Людмила Шкалікова – претендентка на звання кращого тренера Черкащини
Написав Вікторія Хамаза   
П'ятниця, 16 грудня 2011, 18:39

DSC05315   Пропонуємо вашій увазі невеличку довідку про здобутки першої фехтувальниці міста, президента федерації фехтування, заслуженого тренера України – Людмили Шкалікової.

   Народилася відома черкаська фехтувальниця у 1961 році в Тальному. Виховувалась у родині військового. З фехтуванням Людмила Шкалікова познайомилась, коли переїхала з родиною до Черкас. Свої перші кроки у цьому виді спорту робила у ЗОШ №11, навчаючись у сьомому класі.

Освоївши фехтувальне мистецтво, майстриня рапіри Людмила Шкаліова неодноразово захищала честь нашої держави на змаганнях різноманітного рангу. У 1985 році спортсменка Шкалікова завершила кар’єру фехтувальниці. Буквально з наступного року Людмила Шкалікова стає професійним тренером з фехтування у 11-й школі, яку колись закінчила. Згодом стала очільницею Черкаської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 2, яка наразі є провідною фехтувальною школою не лише міста, але й України.

   Кращим здобутком Людмили Шкалікової на тренерському поприщі стало звання заслуженого тренера України та майстра спорту України з фехтування. Саме  вона подарувала Україні, та Черкащині зокрема, чемпіона світу та Європи з фехтування Антона Куксу, здобутками якого пишається вся країна. Також серед її вихованців майстер спорту України міжнародного класу з фехтування, багаторазовий призер чемпіонату світу, Європи, міжнародних змагань – Сергій Шкаліков, майстри спорту України з фехтування, срібні призери чемпіонату Європи, багаторазові чемпіони України – Нікіта Нікіткін, Рустам Мамедов, Андрій Трінкаль, Іван Бомко, Роман Сидоренко, майстер спорту України з фехтування, срібна призерка чемпіонату світу серед юнаків – Марина Семенько, чемпіони України – Єрмолович Анастасія, Єрмолович Юлія, Перцева Ксенія, Нікітін Іван, Красовський Олександр, Підопригора Станіслав.

    У 2011 році Людмила Шкалікова ставала номінантом на звання кращого тренера у багатьох спортивних організаціях та виданнях. Наразі пані Людмила готує команду з фехтування, яка має увійти до збірної України та у наступному році спробувати свої сили на Олімпійських іграх. За 25 років тренерської роботи, Людмила Шкалікова обійняла посаду очільниці Черкаської обласної федерації фехтування. Тут пані Людмила заручилася не лише повагою державного та обласного керівництва, але й неабиякою підтримкою. Їй вдалося зробити так, щоб діти у її школі не лише займалися фехтуванням безкоштовно, але й спеціальним екіпіруванням для виступів їх забезпечували. Буквально на наступному тижні Людмила Шкалікова їде до столиці за черговою нагородою за заслуги у сфері фехтування. Черкаська майстриня рапіри зізнається, що номінація, за яку вона має отримати нагороду, покищо для неї лишається загадкою.

   «Фехтування розвиває безліч якостей: швидкість мислення, реакцію, вміння швидко приймати рішення. Це вид спорту, який вчить життю. Фізика в нашому виді спорту не головне, це можна натренувати, найголовніше – голова. Фехтування – це шахи на ногах»,– ділиться Людмила Шкалікова, заслужений тренер України.