зволікати, а варто спробувати, адже лише так можна дізнатися, що ж це за вид бойового мистецтва і чи підходить він саме вам!